Gå til hovedindhold

LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til lysdæmper TOUCH IR og 350 UNI, farven hvid.

Lauritz KnudsenBelysningIR vindue for fjernbetjeningEl-installation og renoveringEAN: 5703302141703

Løs afdækning for Touch IR 180, 250 og 350 UNI lysdæmper med IR vindue. Kompatibel med alle TOUCH serien fra Lauritz Knudsen. Læs mere

Pris fra 55 krtil 109 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 54 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til lysdæmper TOUCH IR og 350 UNI, farven hvid. og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 55 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for Touch IR 180, 250 og 350 UNI lysdæmper, Hvid
55 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
55,8 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA afdækning for lysdæmper TOUCH IR 180, 250, 350 UNI 1 modul, hvid
58 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for Touch IR 180, 250 og 350 UNI lysdæmper, Hvid
61 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for Touch IR 180, 250 og 350 UNI lysdæmper, Hvid
64 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper TOUCH IR 350 UNI, hvid
70 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga afdækning til lysedæmper touch hv
70 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for Touch IR 180, 250 og 350 UNI lysdæmper, Hvid
89 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Afdækning for lysdæmper TOUCH 350 IR hvid
89,38 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Afdækning for lysdæmper TOUCH 350 IR hvid
89,38 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for Touch IR 180, 250 og 350 UNI lysdæmper, hvid
109 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til lysdæmper TOUCH IR og 350 UNI, farven hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til lysdæmper TOUCH IR og 350 UNI, farven hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl55 kr55 krKøb
2CS MEGASTORE DK55,8 kr94,8 krKøb
3Proshop DK58 kr97 krKøb
4Greenline61 kr61 krKøb
5LavprisVVS64 kr64 krKøb
6Elvvs.dk70 kr70 krKøb
7MaintainIt70 kr70 krKøb
8BilligVVS DK89 kr89 krKøb
9EL-GROSSISTEN89,38 kr89,38 krKøb
10EL-NETSALG89,38 kr89,38 krKøb
11LampeGuru.dk109 kr109 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Afdækning for Touch IR Lysdæmper Hvid

Lauritz Knudsen

Løs afdækning for Touch IR 180, 250 og 350 UNI lysdæmper med IR vindue. Kompatibel med alle TOUCH serien fra Lauritz Knudsen.

• FUGA afdækning
• Touch IR afdækning
• lysdæmper reservedel
• el-installation
• Lauritz Knudsen FUGA
• El-installation og renovering
• IR vindue for fjernbetjening

Beskrivelse

LK FUGA afdækning for Touch IR lysdæmper er en reservedel til Lauritz Knudsens populære TOUCH IR serie. Denne hvide afdækning passer til Touch IR 180, 250 og 350 UNI lysdæmpere samt LED 180/250 Touch IR modeller. Afdækningen har et lille 'vindue' til IR modtageren, så fjernbetjening fungerer optimalt. Produktet skal monteres før der sættes strøm til lysdæmperen for korrekt kalibrering. Med dansk kvalitet fra Schneider Electric sikrer den lang holdbarhed og perfekt kompatibilitet med FUGA serien. Ideel til udskiftning af slidte afdækninger eller ved renovering af el-installationer.

Specifikationer

farve:Hvid
IR_vindue:Ja, til fjernbetjening
montering:Skal monteres før strøm tilsluttes
producent:Lauritz Knudsen/Schneider Electric
størrelse:1 modul
typenummer:530D6120
kompatibilitet:Touch IR 180, 250, 350 UNI og LED 180/250

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke lysdæmpere er denne afdækning kompatibel med?

Afdækningen passer til Touch IR 180, 250 og 350 UNI lysdæmpere samt LED 180/250 Touch IR modeller fra Lauritz Knudsen.

Skal afdækningen monteres på en bestemt måde?

Ja, afdækningen skal monteres før der sættes strøm til lysdæmperen, så den kan kalibrere sig selv korrekt.

Hvad er formålet med det lille vindue i afdækningen?

Vinduet er til IR modtageren på lysdæmperen, så fjernbetjening og trådløs betjening fungerer optimalt.

Kan jeg få afdækningen i andre farver?

Ja, denne model fås også i lysegrå og koksgrå udover den hvide variant. Alle farver har samme funktionalitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til lysdæmper TOUCH IR og 350 UNI, farven hvid.

PriceData har fulgt prisen på LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til lysdæmper TOUCH IR og 350 UNI, farven hvid. i 182 dage. Laveste pris i perioden er 55 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 62 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 59 kr.

Den nuværende pris på 55 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til lysdæmper TOUCH IR og 350 UNI, farven hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til lysdæmper TOUCH IR og 350 UNI, farven hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202655 kr
30. maj 202655,8 kr2,2 kr (4%)
19. maj 202658 kr2 kr (4%)
5. maj 202656 kr2 kr (3%)
21. apr. 202658 kr2 kr (4%)
17. apr. 202656 kr1 kr (2%)
25. feb. 202657 kr4,94 kr (8%)
5. feb. 202661,94 kr
31. jan. 202662 kr
27. jan. 202661,94 kr3,94 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret