Gå til hovedindhold

Kingston | KC3000 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe)

KingstonOptiske drevEAN: 0740617324402
Pris fra 1.318 krtil 1.718 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 400 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.043 kr 15. maj

Sammenlign priser på Kingston | KC3000 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1318 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD KC3000 512GB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe)
1.318 kr
Til butik
Kingston SSD KC3000 512GB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe) billede

Produktinformation

Kingston KC3000 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe) - for Intel Next Unit of Computing 12 Pro Kit - NUC12WSKi5

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SKC3000S/512G
EAN: 0740617324402
Varenr.: 999764378
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston KC3000 SSD - 512GB - PCIe 4.0 - M.2 2280
1.391 kr
Til butik
Kingston KC3000 SSD - 512GB - PCIe 4.0 - M.2 2280 billede

Produktinformation

SSD (Solid state drive), 512 GB, intern, Datahastighed: 7000 MBps (læs) / 3900 MBps (skriv), IOPS: 450000 (læs) / 900000 (skriv), M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 NVMe 1.3 (Non-Volatile Memory Express) - Phison PS5018-E18 Controller

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SKC3000S/512G
EAN: 0740617324402
Varenr.: 3009840
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston | KC3000 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe)
1.395,69 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston KC3000 M.2 2280 NVMe SSD 512GB
1.429 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Kc3000 512gb Ssd M.2 Pcie 4.0
-0%1.561 kr
Før 1.561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston SSD KC3000 512GB M.2 PCI Express 4.0 (NVMe)
1.619 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 512G KC3000 M.2 2280 NVMe SSD
1.718 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston | KC3000 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston | KC3000 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.318 kr1.318 krKøb
2Proshop DK1.391 kr1.391 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.395,69 kr1.395,69 krKøb
4Komplett DK1.429 kr1.429 krKøb
5Dustin DK1.561 kr1.647,25 krKøb
6Ultrashop1.619 kr1.619 krKøb
7Teknikproffset DK1.718 kr1.767 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston | KC3000 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Kingston | KC3000 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 699 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 1.373 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.123 kr.

Den nuværende pris på 1.318 kr er 17% over normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 76 prisændringer for Kingston | KC3000 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 76 prisændringer for Kingston | KC3000 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.318 kr9,38 kr (1%)
25. maj 20261.327,38 kr
23. maj 20261.327,4 kr44,6 kr (3%)
19. maj 20261.372 kr184 kr (15%)
18. maj 20261.188 kr42 kr (4%)
17. maj 20261.146 kr103 kr (10%)
15. maj 20261.043 kr330 kr (24%)
14. maj 20261.373 kr3 kr (0%)
12. maj 20261.370 kr182 kr (15%)
9. maj 20261.188 kr144 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret