Gå til hovedindhold

LEGO Technic 42223 - 1966 Ford GT40 Mk II racerbil (18+, 793 dele)

LEGOSamleklodserEAN: 5702018067048
Pris fra 417 krtil 1.539 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.122 kr (73% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 379 kr 11. apr.

Sammenlign priser på LEGO Technic 42223 - 1966 Ford GT40 Mk II racerbil (18+, 793 dele) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 417 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Technic 1966 Ford GT40 MKII racerbil 42223
-38%417 kr
Før 677 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO Technic 1966 Ford GT40 MKII racerbil 42223 billede

Produktinformation

LEGO Technic 1966 Ford GT40 MKII racerbil 42223 - Alder 18+, dele 793 - Legetøj & hobby LEGO

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: Legetøj & hobby
Artikel nr.: 42223
EAN: 5702018067048
Varenr.: 1335189
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Technic 42223 1966 Ford GT40 MKII-racerbil
428 kr
Til butik
LEGO Technic 42223 1966 Ford GT40 MKII-racerbil billede

Produktinformation

Kør til sejr med et nostalgisk modelbyggesæt til voksne. Nyd et fordybende projekt med at samle de små dele i den legendariske Ford GT40 MKII-racerbil fra 1966. Brug drejeknappen på toppen til at styre. Åbn motorkappen for at se V8-motoren. Afprøv motorhjelmen og dørene, der kan åbnes, og undersøg de grafiske detaljer, mens du forestiller dig sejrens sødme. Realistiske funktioner omfatter en knap til styring og et håndtag til at åbne motorhjelmen Detaljeret V8-motor under motorkappen og originalt design i sort og sølv Byg og udstil vintage-bilmodellen som en hyldest til den ikoniske racerbil Gaveidé til voksne fra 18 år, der nyder at bygge detaljerede bilmodeller Find flere sæt i LEGO® Technic sortimentet (sælges separat) for voksne 18+, 793 dele, 262mm x 382mm x 70,5mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 42223
EAN: 5702018067048
Varenr.: 3404205
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Technic 42223 1966 Ford GT40 MKII-racerbil
433 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Technic 42223 - 1966 Ford GT40 Mk II racerbil (18+, 793 dele)
599 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
42223 LEGO Technic 1966 Ford GT40 MKII-racerbil
599,95 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Technic 42223 - 1966 Ford GT40 Mk II racerbil (18+, 793 dele)
619 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Technic - 1966 Ford GT40 MKII-racerbil 42223 - 793 Dele
629,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO Technic 1966 Ford GT40 MKII Rennwagen - GEEKD.dk
1.539 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Technic 42223 - 1966 Ford GT40 Mk II racerbil (18+, 793 dele) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO Technic 42223 - 1966 Ford GT40 Mk II racerbil (18+, 793 dele) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK417 kr417 krKøb
2Proshop DK428 kr467 krKøb
3CS MEGASTORE DK433 kr472 krKøb
4Boligcenter DK599 kr599 krKøb
5Legekæden599,95 kr599,95 krKøb
6Vivas DK619 kr698 krKøb
7Kids-world.dk629,95 kr629,95 krKøb
8Geekd1.539 kr1.539 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO Technic 42223 - 1966 Ford GT40 Mk II racerbil (18+, 793 dele)

PriceData har fulgt prisen på LEGO Technic 42223 - 1966 Ford GT40 Mk II racerbil (18+, 793 dele) i 151 dage. Laveste pris i perioden er 379 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 498 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 433 kr.

Den nuværende pris på 417 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 9 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for LEGO Technic 42223 - 1966 Ford GT40 Mk II racerbil (18+, 793 dele). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for LEGO Technic 42223 - 1966 Ford GT40 Mk II racerbil (18+, 793 dele) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. apr. 2026417 kr8 kr (2%)
21. apr. 2026425 kr46 kr (12%)
11. apr. 2026379 kr46 kr (11%)
21. mar. 2026425 kr2 kr (0%)
17. mar. 2026427 kr7 kr (2%)
14. mar. 2026420 kr7 kr (2%)
10. mar. 2026427 kr48 kr (13%)
24. feb. 2026379 kr60 kr (14%)
17. feb. 2026439 kr19 kr (5%)
7. feb. 2026420 kr19 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret