Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA - Knap og afdkning til lysdmper MEK-D 300CR, 1 modul, koksgr

Lauritz KnudsenBelysningKoksgrå farveEl-installationerEAN: 5703302114486

LK FUGA afdækning til lysdæmper MEK-D 300CR i koksgrå. Professionel kvalitet fra Lauritz Knudsen til moderne el-installationer. Læs mere

Pris fra 30,5 krtil 81,03 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 50,53 kr (62% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LK FUGA - Knap og afdkning til lysdmper MEK-D 300CR, 1 modul, koksgr og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 30.5 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA afdækning for lysdæmper MEK-D 300CR 1 modul, koksgrå
-50%30,5 kr
Før 61 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for MED-D 300 drejelysdæmper, koksgrå
61 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for lysdæmper MEK-D 300, koksgrå
61 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for MED-D 300 drejelysdæmper, koksgrå
67 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til lysdæmper MEK-D 300CR koksgrå.
68,79 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Knap og afdkning til lysdmper MEK-D 300CR, 1 modul, koksgr
74,5 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Afdækningssæt Mek-D Kg
74,56 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for MED-D 300 drejelysdæmper, koksgrå
75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper MEK-D 300CR, koksgrå
75 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga afdækningssæt mek-d kg
77,5 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for MED-D 300 drejelysdæmper, koksgrå
79 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for MED-D 300 drejelysdæmper, koksgrå
79 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Fuga Afdækning for lysdæmper MEK-D 300 CR koksgrå
81,03 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Fuga Afdækning for lysdæmper MEK-D 300 CR koksgrå
81,03 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA - Knap og afdkning til lysdmper MEK-D 300CR, 1 modul, koksgr koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA - Knap og afdkning til lysdmper MEK-D 300CR, 1 modul, koksgr koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK30,5 kr69,5 krKøb
2LavprisEl61 kr61 krKøb
3LavprisVærktøj61 kr61 krKøb
4Greenline67 kr67 krKøb
5CS MEGASTORE DK68,79 kr107,79 krKøb
6WATTOO.DK74,5 kr74,5 krKøb
7Billigelogvvs.dk74,56 kr74,56 krKøb
8BilligVVS DK75 kr75 krKøb
9Elvvs.dk75 kr75 krKøb
10MaintainIt77,5 kr77,5 krKøb
11LampeGuru.dk79 kr79 krKøb
12LavprisVVS79 kr79 krKøb
13EL-GROSSISTEN81,03 kr81,03 krKøb
14EL-NETSALG81,03 kr81,03 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA afdækning for lysdæmper MEK-D 300CR koksgrå

Lauritz Knudsen

LK FUGA afdækning til lysdæmper MEK-D 300CR i koksgrå. Professionel kvalitet fra Lauritz Knudsen til moderne el-installationer.

• lysdæmper afdækning
• FUGA tangent
• koksgrå kontakt
• MEK-D 300CR
• Lauritz Knudsen
• Schneider Electric
• El-installationer
• Koksgrå farve

Beskrivelse

LK FUGA afdækning for lysdæmper MEK-D 300CR er en elegant og funktionel løsning i koksgrå fra Lauritz Knudsen. Denne afdækning er designet specifikt til MEK-D 300CR drejelysdæmperen og tilbyder perfekt pasform og høj kvalitet. Som del af den populære FUGA-serie kombinerer den tidløst dansk design med moderne funktionalitet. Afdækningen er fremstillet i holdbare materialer og er testet sammen med LK FUGA-indsatse for at sikre optimal funktion og lang levetid. Ideelt til både private boliger og erhvervsbyggerier hvor elegante el-installationer er ønsket. Den koksgrå farve passer perfekt ind i moderne interiører og sikrer en diskret og stilfuld løsning.

Specifikationer

farve:Koksgrå
serie:LK FUGA
materiale:Højkvalitets plastik
anvendelse:Indendørs
certificering:CE-mærket
kompatibilitet:MEK-D 300CR lysdæmper
monteringstype:Snap-on montering
modulstørrelse:1 modul

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Passer denne afdækning til min lysdæmper?

Denne afdækning er specifikt designet til LK FUGA MEK-D 300CR drejelysdæmpere. Den passer kun til denne model og ikke andre lysdæmpertyper.

Kan jeg skifte farven på min eksisterende lysdæmper?

Ja, du kan nemt udskifte afdækningen på din MEK-D 300CR lysdæmper. Den nye afdækning klikkes blot på plads uden brug af værktøj.

Er produktet kompatibelt med andre mærker?

Nej, LK FUGA-produkter er kun testet og garanteret at fungere sammen med andre LK FUGA-komponenter fra Schneider Electric.

Hvor lang holdbarhed har produktet?

LK FUGA-produkter er designet til lang levetid med flere års normal brug. Produktet er CE-mærket og opfylder alle danske standarder for el-installationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA - Knap og afdkning til lysdmper MEK-D 300CR, 1 modul, koksgr

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA - Knap og afdkning til lysdmper MEK-D 300CR, 1 modul, koksgr i 52 dage. Laveste pris i perioden er 30,5 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 61 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 41 kr.

Den nuværende pris på 30,5 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for LK FUGA - Knap og afdkning til lysdmper MEK-D 300CR, 1 modul, koksgr. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for LK FUGA - Knap og afdkning til lysdmper MEK-D 300CR, 1 modul, koksgr de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202630,5 kr30,5 kr (50%)
21. apr. 202661 kr30,5 kr (100%)
11. apr. 202630,5 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret