Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul hvid.

Lauritz KnudsenBelysningAfrundede kanter og klik-monteringEl-installation i bolig og erhvervEAN: 5703302096522

LK FUGA Softline 63 ramme i hvid til 2,5 modul. Klassisk el-ramme med afrundede kanter til montering mellem FUGA indsats og dåser. Ideel til bolig og erhverv. Læs mere

Pris fra 44 krtil 150 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 106 kr (71% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul hvid. og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 44 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2,5 modul, hvid
44 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2,5 modul, hvid
46 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63, 2,5 modul, hvid
46 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2,5 modul, hvid
47 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2,5 modul, hvid
48 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
48,69 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Ramme 63 2,5M Soft Hv
51,54 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga ramme 63 2,5m soft hv
52,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63 2½m - hvid
54,31 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Softline 63 2½m - hvid
54,31 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2,5 modul, hvid
55 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA ramme 63 Softline 2,5 modul, Hvid, AAK500D6025
62,5 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Softline 63 ramme, 2 modul, hvid
65 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Softline 63 ramme 2½ modul, hvid
150 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl44 kr44 krKøb
2LampeGuru.dk46 kr46 krKøb
3LavprisVærktøj46 kr46 krKøb
4LavprisVVS47 kr47 krKøb
5Greenline48 kr48 krKøb
6CS MEGASTORE DK48,69 kr87,69 krKøb
7Billigelogvvs.dk51,54 kr51,54 krKøb
8MaintainIt52,5 kr52,5 krKøb
9EL-GROSSISTEN54,31 kr54,31 krKøb
10EL-NETSALG54,31 kr54,31 krKøb
11BilligVVS DK55 kr55 krKøb
12vvsfittings.dk62,5 kr62,5 krKøb
13WATTOO.DK65 kr65 krKøb
14Proshop DK150 kr189 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Softline 63 ramme 2,5 modul, hvid

Lauritz Knudsen

LK FUGA Softline 63 ramme i hvid til 2,5 modul. Klassisk el-ramme med afrundede kanter til montering mellem FUGA indsats og dåser. Ideel til bolig og erhverv.

• FUGA ramme
• el ramme
• afbryder ramme
• stikkontakt ramme
• LK ramme
• Schneider Electric ramme
• 2,5 modul ramme
• hvid ramme
• softline ramme
• El-installation i bolig og erhverv
• Afrundede kanter og klik-montering

Beskrivelse

LK FUGA Softline 63 ramme er en klassisk 2,5 modul ramme i hvid med elegante afrundede kanter fra Schneider Electric. Rammen anvendes som forbindelse mellem FUGA indsats og FUGA dåser og er designet til både bolig- og erhvervsinstallationer. Med sin robuste konstruktion og tidløse hvide finish passer den perfekt ind i moderne danske hjem. Softline-serien er kendt for sin høje kvalitet og lette montering, hvor rammen klikkes sammen med indsatsen og fastgøres til dåsen. Ideel til dem der ønsker stilren og funktionel el-installation med lang holdbarhed.

Specifikationer

Farve:Hvid
Serie:FUGA Softline 63
Moduler:2,5 modul
Standard:IEC/EN 60669
Materiale:Termoplast
Montering:Klik-system
Anvendelse:Indendørs installation
Temperaturområde:-5°C til +40°C

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer denne ramme til alle FUGA dåser?

Rammen passer til standard FUGA dåser til isætning forfra, indmuring, indstøbning og SV-dåser til let skillevæg. Den passer ikke til FUGA Air dåser.

Hvor mange enheder kan monteres i denne 2,5 modul ramme?

En 2,5 modul ramme kan rumme én bred enhed eller op til 2½ standard enheder, for eksempel en stor afbryder eller kombination af mindre komponenter.

Hvordan monteres rammen på væggen?

Rammen klikkes først sammen med FUGA indsatsen, hvorefter hele enheden fastgøres til den monterede dåse. Ingen skruer eller værktøj er nødvendigt til selve rammen.

Er rammen egnet til badeværelser og køkkener?

Ja, rammen kan anvendes i fugtige rum når den monteres korrekt med passende IP-klassificerede indsatser og følger gældende el-installationsregler.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul hvid. i 146 dage. Laveste pris i perioden er 44 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 46 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 45 kr.

Den nuværende pris på 44 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2,5 modul hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 202644 kr2 kr (4%)
11. maj 202646 kr2 kr (5%)
24. apr. 202644 kr2 kr (4%)
23. apr. 202646 kr2 kr (5%)
2. mar. 202644 kr2 kr (4%)
1. mar. 202646 kr2 kr (5%)
7. feb. 202644 kr1 kr (2%)
6. feb. 202645 kr1 kr (2%)
1. feb. 202644 kr2 kr (4%)
31. jan. 202646 kr2 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret