Gå til hovedindhold

LEGO ® Technic - John Deere 1470H skovningsmaskine - GEEKD.dk

LEGOSamleklodserEAN: 5702018035016
Pris fra 59 krtil 104 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 45 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 49 kr 11. apr.

Sammenlign priser på LEGO ® Technic - John Deere 1470H skovningsmaskine - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 59 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Technic 42218 John Deere 1470H-skovningsmaskine
59 kr
Til butik
LEGO Technic 42218 John Deere 1470H-skovningsmaskine billede

Produktinformation

Hvad er den sejeste maskine i skoven? Det er en LEGO® Technic John Deere 1470H-skovningsmaskine. Byg den mægtige skovmaskine, og sæt den i gang. Afprøv affjedringen og styringen. Leg med den roterende kranarm. Brug kloen til at løfte og slippe træstammen. Kør derefter videre til din næste udfordring. Brug den roterende kranarm og fungerende gribeklo til at transportere LEGO® træstammen Knækstyring, vippeaffjedring og en kranarm, der kan drejes 180 grader Skovmaskinen er et sjovt legetøj til Historiedrevet rolleleg Gaveidé til børn fra 7 år, der elsker John Deere-legetøj Find flere sæt i LEGO® Technic sortimentet (sælges separat) for at få flere legeidéer 7+, 117 dele, 141mm x 157mm x 61mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 42218
EAN: 5702018035016
Varenr.: 3404198
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Technic John Deere 1470H skovmaskine 42218
-25%61 kr
Før 81 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Technic – John Deere 1470H skovhugger på hjul (42218)
81 kr
Til butik
LEGO Technic – John Deere 1470H skovhugger på hjul (42218) billede

Produktinformation

Oplev spændingen i skoven med LEGO® Technic John Deere 1470H skovmaskine på hjul, et fascinerende byggesæt designet til at sætte gang i fantasien hos unge byggere fra 7 år og opefter. Dette sæt bringer spændingen ved skovdrift til live og tilbyder en praktisk oplevelse, der kombinerer glæden ved at bygge med fascinationen ved teknik. Funktioner, der giver brændstof til eventyret: Roterende bom: Høstmaskinens bom kan drejes hele 180 grader, så børnene nemt kan simulere virkelige skovbrugsopgaver. Funktionel klo: Deltag i dynamisk leg, når kloen åbner og lukker, perfekt til at gribe, løfte og sænke den medfølgende træstamme. Vippesuspension: Oplev jævn kørsel over ujævnt terræn med den realistiske vippesuspension. Leddelt styring: Prøv den leddelte styring for forbedret manøvredygtighed, ligesom på de rigtige John Deere-maskiner. Med sit ikoniske John Deere-farveskema i grøn, sort og gul er dette sæt ikke kun en fornøjelse at bygge, men også en visuel oplevelse, der fanger essensen af det legendariske mærke. Lærerigt og spændende: LEGO Technic-sæt er kendt for deres realistiske bevægelser og mekanismer, der giver en spændende introduktion til ingeniørverdenen. Dette sæt fremmer problemløsning og kreativitet, hvilket gør det til et ideelt STEM-legetøj, der vækker nysgerrighed og lyst til at lære. Byg med selvtillid: LEGO-byggeappen forbedrer byggeoplevelsen ved at tilbyde intuitive digitale instruktioner, der giver unge byggere mulighed for at zoome, rotere i 3D og følge deres fremskridt. Denne brugervenlige app sikrer, at selv de mest komplekse byggerier kan realiseres, hvilket øger selvtilliden og tilfredsheden. Sætdetaljer: Antal dele: 117 dele, Anbefalet alder: 7 år og opefter, Uanset om det er et solo-projekt eller en fælles familieaktivitet, lover LEGO Technic John Deere 1470H hjulhøstmaskine timevis af sjov og læring. Det er mere end bare et legetøj – det er en indgang til den fascinerende verden af ingeniørarbejde og skovbrug, alt sammen pakket ind i en legende pakke. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702018035016
Varenr.: D40935
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
42218 LEGO Technic John Deere 1470H-skovningsmaskine
89,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO ® Technic - John Deere 1470H skovningsmaskine - GEEKD.dk
104 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Technic - John Deere 1470H skovningsmaskine - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO ® Technic - John Deere 1470H skovningsmaskine - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK59 kr98 krKøb
2Komplett DK61 kr61 krKøb
3Teknikproffset DK81 kr130 krKøb
4Legekæden89,95 kr89,95 krKøb
5Geekd104 kr104 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO ® Technic - John Deere 1470H skovningsmaskine - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO ® Technic - John Deere 1470H skovningsmaskine - GEEKD.dk i 181 dage. Laveste pris i perioden er 49 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 69 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 63 kr.

Den nuværende pris på 59 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for LEGO ® Technic - John Deere 1470H skovningsmaskine - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for LEGO ® Technic - John Deere 1470H skovningsmaskine - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202659 kr2 kr (3%)
28. apr. 202661 kr8 kr (12%)
26. apr. 202669 kr6,31 kr (10%)
21. apr. 202662,69 kr13,69 kr (28%)
11. apr. 202649 kr20 kr (29%)
29. mar. 202669 kr7 kr (11%)
28. mar. 202662 kr7 kr (10%)
13. mar. 202669 kr6 kr (10%)
10. mar. 202663 kr14 kr (29%)
24. feb. 202649 kr20 kr (29%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret