Gå til hovedindhold

Kingston | XS1000 - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse)

KingstonOptiske drevEAN: 0740617338508
Pris fra 1.750,96 krtil 3.249 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.498,04 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.503 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Kingston | XS1000 - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1750.96 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston | XS1000 - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse)
1.750,96 kr
Til butik
Kingston | XS1000 - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 1
Artikel nr.: SXS1000/2000G
EAN: 0740617338508
Varenr.: 10495119
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston XS1000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - Sort - USB 3.2 Gen 2
1.768 kr
Til butik
Kingston XS1000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - Sort - USB 3.2 Gen 2 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 1050 MB/s (læs) / 1000 MB/s (skriv), USB 3.2 Gen 2 tilslutning USB Type C -> A strømkilde, farve: sort -Kingston's XS1000 external SSD is an incredibly convenient file backup solution. Its sleek, compact form factor is designed to fit seamlessly into your lifestyle, allowing you to carry it anywhere with ease. Don't let its size fool you - this tiny powerhouse boasts speeds of up to 1,050MB/s and high capacities of up to 2TB...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SXS1000/2000G
EAN: 0740617338508
Varenr.: 3190477
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston XS1000 2TB SSD USB 3.2 Gen 2 External Solid State Drive
2.969 kr
Til butik
Kingston XS1000 2TB  SSD USB 3.2 Gen 2 External Solid State Drive billede

Produktinformation

Kingston's XS1000 external SSD offers a sleek, compact file backup solution. Despite its small size, it boasts speeds up to 1050 MB/s and high storage capacity. Ideal for safeguarding important documents and media, it combines convenience with impressive capabilities. This portable powerhouse ensures easy access to your data, making it a reliable companion for streamlined storage efficiency. Ultimate portability, Reliable file backup, Increased storage, USB 3.2 Gen 2 support, Color: Black, Connection: USB-C, Form factor: External, Interface: USB 3.2 Gen2, Read speed: 1050MB, Sales unit gross weight: 0.63 kg, Storage Capacity: 2TB, Warranty: 5 years, Write speed: 1000MB.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: Eksterne harddiske
EAN: 0740617338508
Varenr.: C60192
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Xs1000 Portable Ssd 2tb Usb-c Sort
3.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston | XS1000 - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston | XS1000 - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.750,96 kr1.750,96 krKøb
2Proshop DK1.768 kr1.768 krKøb
3Teknikproffset DK2.969 kr3.028 krKøb
4Dustin DK3.249 kr3.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston | XS1000 - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse)

PriceData har fulgt prisen på Kingston | XS1000 - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 949 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.750,96 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.530 kr.

Den nuværende pris på 1.750,96 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for Kingston | XS1000 - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for Kingston | XS1000 - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.750,96 kr60,96 kr (4%)
27. maj 20261.690 kr92 kr (6%)
19. maj 20261.598 kr12 kr (1%)
17. maj 20261.586 kr59 kr (4%)
14. maj 20261.527 kr28 kr (2%)
13. maj 20261.555 kr28 kr (2%)
9. maj 20261.527 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.528 kr39 kr (2%)
7. maj 20261.567 kr60 kr (4%)
6. maj 20261.627 kr40 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret