Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 2 modul vandret, koksgrå.

Lauritz KnudsenRammer & TangenterElegant Soft 63 designModerne elinstallationer og renoveringEAN: 5703302157384

Elegant LK FUGA Soft 63 design ramme i koksgrå til 2x1 modul vandret installation. Perfekt til moderne elinstallationer og kræver teknisk monteringsramme. Læs mere

Pris fra 20 krtil 33 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 13 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 17 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 2 modul vandret, koksgrå. og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 20 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 2x1 modul, vandret, koksgrå
20 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 designramme, 2x1 modul vandret, koksgrå
21 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 2x1 modul, vandret, koksgrå
22 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 2x1 modul, vandret, koksgrå
22 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Soft 63 Design ramme 2x1 modul vandret, koksgrå
22 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Design Ramme 63 Soft, 2x1 modul vandret, koksgrå
22 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Soft Ramme Vandret 2M Kg
22,32 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga soft ramme vandret 2m kg
22,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24,61 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme SOFT 63 2x1m vandret - koksgrå
25,66 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme SOFT 63 2x1m vandret - koksgrå
25,66 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Soft 63 ramme, 2x1 modul, vandret, koksgrå
33 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 2 modul vandret, koksgrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 2 modul vandret, koksgrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl20 kr20 krKøb
2LavprisVærktøj21 kr21 krKøb
3BilligVVS DK22 kr22 krKøb
4Greenline22 kr22 krKøb
5Proshop DK22 kr61 krKøb
6Elvvs.dk22 kr22 krKøb
7Billigelogvvs.dk22,32 kr22,32 krKøb
8MaintainIt22,5 kr22,5 krKøb
9CS MEGASTORE DK24,61 kr63,61 krKøb
10EL-GROSSISTEN25,66 kr25,66 krKøb
11EL-NETSALG25,66 kr25,66 krKøb
12LampeGuru.dk33 kr33 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Soft 63 Design ramme 2x1 modul vandret, koksgrå

Lauritz Knudsen

Elegant LK FUGA Soft 63 design ramme i koksgrå til 2x1 modul vandret installation. Perfekt til moderne elinstallationer og kræver teknisk monteringsramme.

• designramme
• kontaktramme
• afbrydderramme
• elramme
• FUGA ramme
• LK ramme
• Lauritz Knudsen ramme
• Soft 63
• 2 modul ramme
• vandret ramme
• koksgrå ramme
• grå elramme
• Moderne elinstallationer og renovering
• Elegant Soft 63 design

Beskrivelse

LK FUGA Soft 63 Design ramme 2x1 modul vandret i koksgrå er en elegant og funktionel løsning til moderne elinstallationer. Denne designramme fra Lauritz Knudsen er udviklet til at give dit hjem et stilrent og professionelt udtryk. Rammen er designet til vandret montering af 2x1 modul og skal anvendes sammen med en teknisk monteringsramme (sælges separat). Den kan monteres på alle FUGA AIR indmuring, indstøbning og forfra dåser samt SLIM forfradåser. Rammen er også kompatibel med ældre FUGA indmurings- og indstøbningsdåser. Med sin koksgrå farve passer den perfekt ind i moderne interiører og giver en diskret og elegant finish til dine kontakter og afbrydere. Produktet er testet sammen med andre LK FUGA komponenter for at sikre optimal kvalitet og funktionalitet.

Specifikationer

Type:Design ramme Soft 63
Farve:Koksgrå
Vægt:0,014 kg
Moduler:2x1 modul vandret
El-nummer:1017056512
Montering:Kræver teknisk monteringsramme
Typenummer:560D8220/AAK560D8220
Kompatibilitet:FUGA AIR dåser og ældre FUGA dåser

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Skal designrammen købes sammen med noget andet?

Ja, designrammen skal anvendes sammen med en teknisk monteringsramme, som sælges separat. Du kan ikke montere designrammen direkte uden den tekniske ramme.

Hvilke dåser kan rammen monteres på?

Rammen kan monteres på alle FUGA AIR indmuring, indstøbning og forfra dåser, samt SLIM forfradåser. Den er også kompatibel med ældre FUGA indmurings- og indstøbningsdåser.

Er der andre farver tilgængelige?

Ja, FUGA Soft 63 designrammen fås også i hvid, lysegrå og stålmetallic udover den koksgrå version.

Kan rammen bruges til lodrette installationer?

Denne specifikke ramme er til vandret montering af 2x1 modul. Hvis du har brug for lodret montering, findes der separate lodret design rammer i FUGA Soft 63 serien.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 2 modul vandret, koksgrå.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 2 modul vandret, koksgrå. i 173 dage. Laveste pris i perioden er 17 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 21,78 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 20 kr.

Den nuværende pris på 20 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 2 modul vandret, koksgrå.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA SOFT designramme 2 modul vandret, koksgrå. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202620 kr1 kr (5%)
30. maj 202621 kr1 kr (5%)
12. maj 202620 kr1 kr (5%)
11. maj 202621 kr1 kr (5%)
24. apr. 202620 kr1 kr (5%)
23. apr. 202621 kr1 kr (5%)
29. mar. 202620 kr1 kr (5%)
28. mar. 202619 kr1 kr (6%)
13. mar. 202618 kr1 kr (6%)
2. mar. 202617 kr1 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret