Gå til hovedindhold

TEAC TN-175-B fuldautomatisk hi-fi pladespiller - sort

TeacElektronikEAN: 4907034223329
Pris fra 1.132 krtil 1.519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 387 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TEAC TN-175-B fuldautomatisk hi-fi pladespiller - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1132 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TEAC TN-175-B sort
1.132 kr
Til butik
TEAC TN-175-B sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Teac
Kategori: Mixerpult, Jukebox & Vinyl
Farve: 3
Artikel nr.: TN-175-B
EAN: 4907034223329
Varenr.: 6834387
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TEAC TN-175-B - Pladespiller Sort
1.133 kr
Til butik
TEAC TN-175-B - Pladespiller Sort billede

Produktinformation

Pladespiller, sort 2-trins pladespiller med fuldautomatisk betjening TN-175 spiller LP- og EP-plader. Tone-armen bevæger sig automatisk for at spille vinylen og vender tilbage til den oprindelige position, når afspilningen er færdig. En VM(MM)-type patron AT3600L fra audio-technica er forudinstalleret på den statisk afbalancerede lige tonearm på fabrikken, så du kan begynde at spille plader, så snart du åbner boksen. MDF skabskonstruktion af høj kvalitet I modsætning til andre med plastikchassis minimerer en enkelt træplade med MDF vibrationer og resonans til afspilning af dit vinylpladebibliotek med klarere lyd. Indbygget MM-type Phono EQ forstærker Nyd vinylafspilning med enhver forstærker uanset typen af input. TN-175 understøtter både Phono og Line output, der giver dig mulighed for at spille vinyl med eller uden en Phono forforstærker.

Produktspecifikationer

Mærke: TEAC
Kategori: Pladespiller
Artikel nr.: TN-175-B
EAN: 4907034223329
Varenr.: 2885246
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Teac TN-175 Pladespiller Stereo Sort
1.320 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
TEAC TN-175-B fuldautomatisk hi-fi pladespiller - sort
1.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
TEAC TN-175-B fuldautomatisk hi-fi pladespiller - sort
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TEAC TN-175-B fuldautomatisk hi-fi pladespiller - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TEAC TN-175-B fuldautomatisk hi-fi pladespiller - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.132 kr1.132 krKøb
2Proshop DK1.133 kr1.133 krKøb
3CompuMail DK1.320 kr1.320 krKøb
4Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
5Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TEAC TN-175-B fuldautomatisk hi-fi pladespiller - sort

PriceData har fulgt prisen på TEAC TN-175-B fuldautomatisk hi-fi pladespiller - sort i 174 dage. Laveste pris i perioden er 1.132 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.725 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.384 kr.

Den nuværende pris på 1.132 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for TEAC TN-175-B fuldautomatisk hi-fi pladespiller - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for TEAC TN-175-B fuldautomatisk hi-fi pladespiller - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.132 kr69 kr (6%)
26. maj 20261.201 kr119 kr (9%)
23. maj 20261.320 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.322 kr2 kr (0%)
22. apr. 20261.320 kr2 kr (0%)
20. apr. 20261.322 kr2 kr (0%)
29. mar. 20261.320 kr2 kr (0%)
28. mar. 20261.322 kr83 kr (6%)
16. mar. 20261.405 kr32 kr (2%)
5. mar. 20261.437 kr23 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret