Gå til hovedindhold

Audio-Technica AT-LP60XBT, Bæltedrevet pladespiller, Fuld automatisk, Sort, Aluminium, 33 1/3,45 rpm, 33 1/3,45 rpm

Audio-TechnicaElektronikEAN: 4961310147280
Pris fra 1.338 krtil 2.269 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 931 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.294 kr 28. maj

Sammenlign priser på Audio-Technica AT-LP60XBT, Bæltedrevet pladespiller, Fuld automatisk, Sort, Aluminium, 33 1/3,45 rpm, 33 1/3,45 rpm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1338 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Audio-Technica AT-LP60XBT Pladespiller Sort
1.338 kr
Til butik
Audio-Technica AT-LP60XBT Pladespiller Sort billede

Produktinformation

Audio-Technica AT-LP60XBT - Pladespiller - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: AT-LP60XBTBK
EAN: 4961310147280
Varenr.: 995731755
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Audio-Technica AT-LP60XBT, Bæltedrevet pladespiller, Fuld automatisk, Sort, Aluminium, 33 1/3,45 rpm, 33 1/3,45 rpm
1.470 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Audio-Technica AT-LP60XBT - Automatisk - Remdrev - Bluetooth - Pladespiller Sort
1.536 kr
Til butik
Audio-Technica AT-LP60XBT - Automatisk - Remdrev - Bluetooth - Pladespiller Sort billede

Produktinformation

Pladespiller med fuldautomatisk remdrev og Bluetooth trådløs streaming understøtter Qualcomm aptX for trådløs audio i højere kvalitet, inkluderer en afbrydelig indbygget phono-forforstærker og en udskiftelig Dual Moving Magnet-pickup for enkel opsætning og pålidelig afspilning. AT-LP60XBT kan tilsluttes trådløse højttalere eller hovedtelefoner og tilbyder også en aftagelig RCA-udgang til traditionelle kablede systemer, mens start/stop på frontpanelet og tonearmsløftkontroller holder afspilning enkel. Afspiller 33-1/3 og 45 RPM-plader; inkluderer 45 RPM-adapter Aftageligt 3,5 mm til dobbelt RCA-udgangskabel medfølger til kablet forbindelse Anti-resonans støbt aluminiumsplade Genudviklet tonearmsbase og headshell for forbedret sporing og reduceret resonans AC-adapter håndterer AC/DC-konvertering uden for chassiset for at hjælpe med at reducere støj Kompatibel med SBC- og Qualcomm aptX-codecs til Bluetooth-streaming Kombinér analog varme med moderne bekvemmelighed for nem lytning, uanset om du streamer trådløst eller bruger et traditionelt hi‑fi-setup.

Produktspecifikationer

Kategori: Pladespiller
Artikel nr.: AT-LP60XBTBK
EAN: 4961310147280
Varenr.: 2850999
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Audio-Technica AT-LP60XBT Pladespiller Sort
1.649 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Audio-Technica AT-LP60XBT pladespiller - remdrev, fuldautomatisk, Bluetooth, sort
1.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Audio-Technica AT-LP60XBT pladespiller - remdrev, fuldautomatisk, Bluetooth, sort
1.819 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Pladespiller med Bluetooth Sort
-13%2.269 kr
Før 2.609 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Audio-Technica AT-LP60XBT, Bæltedrevet pladespiller, Fuld automatisk, Sort, Aluminium, 33 1/3,45 rpm, 33 1/3,45 rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Audio-Technica AT-LP60XBT, Bæltedrevet pladespiller, Fuld automatisk, Sort, Aluminium, 33 1/3,45 rpm, 33 1/3,45 rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.338 kr1.338 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.470 kr1.470 krKøb
3Proshop DK1.536 kr1.536 krKøb
4Ultrashop1.649 kr1.649 krKøb
5Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
6Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb
7Estore DK2.269 kr2.269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Audio-Technica AT-LP60XBT, Bæltedrevet pladespiller, Fuld automatisk, Sort, Aluminium, 33 1/3,45 rpm, 33 1/3,45 rpm

PriceData har fulgt prisen på Audio-Technica AT-LP60XBT, Bæltedrevet pladespiller, Fuld automatisk, Sort, Aluminium, 33 1/3,45 rpm, 33 1/3,45 rpm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.294 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 1.779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.479 kr.

Den nuværende pris på 1.338 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for Audio-Technica AT-LP60XBT, Bæltedrevet pladespiller, Fuld automatisk, Sort, Aluminium, 33 1/3,45 rpm, 33 1/3,45 rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for Audio-Technica AT-LP60XBT, Bæltedrevet pladespiller, Fuld automatisk, Sort, Aluminium, 33 1/3,45 rpm, 33 1/3,45 rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.338 kr14 kr (1%)
31. maj 20261.352 kr58 kr (4%)
28. maj 20261.294 kr239 kr (16%)
27. maj 20261.533 kr6 kr (0%)
26. maj 20261.539 kr6 kr (0%)
24. maj 20261.545 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.542 kr204 kr (15%)
22. maj 20261.338 kr239 kr (15%)
21. maj 20261.577 kr5 kr (0%)
20. maj 20261.582 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret