Gå til hovedindhold

LEGO 76452 Harry Potter Quality Quidditch and Fortescue's Ice Cream Parlor - GEEKD.dk

LEGOByggelegetøj6 minifigurer inkluderetKreativ leg og samlingEAN: 5702017812908

LEGO Harry Potter byggesæt med Diagonalstræde butikker. 795 dele med 6 minifigurer inkl. Ron Weasley, Cho Chang og butiksscenar fra troldmandsverdenen. Læs mere

Pris fra 581 krtil 995 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 414 kr (42% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO 76452 Harry Potter Quality Quidditch and Fortescue's Ice Cream Parlor - GEEKD.dk og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 581 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76452 Kvalitetsudstyr til Quidditch™ og Iscafé
581 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76452 Kvalitetsudstyr til Quidditch™ og Iscafé
591 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 76452 Harry Potter Quality Quidditch and Fortescue's Ice Cream Parlor - GEEKD.dk
595 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Harry Potter - Kvalitetsudstyr til Quidditch™ 76452
754,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
LEGO Harry Potter 76452 - Kvast & Kugler Udstyr og Isbar (795 dele)
-13%769 kr
Før 889 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Harry Potter TM - Kvalitets Quidditch™-udstyr og isbar (76452)
781 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
LEGO Harry Potter 76452 - Kvast & Kugler Udstyr og Isbar (795 dele)
-13%789 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
76452 LEGO Harry Potter Kvalitetsudstyr til Quidditch™ og Iscafé
899,95 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter kvalitetsudstyr til rumpeldunk og isbar 76452
948 kr
Til butik
Gå til Klodshelten
TrustScore 4.5 ud af 54,4
LEGO Kvalitetsudstyr til Quidditch™ og Iscafé (76452)
995 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 76452 Harry Potter Quality Quidditch and Fortescue's Ice Cream Parlor - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 76452 Harry Potter Quality Quidditch and Fortescue's Ice Cream Parlor - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK581 kr620 krKøb
2Proshop DK591 kr630 krKøb
3Geekd595 kr595 krKøb
4Kids-world.dk754,95 kr754,95 krKøb
5Boligcenter DK769 kr769 krKøb
6Teknikproffset DK781 kr840 krKøb
7Vivas DK789 kr868 krKøb
8Legekæden899,95 kr899,95 krKøb
9Komplett DK948 kr948 krKøb
10Klodshelten995 kr995 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LEGO Harry Potter Kvalitetsudstyr til Quidditch

LEGO

LEGO Harry Potter byggesæt med Diagonalstræde butikker. 795 dele med 6 minifigurer inkl. Ron Weasley, Cho Chang og butiksscenar fra troldmandsverdenen.

• lego
• harry potter
• quidditch
• diagonalstræde
• troldmand
• byggesæt
• klodser
• minifigurer
• ron weasley
• cho chang
• Kreativ leg og samling
• 6 minifigurer inkluderet

Beskrivelse

LEGO Harry Potter Kvalitetsudstyr til Quidditch 76452 er et fantastisk byggesæt med 795 dele, der genskaber to ikoniske butikker fra Diagonalstræde. Sættet indeholder detaljerede modeller af Kvalitetsudstyr til Quidditch-butikken med svævende kosteskaft-funktion og Floridors Iscafé med åbnelige vægge. Med 6 minifigurer inklusiv Ron Weasley, Cho Chang, Katie Bell og Alicia Spinnet kan børn fra 8 år genskabe magiske scener fra Harry Potter-universet. Butikkerne kan forbindes med andre LEGO Harry Potter Diagonalstræde-sæt for en komplet shoppinggade. Perfekt til kreativ leg og som samlerobjekt for Harry Potter-fans.

Specifikationer

tema:Harry Potter
vægt:Ca. 800 gram
antal_dele:795 stk
materialer:ABS plastik
dimensioner:20 x 13 x 10 cm
minifigurer:6 stk
model_nummer:76452
produktserie:Diagonalstræde
certificering:CE-mærket
anbefalet_alder:8+ år

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke minifigurer er inkluderet i sættet?

Sættet indeholder 6 minifigurer: Floridor Fortescue, Katie Bell, Alicia Spinnet, Ron Weasley, Cho Chang og en butiksejer.

Kan dette sæt forbindes med andre LEGO Harry Potter sæt?

Ja, butikkerne kan forbindes med hinanden og med andre LEGO Harry Potter Diagonalstræde-sæt for at skabe en komplet shoppinggade.

Hvad er den anbefalede alder for dette sæt?

LEGO anbefaler dette sæt til børn fra 8 år og opefter på grund af kompleksiteten og de små dele.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO 76452 Harry Potter Quality Quidditch and Fortescue's Ice Cream Parlor - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO 76452 Harry Potter Quality Quidditch and Fortescue's Ice Cream Parlor - GEEKD.dk i 2 dage. Den nuværende pris er 581 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for LEGO 76452 Harry Potter Quality Quidditch and Fortescue's Ice Cream Parlor - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for LEGO 76452 Harry Potter Quality Quidditch and Fortescue's Ice Cream Parlor - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026581 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret