Gå til hovedindhold

LEGO 76454 Harry Potter Hogwarts Castle: The Main Tower - GEEKD.dk

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017812922
Pris fra 1.199 krtil 2.099 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 900 kr (43% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LEGO 76454 Harry Potter Hogwarts Castle: The Main Tower - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1199 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter 76454 Hogwarts™-slottet: Hovedtårnet
-15%1.199 kr
Før 1.416 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
LEGO Harry Potter 76454 Hogwarts™-slottet: Hovedtårnet billede

Produktinformation

Slut dig til Hogwarts™-eleverne i hovedtårnet! Flygt fra Fluffys rum gennem faldlemmen, slip fri af djævleslynge-planten, jagt nøgler i rummet med de flyvende nøgler, eller spil troldmandsskak. Tag en slapper i sovesalen eller i Gryffindor™-opholdsrummet. Gå op ad den store trappe til Dumbledores kontor (sig kodeordet til griffen), og se i drømmespejlet for at afsløre dine dybeste længsler! Indeholder 12 LEGO® Harry Potter™ minifigurer samt figurer af Fluffy, Hedvig og Fawkes™ Mange autentiske detaljer, bl.a. djævleslynge-plante og flyvende nøgler Slots-legesættet indeholder 6 ud af 14 samlerobjekter af Hogwarts™-portrætelementer Troldmandsgave til piger, drenge og enhver Harry Potter™-fan fra 10 år Zoom ind på og drej modellerne i 3D med LEGO® Builder appen 10+, 2135 elements, 555mm x 378mm x 118mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 76454
EAN: 5702017812922
Varenr.: 3340322
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
76454 LEGO Harry Potter Hogwarts™-slottet: Hovedtårnet
1.599,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO Harry Potter TM - Hogwarts™ Slot: Hovedtårnet (76454)
1.628 kr
Til butik
LEGO Harry Potter TM - Hogwarts™ Slot: Hovedtårnet (76454) billede

Produktinformation

Træd ind i Hogwarts™ magiske verden med det fortryllende LEGO® Harry Potter™ Hogwarts™ Castle: Hovedtårnet-sættet. Dette fængslende byggesæt inviterer unge hekse og troldmænd fra 10 år og opefter til at bygge den største minifigurmodel af det ikoniske hovedtårn. Sættet er perfekt til Harry Potter-fans og lover timevis af fortryllende sjov og fantasifuld leg. Magiske egenskaber og funktioner, Tag på en mystisk rejse, når du udforsker de indviklede detaljer i dette LEGO sæt. Hovedtårnet er fyldt med fortryllende funktioner: Falddørsflugt: Tag en dristig flugt fra Fluffys værelse gennem en smart designet faldlem. Djævelens snare: Aktiver udløseren for at afsløre den berygtede djævleslange, som tilføjer et strejf af fare til dit eventyr. Flyvende nøgler: Gå i gang med den magiske Flying Keys-funktion, et nik til en af seriens mest mindeværdige udfordringer. Drejelig stor trappe: Gå op til Dumbledores kontor via den ikoniske, drejelige trappe, som er en del af Hogwarts' evigt foranderlige arkitektur. Sættet indeholder også aftagelige rum med flyvende nøgler og troldmandsskak, som er gemt i klippefundamenterne og giver nem adgang og mulighed for at spille. Oplev seks Hogwarts-portrætter, der kan samles, og ikoniske elementer som Mirror of Erised™ og Sorteringshatten™, der giver slottet liv. Figurer og samleobjekter, Bring dine yndlingsscener til live med 12 LEGO Harry Potter-minifigurer, herunder elskede figurer og magiske væsner: Harry Potter, Hermione Granger, Ron Weasley, Albus Dumbledore, Severus Snape, Minerva McGonagall, Og mange flere!, Desuden kan du få selskab af Fluffy, den trehovedede hund, Hedwig™ og Fawkes™, som tilføjer et ekstra lag af magi til dine eventyr. Udvid din troldmandsverden, Dette sæt er en del af en modulær samling af LEGO Harry Potter-byggelegetøj. Hvert sæt (sælges separat) kan forbindes for at skabe den mest detaljerede LEGO murstensbyggede Hogwarts-slotsscene nogensinde. Uanset om du er en erfaren bygherre eller ny i LEGO verden, giver dette sæt en givende oplevelse, der indfanger essensen af troldmandsverdenen. Lad fantasien flyve, når du bygger, udforsker og genoplever Hogwarts' magi med dette ekstraordinære LEGO sæt. Det er ikke bare et stykke legetøj, det er en indgang til en verden af forundring og kreativitet. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702017812922
Varenr.: D27935
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® Harry Potter - Hogwarts™-slottet: Hovedtårnet 76454
1.665,95 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 76454 Harry Potter Hogwarts Castle: The Main Tower - GEEKD.dk
1.799 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO Harry Potter Hogwarts slot: hovedtårnet 76454
2.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 76454 Harry Potter Hogwarts Castle: The Main Tower - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 76454 Harry Potter Hogwarts Castle: The Main Tower - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.199 kr1.199 krKøb
2Legekæden1.599,95 kr1.599,95 krKøb
3Teknikproffset DK1.628 kr1.687 krKøb
4Kids-world.dk1.665,95 kr1.665,95 krKøb
5Geekd1.799 kr1.799 krKøb
6Komplett DK2.099 kr2.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO 76454 Harry Potter Hogwarts Castle: The Main Tower - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO 76454 Harry Potter Hogwarts Castle: The Main Tower - GEEKD.dk i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.199 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 1.489 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.394 kr.

Den nuværende pris på 1.199 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for LEGO 76454 Harry Potter Hogwarts Castle: The Main Tower - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for LEGO 76454 Harry Potter Hogwarts Castle: The Main Tower - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.199 kr217 kr (15%)
15. dec. 20251.416 kr73 kr (5%)
11. dec. 20251.489 kr73 kr (5%)
8. dec. 20251.416 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret