Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul stålmetallic.

Lauritz KnudsenBelysningStålmetallic finish med afrundede kanterEl-installationer i private boliger og erhvervEAN: 5703302096621

Moderne FUGA ramme i stålmetallic med 2,5 modul. IP20 kapslingsklasse og blødt afrundede kanter for stilfulde el-installationer. Læs mere

Pris fra 84 krtil 133 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 49 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 79 kr 2. mar.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul stålmetallic. og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 84 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2,5 modul, metallic
84 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63, 2,5 modul, stålmetallic
84 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2,5 modul, metallic
88 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Softline 63 ramme 2½ modul, stålmetallic
88 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
92,98 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2,5 modul, metallic
94 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Ramme 63 2,5M Soft Stål
102,7 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga ramme 63 2,5m soft stål
106,25 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63 2½m - stålmetallic
107,2 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Softline 63 2½m - stålmetallic
107,2 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2,5 modul, metallic
119 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA ramme 63 Softline 2,5 modul, Stålmetallic, AAK500D7025
126,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2,5 modul, metallic
129 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Softline 63 ramme, 2 modul, stlmetallic
133 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul stålmetallic. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul stålmetallic. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk84 kr84 krKøb
2LavprisVærktøj84 kr84 krKøb
3Greenline88 kr88 krKøb
4Proshop DK88 kr127 krKøb
5CS MEGASTORE DK92,98 kr131,98 krKøb
6LavprisEl94 kr94 krKøb
7Billigelogvvs.dk102,7 kr102,7 krKøb
8MaintainIt106,25 kr106,25 krKøb
9EL-GROSSISTEN107,2 kr107,2 krKøb
10EL-NETSALG107,2 kr107,2 krKøb
11BilligVVS DK119 kr119 krKøb
12vvsfittings.dk126,25 kr126,25 krKøb
13LavprisVVS129 kr129 krKøb
14WATTOO.DK133 kr133 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Softline 63 ramme 2,5 modul, stålmetallic

Lauritz Knudsen

Moderne FUGA ramme i stålmetallic med 2,5 modul. IP20 kapslingsklasse og blødt afrundede kanter for stilfulde el-installationer.

• FUGA ramme
• el-ramme
• kontaktramme
• installationsramme
• Softline ramme
• stålmetallic ramme
• 2,5 modul ramme
• El-installationer i private boliger og erhverv
• Stålmetallic finish med afrundede kanter

Beskrivelse

LK FUGA Softline 63 ramme er en elegant el-installationskomponent i stålmetallic finish fra den anerkendte danske producent Lauritz Knudsen. Med sine 2,5 moduler og blødt afrundede Softline-kanter skaber denne ramme mulighed for moderne og stilfulde el-installationer. Rammen har IP20 kapslingsklasse og måler 63mm i bredden med 8,5mm dybde. Den kan monteres på forskellige dåsetyper: indmuringsdåse, indstøbningsdåse eller SV-dåse til lette skillevægge. Produktet er miljøvenligt fremstillet uden PVC og halogener, og overholder RoHS-direktivet. Ideel til montering af stikkontakter og modulafbrydere i private boliger og erhvervsbygninger.

Specifikationer

Farve:Stålmetallic
Modul:2,5 modul
Serie:Softline 63
Miljø:PVC fri, halogenfri, RoHS-kompatibel
Varenummer:1017039542
Dimensioner:63mm x 8,5mm (B x D)
Kapslingsklasse:IP20
Leverandørens varenummer:500D7025

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilke dåsetyper passer denne FUGA ramme til?

LK FUGA Softline 63 ramme kan monteres på indmuringsdåse, indstøbningsdåse og SV-dåse til lette skillevægge. Den er kompatibel med alle standard FUGA dåser undtagen FUGA AIR dåser.

Hvad betyder 2,5 modul på denne el-ramme?

2,5 modul angiver rammens bredde og plads til indsatser. Den kan rumme eksempelvis én 1,5 modul stikkontakt plus én modulafbryder, eller andre kombinationer der tilsammen fylder 2,5 moduler.

Er FUGA Softline rammen miljøvenlig?

Ja, LK FUGA Softline 63 ramme er fremstillet uden PVC og halogener, og den overholder EU's RoHS-direktiv for begrænsning af farlige stoffer i elektronisk udstyr.

Kan jeg bruge gamle FUGA indsatser med denne ramme?

Ja, FUGA Softline 63 ramme er bagudkompatibel og fungerer med eksisterende FUGA indsatser. Den er perfekt til renoveringsprojekter hvor man vil opgradere udseendet uden at skifte alle komponenter.

Hvad er forskellen på IP20 kapslingsklasse?

IP20 betyder at rammen er beskyttet mod genstande større end 12mm (som fingre), men ikke mod vand. Dette er standard for indendørs el-installationer i tørre miljøer som boliger og kontorer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul stålmetallic.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul stålmetallic. i 166 dage. Laveste pris i perioden er 79 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 89 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 85 kr.

Den nuværende pris på 84 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul stålmetallic.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul stålmetallic. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202684 kr1 kr (1%)
14. maj 202683 kr5 kr (6%)
12. maj 202688 kr1 kr (1%)
9. maj 202687 kr1 kr (1%)
7. maj 202688 kr1 kr (1%)
6. maj 202687 kr1 kr (1%)
2. maj 202688 kr1 kr (1%)
30. apr. 202687 kr4 kr (5%)
15. apr. 202683 kr2 kr (2%)
1. apr. 202685 kr6 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret