Gå til hovedindhold

Lenco - Fuldautomatisk pladespiller med Bluetooth®-transmission og forforstærker Pladetallerken og tonearm i metal Sort - LBTA-165BK

LencoElektronikEAN: 8711902086147
Pris fra 1.390 krtil 1.919 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 529 kr (28% besparelse)

Sammenlign priser på Lenco - Fuldautomatisk pladespiller med Bluetooth®-transmission og forforstærker Pladetallerken og tonearm i metal Sort - LBTA-165BK og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1390 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Lenco - Fuldautomatisk pladespiller med Bluetooth®-transmission og forforstærker Pladetallerken og tonearm i metal Sort - LBTA-165BK
1.390 kr
Til butik
Lenco - Fuldautomatisk pladespiller med Bluetooth®-transmission og forforstærker Pladetallerken og tonearm i metal Sort - LBTA-165BK billede

Produktinformation

Lenco LBTA-165BK er en fuldautomatisk pladespiller, der forener klassisk vinyllyd med moderne teknologi. Takket være den automatiske start- og returneringsfunktion bevæger tonearmen sig automatisk til den korrekte position ved afspilning og vender selv tilbage efter endt brug. Denne funktion øger brugervenligheden, beskytter både plade og nål, og sikrer ensartet samt præcis placering for optimal lydoplevelse.Til forskel fra mange andre pladespillere har Lenco LBTA-165BK et stilfuldt og robust trækabinet, der bidrager til stabilitet og et eksklusivt udtryk. Pladetallerken og tonearm er udført i metal, hvilket effektivt reducerer vibrationer og sikrer en detaljeret og klar musikgengivelse.Bluetooth 5.3 og fleksible tilslutningsmulighederPladespilleren byder på Bluetooth 5.3-transmission, så du kan streame din yndlingsmusik trådløst til kompatible højttalere eller hovedtelefoner med optimal forbindelse og fri bevægelighed. Du kan naturligvis også forbinde pladespilleren via RCA-udgang og jordforbindelse til eksterne lydsystemer. Den indbyggede forforstærker gør det nemt at integrere LBTA-165BK i forskellige lydopsætninger uden ekstra udstyr.LBTA-165BK leveres med en Audio Technica AT3600L bevægelig magnetisk kassette, som sikrer fremragende lydkvalitet og nøjagtig sporing af dine vinylplader. Det bæltedrevne system reducerer vibrationer og giver stabil afspilning med lavt støjniveau.Du får et aftageligt plastikstøvdæksel, der beskytter pladespilleren mod støv, samt en skridsikker måtte og 45 RPM-adapter. Der medfølger også RCA-kabel, CE-UK multistik AC-adapter og manual på flere sprog, herunder dansk.Bluetooth 5.3-transmission til trådløs musikstreamingLenco LBTA-165BK giver dig en enestående kombination af klassisk vinylcharme og nyeste teknologiske muligheder. Perfekt til både nye og erfarne vinylentusiaster, som ønsker brugervenlighed, holdbarhed og fremragende lyd i et stilfuldt design.

Produktspecifikationer

Mærke: Lenco
Kategori: Underholdning
Artikel nr.: 8711902086147
EAN: 8711902086147
Varenr.: 8711902086147
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenco Turntable LBT-TA165BK - Pladespiller Sort
1.423 kr
Til butik
Lenco Turntable LBT-TA165BK - Pladespiller Sort billede

Produktinformation

Pladespiller Lenco LBTA-165BK leverer en remdrevet, automatisk pladespilleroplevelse i sort finish. Lenco Turntable LBT-TA165BK er en sort pladespiller designet til enkel vinylafspilning, der kombinerer remtræk med automatisk betjening. Model: LBTA-165BK Drivtype: Remdrevet Betjening: Automatisk Produkttype: Pladespiller Farve: Sort Nyd nem hverdagslytning med en automatisk remdrevet pladespiller bygget til vinyl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lenco
Kategori: Pladespiller
Artikel nr.: LBTA-165BK
EAN: 8711902086147
Varenr.: 3423786
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenco LBTA-165BK, Bæltedrevet pladespiller, Automatisk, Sort, Træ, Metal, 33,45 rpm
1.472 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Lenco Fuldautomatisk pladespiller med Bluetooth®-transmission og forforstærker| Sort
-14%1.729 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Automatisk Bluetooth-pladespiller med forforstærker, sort
1.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenco - Fuldautomatisk pladespiller med Bluetooth®-transmission og forforstærker Pladetallerken og tonearm i metal Sort - LBTA-165BK koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenco - Fuldautomatisk pladespiller med Bluetooth®-transmission og forforstærker Pladetallerken og tonearm i metal Sort - LBTA-165BK koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Butik24 DK1.390 kr1.390 krKøb
2Proshop DK1.423 kr1.423 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.472 kr1.472 krKøb
4Teknikproffset DK1.729 kr1.798 krKøb
5Estore DK1.919 kr1.919 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenco - Fuldautomatisk pladespiller med Bluetooth®-transmission og forforstærker Pladetallerken og tonearm i metal Sort - LBTA-165BK

PriceData har fulgt prisen på Lenco - Fuldautomatisk pladespiller med Bluetooth®-transmission og forforstærker Pladetallerken og tonearm i metal Sort - LBTA-165BK i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.389 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 1.478 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.428 kr.

Den nuværende pris på 1.390 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 7 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Lenco - Fuldautomatisk pladespiller med Bluetooth®-transmission og forforstærker Pladetallerken og tonearm i metal Sort - LBTA-165BK. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Lenco - Fuldautomatisk pladespiller med Bluetooth®-transmission og forforstærker Pladetallerken og tonearm i metal Sort - LBTA-165BK de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. feb. 20261.390 kr1 kr (0%)
10. feb. 20261.389 kr1 kr (0%)
23. dec. 20251.390 kr38 kr (3%)
22. dec. 20251.428 kr45 kr (3%)
21. dec. 20251.473 kr5 kr (0%)
20. dec. 20251.478 kr49 kr (3%)
19. dec. 20251.429 kr10 kr (1%)
18. dec. 20251.439 kr10 kr (1%)
17. dec. 20251.429 kr4 kr (0%)
15. dec. 20251.433 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret