Gå til hovedindhold

LEGO 10447 DUPLO Town ambulance with driver - GEEKD.dk

LEGOByggelegetøjEAN: 5702017816005
Pris fra 113 krtil 199,95 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 86,95 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 95 kr 17. mar.

Sammenlign priser på LEGO 10447 DUPLO Town ambulance with driver - GEEKD.dk og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 113 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LEGO DUPLO 10447 Ambulance og fører
113 kr
Til butik
LEGO DUPLO 10447 Ambulance og fører billede

Produktinformation

Små børn bliver hverdagens helte, når de drøner afsted i deres ambulance for at hjælpe pigen, der gled i en bananskræl! Ved hjælp af deres egne erfaringer fra lægebesøg kan de udspille scener om, hvordan en læge kan hjælpe. De mindste bruger førstehjælpskassen til at hjælpe den tilskadekomne pige, hjælper hende forsigtigt ind i ambulancen og kører hende på hospitalet. De mindste styrker evnen til rolleleg og logisk tænkning ved at tage sig af pigefiguren Legetøjet udvikler sociale færdigheder og indeholder figurer af pige og fører samt en ambulance Legetøj til rolleleg for børnehavebørn udvikler finmotorik og evnen til selvudfoldelse Idé som fødselsdagsgave til tumlinger fra 2 år, der elsker fantasifuld leg Byggesættet er testet i henhold til de strengeste sikkerhedsstandarder 2+, 19 elements, 191mm x 262mm x 91mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: LEGO
Kategori: LEGO
Artikel nr.: 10447
EAN: 5702017816005
Varenr.: 3302969
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
LEGO DUPLO Town ambulance og chauffør 10447
113 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
LEGO DUPLO Town - Ambulance og chauffør (10447)
138 kr
Til butik
LEGO DUPLO Town - Ambulance og chauffør (10447) billede

Produktinformation

Sæt gang i dit barns fantasi med sættet LEGO Ambulance & Driver. Dette spændende legetøj indeholder en ambulance, der kan køres, og to DUPLO-figurer, en paramediciner og en pige, som er perfekte til kreativ leg. Det fremmer empati og følelsesmæssig læring, samtidig med at det styrker finmotorikken og den logiske tænkning. Ideelt til førskolebørn!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Lego
Kategori: Lego
EAN: 5702017816005
Varenr.: D12241
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
LEGO ® DUPLO ® - Ambulance Og Fører 10447 - 19 Dele
-20%143,16 kr
Før 178,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
LEGO 10447 DUPLO Town ambulance with driver - GEEKD.dk
154 kr
Til butik
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Ambulance og fører 10447
179,95 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Lego Duplo - Ambulance Og Fører - 10447
179,95 kr
Til butik
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Ambulance og fører 10447
179,95 kr
Til butik
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
LEGO - DUPLO - Ambulance og fører - 19 dele
199,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 10447 DUPLO Town ambulance with driver - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LEGO 10447 DUPLO Town ambulance with driver - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK113 kr152 krKøb
2Komplett DK113 kr113 krKøb
3Teknikproffset DK138 kr197 krKøb
4Kids-world.dk143,16 kr143,16 krKøb
5Geekd154 kr154 krKøb
6Pixizoo DK179,95 kr179,95 krKøb
7Gucca.dk179,95 kr179,95 krKøb
8BabySam DK179,95 kr179,95 krKøb
9Legebyen DK199,95 kr238,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LEGO 10447 DUPLO Town ambulance with driver - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på LEGO 10447 DUPLO Town ambulance with driver - GEEKD.dk i 183 dage. Laveste pris i perioden er 95 kr (registreret d. 17. marts 2026), højeste er 130 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 118 kr.

Den nuværende pris på 113 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for LEGO 10447 DUPLO Town ambulance with driver - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for LEGO 10447 DUPLO Town ambulance with driver - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026113 kr2 kr (2%)
23. maj 2026111 kr5 kr (4%)
30. apr. 2026116 kr1 kr (1%)
8. apr. 2026115 kr20 kr (21%)
17. mar. 202695 kr20 kr (17%)
29. jan. 2026115 kr6 kr (5%)
15. jan. 2026121 kr6 kr (5%)
21. dec. 2025115 kr4 kr (3%)
19. dec. 2025119 kr6 kr (5%)
17. dec. 2025125 kr5 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret