Gå til hovedindhold

LEGO LEGO City - luftambulancefly til nødsituationer (60465)

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017812649
Pris fra 292 krtil 489 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 197 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO LEGO City - luftambulancefly til nødsituationer (60465) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 292 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO City 60465 Ambulancefly
292 kr
Til butik
LEGO City 60465 Ambulancefly billede

Produktinformation

Tag med besætningen ombord på den seje Ambulancefly, og flyv til pisten, hvor en skiløber har brug for akut hjælp. Lav en perfekt landing, læs båren og lægeudstyret af, hop op på snescooteren og drøn afsted til ulykkesstedet. Udfør et helbredstjek i flyets medicinske behandlingsafsnit, og flyv så patienten i sikkerhed. Højtflyvende redningseventyr venter i LEGO® City! Indeholder legetøjsfly, snescooter, lille lufthavnsscene og 4 minifigurer Børn kan åbne flymodellen ind til cockpittet og et medicinsk behandlingsafsnit, der kan foldes ud Legetøjstilbehør til førstehjælp omfatter en båre, lægetaske og sprøjte En sjov idé som julegave eller fødselsdagsgave til børn fra 6 år, der elsker modelfly Kombiner byg-selv-sættet af et fly med andre legesæt (sælges separat) fra LEGO® City sortimentet 6+, 403 elements, 262mm x 382mm x 70,5mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 60465
EAN: 5702017812649
Varenr.: 3340293
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO LEGO City - luftambulancefly til nødsituationer (60465)
355 kr
Til butik
LEGO LEGO City - luftambulancefly til nødsituationer (60465) billede

Produktinformation

Forbered dig på højtflyvende eventyr med LEGO® City Emergency Air Ambulance Plane! Dette spændende legesæt er perfekt til unge byggere fra 6 år og opefter og byder på en spændende blanding af kreativitet og action. Med 403 dele, der skal samles, kan børn dykke ned i en verden af nødhjælpsopgaver, hvor hver eneste del tæller for at redde dagen. Sættets midtpunkt er den imponerende tomotorers flyvemaskine, der er designet med stor sans for detaljer. Det har nedfældelige indstigningstrapper, som gør det nemt for besætningen at gå i gang med deres livreddende missioner. Indenfor er et medicinsk laboratorium klar til at håndtere enhver nødsituation, udstyret med alle de vigtige værktøjer, der er nødvendige for hurtige medicinske indgreb. For at øge spændingen indeholder sættet en snescooter, der er perfekt til de vanskelige områder, hvor flyet ikke kan lande. Den lille lufthavnsscene, komplet med en legetøjsvindsæk, øger realismen og giver en dynamisk baggrund for fantasifuld leg. Børnene vil elske det store udvalg af førstehjælpstilbehør, som opmuntrer dem til at skabe uendelige scenarier og historier. Ingen redningsmission er komplet uden et dedikeret team. Dette sæt indeholder fire minifigurer: en dygtig pilot, en medfølende læge, en hurtigt tænkende paramediciner og en eventyrlysten skiløber. Sammen udgør de det ultimative redningshold, der er klar til at tackle enhver udfordring, der kommer i deres vej. For at give et moderne twist tilbyder LEGO Builder-appen digitale instruktioner, så børnene kan zoome ind, rotere modeller i 3D og følge deres byggefremskridt. Denne interaktive funktion forbedrer ikke kun byggeoplevelsen, men fremmer også selvstændig læring og problemløsning. LEGO City-sættene er kendt for deres actionfyldte bygge- og legeeventyr, og dette ambulancefly er ingen undtagelse. Det er en fantastisk tilføjelse til enhver LEGO City-samling og giver ubegrænset kreativ sjov og mulighed for at udvide til endnu større eventyr med andre sæt fra serien (sælges separat). Lad dit barns fantasi flyve med dette fængslende legesæt, hvor hver mission er et nyt eventyr, og hver bygning er et skridt på vejen mod at blive en mesterbygger. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702017812649
Varenr.: D27890
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
60465 LEGO City Ambulancefly
399,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® City - Ambulancefly 60465 - 403 dele
404,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 60465 City Emergency Rescue Plane - GEEKD.dk
449 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO City 60465 Rednings-luftambulance fly (403 dele)
469 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego City - Ambulancefly - 60465
469,95 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO City ambulancefly 60465
474 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO City 60465 Rednings-luftambulance fly (403 dele)
489 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO LEGO City - luftambulancefly til nødsituationer (60465) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO LEGO City - luftambulancefly til nødsituationer (60465) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK292 kr331 krKøb
2Teknikproffset DK355 kr414 krKøb
3Legekæden399,95 kr399,95 krKøb
4Kids-world.dk404,95 kr404,95 krKøb
5Geekd449 kr449 krKøb
6Boligcenter DK469 kr469 krKøb
7Gucca.dk469,95 kr469,95 krKøb
8Komplett DK474 kr474 krKøb
9Vivas DK489 kr568 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO LEGO City - luftambulancefly til nødsituationer (60465)

PriceData har fulgt prisen på LEGO LEGO City - luftambulancefly til nødsituationer (60465) i 114 dage. Laveste pris i perioden er 292 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 298 kr.

Den nuværende pris på 292 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for LEGO LEGO City - luftambulancefly til nødsituationer (60465). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for LEGO LEGO City - luftambulancefly til nødsituationer (60465) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026292 kr7 kr (2%)
18. mar. 2026299 kr1 kr (0%)
12. mar. 2026298 kr3 kr (1%)
11. mar. 2026295 kr4 kr (1%)
2. mar. 2026299 kr1 kr (0%)
1. mar. 2026298 kr1 kr (0%)
12. feb. 2026299 kr1 kr (0%)
11. feb. 2026298 kr1 kr (0%)
10. feb. 2026299 kr1 kr (0%)
9. feb. 2026298 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret