Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-18 36 moduler HxBxD: 560x250x101 mm hvid

Lauritz KnudsenEludstyrEAN: 5703302028837

LK UG150-18 udvendig gruppetavle med 18 moduler i hvid. Totalisoleret plastikkonstruktion designet til sikker vægmontering med selvklæbende mærkning. Læs mere

Pris fra 339 krtil 483,75 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 144,75 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 307 kr 3. apr.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-18 36 moduler HxBxD: 560x250x101 mm hvid og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 339 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Gruppetavle UG150-18 - hvid
339 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Gruppetavle UG150-18, Hvid
339 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Udvendig gruppetavle UG150-18 hvid
339 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-18 36 moduler HxBxD: 560x250x101 mm hvid
359 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK udvendig gruppetavle UG150-18 i hvid
359 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Gruppetavle UG150-18, Hvid
375 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK gruppetavle UG18, hvid
379 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Gruppetavle UG -18 hvid
396,16 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Gruppetavle UG -18 hvid
396,16 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Gruppetavle udvendig UG18, hvid
397,75 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Gruppetavle ug150-18 hvid
400 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Gruppe- og målertavle udvendig gruppetavle UG150-18, Hvid, AAK169E3318
483,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-18 36 moduler HxBxD: 560x250x101 mm hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-18 36 moduler HxBxD: 560x250x101 mm hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK339 kr339 krKøb
2LavprisEl339 kr339 krKøb
3Proshop DK339 kr378 krKøb
4CS MEGASTORE DK359 kr398 krKøb
5LavprisVVS359 kr359 krKøb
6BilligVVS DK375 kr375 krKøb
7Greenline379 kr379 krKøb
8EL-GROSSISTEN396,16 kr396,16 krKøb
9EL-NETSALG396,16 kr396,16 krKøb
10VVS.dk397,75 kr397,75 krKøb
11MaintainIt400 kr400 krKøb
12vvsfittings.dk483,75 kr483,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Udvendig Gruppetavle UG150-18

Lauritz Knudsen

LK UG150-18 udvendig gruppetavle med 18 moduler i hvid. Totalisoleret plastikkonstruktion designet til sikker vægmontering med selvklæbende mærkning.

Beskrivelse

LK UG150-18 er en udvendig gruppetavle designet til sikker vægmontering. Tavlen har plads til 18 moduler fordelt på 3 rækker med 6 moduler à 36 mm hver. Den totalisolerede konstruktion er udført i selvslukkelig plast i henhold til EN 60439-3 standarden. Med mål på 250x560x101 mm er den velegnet til både vandret og lodret sammenbygning med andre UG150 tavler og målertavler af type UM. Leveres med selvklæbende numre og symboler til komponentmærkning.

Specifikationer

mål:250x560x101 mm
farve:hvid
vægt:Ca. 2-3 kg
moduler:18 stk (3x6)
standard:EN 60439-3
effekttab:Maks. 35W
materiale:Selvslukkelig plastik
monteringstype:Vægmontering
beskyttelsesgrad:IP40
temperaturområde:-25°C til +60°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange sikringer kan tavlen rumme?

UG150-18 har plads til 18 moduler à 36 mm, hvilket typisk svarer til 18 standard automatsikringer.

Er låget inkluderet?

Nej, låget skal bestilles separat. Tavlen leveres kun med selvklæbende mærkninger.

Kan tavlen bruges udendørs?

Ja, den er designet til udvendig montering og er totalisoleret i selvslukkelig plastik.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-18 36 moduler HxBxD: 560x250x101 mm hvid

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-18 36 moduler HxBxD: 560x250x101 mm hvid i 148 dage. Laveste pris i perioden er 305 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 339 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 313 kr.

Den nuværende pris på 339 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-18 36 moduler HxBxD: 560x250x101 mm hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN Gruppetavle UG150-18 36 moduler HxBxD: 560x250x101 mm hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026339 kr28 kr (9%)
16. maj 2026311 kr2 kr (1%)
15. maj 2026313 kr2 kr (1%)
8. apr. 2026311 kr4 kr (1%)
3. apr. 2026307 kr4 kr (1%)
2. apr. 2026311 kr4 kr (1%)
26. mar. 2026307 kr4 kr (1%)
17. mar. 2026311 kr4 kr (1%)
13. mar. 2026307 kr4 kr (1%)
26. feb. 2026311 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret