Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2 modul vandret til 2 modul indsats, koksgrå.

Lauritz KnudsenBelysningClick-montering systemProfessionel el-installationEAN: 5703302123143

Professionel ramme til FUGA indsatse. Monteres mellem dåse og indsats for korrekt finish. 2 modul vandret i elegant koksgrå farve. Læs mere

Pris fra 46 krtil 79 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 33 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 44 kr 3. apr.

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2 modul vandret til 2 modul indsats, koksgrå. og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 46 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA Softline 63 ramme 2 modul vandret, koksgrå
46 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2 modul, vandret, koksgrå
47 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63, 2 modul vandret, koksgrå
49 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
50,05 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2 modul, vandret, koksgrå
52 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Ramme 63 2M Soft Vand Kg
52,27 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga ramme 63 2m soft vand kg
53,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LK Fuga ramme Softline 63 2m vandret - koksgrå
55,75 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
LK Fuga ramme Softline 63 2m vandret - koksgrå
55,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Softline 63 vandret ramme uden midtersprosse, 1x2 modul, koksgr
68 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2 modul, vandret, koksgrå
69 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2 modul, vandret, koksgrå
69 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga Softline 63 ramme, 2 modul, vandret, koksgrå
79 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2 modul vandret til 2 modul indsats, koksgrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2 modul vandret til 2 modul indsats, koksgrå. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK46 kr85 krKøb
2LavprisEl47 kr47 krKøb
3LavprisVærktøj49 kr49 krKøb
4CS MEGASTORE DK50,05 kr89,05 krKøb
5Greenline52 kr52 krKøb
6Billigelogvvs.dk52,27 kr52,27 krKøb
7MaintainIt53,75 kr53,75 krKøb
8EL-GROSSISTEN55,75 kr55,75 krKøb
9EL-NETSALG55,75 kr55,75 krKøb
10WATTOO.DK68 kr68 krKøb
11BilligVVS DK69 kr69 krKøb
12LampeGuru.dk69 kr69 krKøb
13LavprisVVS79 kr79 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Softline 63 ramme 2 modul vandret koksgrå

Lauritz Knudsen

Professionel ramme til FUGA indsatse. Monteres mellem dåse og indsats for korrekt finish. 2 modul vandret i elegant koksgrå farve.

• el-ramme
• installationsramme
• FUGA ramme
• stikkontaktramme
• afbryderramme
• Softline ramme
• elinstallation
• Lauritz Knudsen ramme
• Professionel el-installation
• Click-montering system

Beskrivelse

LK FUGA Softline 63 ramme er en professionel el-installationskomponent fra Lauritz Knudsen til montering af FUGA indsatse. Rammen skaber en elegant og sikker overgang mellem dåse og indsats med 2 modul vandret konfiguration. Den koksgrå farve passer perfekt til moderne interiør. Rammen er fremstillet af miljøvenlige materialer uden PVC og halogener. Click-montering gør installationen hurtig og sikker. Rammen overholder IP20 klassificering og RoHS direktiver. Ideel til professionelle elektrikere og avancerede gør-det-selv projekter. Kompatibel med indmuringsdåser og forfradåser, men ikke Fuga Air dåser.

Specifikationer

Mål:63x114 mm
Farve:Koksgrå
Modul:2 modul vandret
Serie:Softline 63
Miljø:PVC fri, Halogenfri, RoHS
Montering:Click-system
Typenummer:500D8120
Kapslingsklasse:IP20

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke dåser passer denne ramme til?

Rammen passer til indmuringsdåser, forfradåser, indstøbningsdåser og SV dåser. Den passer ikke til Fuga Air dåser - her skal du bruge LK IP20 dåse i stedet.

Hvordan monteres FUGA Softline rammen?

Rammen klikkes sammen med indsatsen først, hvorefter hele enheden fastgøres til dåsen. Click-systemet sikrer hurtig og sikker montering.

Hvad betyder 2 modul vandret?

2 modul vandret betyder at rammen er til indsatse der er 2 moduler brede og skal monteres vandret, som f.eks. dobbelt stikkontakter eller kombi antenne/data udtag.

Er rammen miljøvenlig?

Ja, rammen er fremstillet uden PVC og halogener, og overholder RoHS direktivet for miljøvenlige elektroniske komponenter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2 modul vandret til 2 modul indsats, koksgrå.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2 modul vandret til 2 modul indsats, koksgrå. i 154 dage. Laveste pris i perioden er 43 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 46 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 45 kr.

Den nuværende pris på 46 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2 modul vandret til 2 modul indsats, koksgrå.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® ramme Softline 63 2 modul vandret til 2 modul indsats, koksgrå. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202646 kr1 kr (2%)
8. apr. 202645 kr1 kr (2%)
3. apr. 202644 kr1 kr (2%)
2. apr. 202645 kr1 kr (2%)
20. jan. 202644 kr1 kr (2%)
31. dec. 202543 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret