Gå til hovedindhold

76450 LEGO Harry Potter Bogniche: Hogwarts™-ekspressen

LEGOByggelegetøjFørste Harry Potter bognicheIndretning og legEAN: 5702017812885

LEGO Harry Potter bogniche med Hogwarts-ekspressen, 832 klodser. Inkluderer Harry Potter og Ron Weasley minifigurer plus Hedvig og Scabbers. Alder 10+. Læs mere

Pris fra 591 krtil 948 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 357 kr (38% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 76450 LEGO Harry Potter Bogniche: Hogwarts™-ekspressen og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 591 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76450 Bogniche: Hogwarts™-ekspressen
591 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76450 Bogniche: Hogwarts™-ekspressen
611 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 76450 Harry Potter Bookend: Hogwarts Express - GEEKD.dk
719 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Harry Potter TM - Bogkrog: Hogwarts™ Express (76450)
781 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Harry Potter - Book Nook - Hogwarts-ekspressen - 76450
789,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
76450 LEGO Harry Potter Bogniche: Hogwarts™-ekspressen
899,95 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter bogstøtter: Hogwarts-ekspressen 76450
948 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 76450 LEGO Harry Potter Bogniche: Hogwarts™-ekspressen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 76450 LEGO Harry Potter Bogniche: Hogwarts™-ekspressen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK591 kr630 krKøb
2CS MEGASTORE DK611 kr650 krKøb
3Geekd719 kr719 krKøb
4Teknikproffset DK781 kr840 krKøb
5Gucca.dk789,95 kr789,95 krKøb
6Legekæden899,95 kr899,95 krKøb
7Komplett DK948 kr948 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LEGO Harry Potter Bogniche Hogwarts-ekspressen

LEGO

LEGO Harry Potter bogniche med Hogwarts-ekspressen, 832 klodser. Inkluderer Harry Potter og Ron Weasley minifigurer plus Hedvig og Scabbers. Alder 10+.

• lego harry potter
• hogwarts ekspressen
• bogniche
• harry potter tog
• lego 76450
• byggeklodser
• samlerlegetøj
• bogstøtter
• Indretning og leg
• Første Harry Potter bogniche

Beskrivelse

LEGO Harry Potter Bogniche Hogwarts-ekspressen (76450) er den første LEGO Harry Potter bogniche nogensinde og skaber en magisk bogudstilling. Dette 832-dele sæt inkluderer en detaljeret model af Hogwarts-ekspressen med lokomotiv og vogn, samt minifigurer af Harry Potter og Ron Weasley plus deres kæledyr Hedvig og Scabbers. Modellen kan åbnes for leg på perron 9¾, lukkes for at passe mellem bøger eller deles op som bogstøtter. Med realistiske detaljer og spejleffekt der skaber illusion af et længere tog. Perfekt som indretning og legetøj for Harry Potter-fans fra 10 år. Dimensioner i åben tilstand: 17 cm høj, 38 cm bred og 7 cm dyb.

Specifikationer

tema:Harry Potter
figurer:Hedvig (ugle), Scabbers (rotte)
materiale:ABS plastik
dimensioner:17 x 38 x 7 cm (åben tilstand)
minifigurer:Harry Potter, Ron Weasley
produkttype:Bogniche/byggmodel
produktserie:LEGO Harry Potter
antal_klodser:832 dele
certificering:CE-mærket
udgivelsesår:2025
anbefalet_alder:10+ år
særlige_funktioner:Åbn/luk funktion, spejleffekt, bogstøtter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er en LEGO bogniche?

En bogniche er et byggeret der kan placeres mellem bøger på en bogreol som dekoration, samtidig med at det fungerer som legetøj.

Hvilke minifigurer følger med sættet?

Sættet inkluderer minifigurer af Harry Potter og Ron Weasley samt figurer af deres kæledyr Hedvig (ugle) og Scabbers (rotte).

Kan modellen bruges på flere måder?

Ja, modellen kan åbnes for leg, lukkes for at passe mellem bøger eller deles op så lokomotiv og vogn fungerer som bogstøtter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 76450 LEGO Harry Potter Bogniche: Hogwarts™-ekspressen

PriceData har fulgt prisen på 76450 LEGO Harry Potter Bogniche: Hogwarts™-ekspressen i 168 dage. Laveste pris i perioden er 588 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 591 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 590 kr.

Den nuværende pris på 591 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for 76450 LEGO Harry Potter Bogniche: Hogwarts™-ekspressen. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for 76450 LEGO Harry Potter Bogniche: Hogwarts™-ekspressen de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026591 kr3 kr (1%)
16. dec. 2025588 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret