Gå til hovedindhold

Kingston XS2000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - USB-C

KingstonOptiske drevEAN: 0740617321333
Pris fra 2.186 krtil 3.819 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.633 kr (43% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.912 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Kingston XS2000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - USB-C og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2186 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Xs2000 Portable Ssd 2tb Usb-c Sort, Sølv
-0%2.186 kr
Før 2.186,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kingston Xs2000 Portable Ssd 2tb Usb-c Sort, Sølv billede

Produktinformation

Solid state-drev sikrer hurtig og pålidelig ydeevne. Stød-, støv- og vandafvisende for overlegen holdbarhed. Kompatibel med flere operativsystemer, herunder macOS og Windows. Udstyret med USB 3.2 Gen 2x2 og USB-C-grænseflader. Inkluderet USB-C-kabel til hurtig og nem opsætning. Bærbart design for ultimativ bekvemmelighed og mobilitet. Leveres med en generøs 5-års garanti og teknisk support.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: Bærbare harddiske
Artikel nr.: SXS2000/2000G
EAN: 0740617321333
Varenr.: 5011254573
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD XS2000 2TB USB 3.2 Gen 2x2
2.334 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston XS2000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - USB-C
2.390 kr
Til butik
Kingston XS2000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - USB-C billede

Produktinformation

SSD (Solid state drive), 2 TB, ekstern ( bærbar ), USB 3.1 Type C, Hastigheder på op til 2.000 MB/s med USB 3.2 Gen 2x2 Kompakt formfaktor i lommestørrelse (69.54 x 32.58 x 13.5mm) IP55-klassificering med aftageligt gummihylster

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SXS2000/2000G
EAN: 0740617321333
Varenr.: 2991523
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston SSD XS2000 2TB USB 3.2 Gen 2x2
2.749 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 2000G PORTABLE SSD XS2000
3.297 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kingston XS2000 bærbar SSD 2 TB - USB-C 3.2 Gen 2
3.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston XS2000 bærbar SSD 2 TB - USB-C 3.2 Gen 2
3.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston XS2000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston XS2000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK2.186 kr2.272,25 krKøb
2CompuMail DK2.334 kr2.334 krKøb
3Proshop DK2.390 kr2.390 krKøb
4Ultrashop2.749 kr2.749 krKøb
5Teknikproffset DK3.297 kr3.346 krKøb
6Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
7Vivas DK3.819 kr3.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston XS2000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - USB-C

PriceData har fulgt prisen på Kingston XS2000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - USB-C i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.400 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.341 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.875 kr.

Den nuværende pris på 2.186 kr er 17% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Kingston XS2000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - USB-C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Kingston XS2000 Portable SSD - 2TB - Ekstern SSD - USB-C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20262.186 kr274 kr (14%)
25. apr. 20261.912 kr274 kr (13%)
23. apr. 20262.186 kr155 kr (7%)
22. apr. 20262.341 kr429 kr (22%)
26. mar. 20261.912 kr288 kr (13%)
20. mar. 20262.200 kr73 kr (3%)
16. mar. 20262.127 kr7 kr (0%)
14. mar. 20262.134 kr21 kr (1%)
13. mar. 20262.113 kr18 kr (1%)
9. mar. 20262.095 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret