Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen LK FUGA - Tangent og afdkning til lysdmpere MEK-S 300LR, MEK-S 300CR og LED-S 120 VA, 1 modul, lysegr

Lauritz KnudsenBelysningKompatibel med MEK-S 300LR/300CR/LED-S 120Professionel el-installationEAN: 5703302114493

Professionel LK FUGA afdækning til lysdæmpere MEK-S 300LR, 300CR og LED-S 120. Lysegrå farve passer perfekt til moderne installationer. Læs mere

Pris fra 55 krtil 76,25 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 21,25 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på LK FUGA - Tangent og afdkning til lysdmpere MEK-S 300LR, MEK-S 300CR og LED-S 120 VA, 1 modul, lysegr og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 55 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LAURITZ KNUDSEN FUGA® afdækning til lysdæmper MEK-S 300LR og 300CR lysegrå.
55 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA afdækning for lysdæmper MEK-S 300LR/300CR og LED-S 120 1 modul, lysegrå
55 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for MEK-S 300 skydelysdæmper, lysegrå
56 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for MEK-S 300 skydelysdæmper, lysegrå
59 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for MEK-S 300 skydelysdæmper, lysegrå
59 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for lysdæmper MEK-S 300, lysegrå
59 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
LK FUGA - Tangent og afdkning til lysdmpere MEK-S 300LR, MEK-S 300CR og LED-S 120 VA, 1 modul, lysegr
62 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for MEK-S 300 skydelysdæmper, lysegrå
62 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK FUGA ® Reservedele afdækning for lysdæmper MEK-S 120VA, 300LR og 300CR, lysegrå
62 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Fuga Afdækningssæt Mek-S Lg
62,17 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Afdækning for lysdæmper MEK-S 300 LR og CR lysegrå
63,76 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Fuga afdækningssæt mek-s lg
65 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK Fuga afdækning for MEK-S 300 skydelysdæmper, lysegrå
69 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
LK FUGA afdækning for lysdæmper MEK-S 300LR/CR 120Va, Lysegrå, AAK530D5116
76,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA - Tangent og afdkning til lysdmpere MEK-S 300LR, MEK-S 300CR og LED-S 120 VA, 1 modul, lysegr koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad LK FUGA - Tangent og afdkning til lysdmpere MEK-S 300LR, MEK-S 300CR og LED-S 120 VA, 1 modul, lysegr koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK55 kr94 krKøb
2Proshop DK55 kr94 krKøb
3LavprisEl56 kr56 krKøb
4LampeGuru.dk59 kr59 krKøb
5LavprisVVS59 kr59 krKøb
6LavprisVærktøj59 kr59 krKøb
7WATTOO.DK62 kr62 krKøb
8Greenline62 kr62 krKøb
9Elvvs.dk62 kr62 krKøb
10Billigelogvvs.dk62,17 kr62,17 krKøb
11EL-NETSALG63,76 kr63,76 krKøb
12MaintainIt65 kr65 krKøb
13BilligVVS DK69 kr69 krKøb
14vvsfittings.dk76,25 kr76,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK FUGA Afdækning for Lysdæmper MEK-S 300LR/300CR og LED-S 120 Lysegrå

Lauritz Knudsen

Professionel LK FUGA afdækning til lysdæmpere MEK-S 300LR, 300CR og LED-S 120. Lysegrå farve passer perfekt til moderne installationer.

• lysdæmper afdækning
• FUGA reservedel
• tangent lysdæmper
• MEK-S afdækning
• Lauritz Knudsen afdækning
• Professionel el-installation
• Kompatibel med MEK-S 300LR/300CR/LED-S 120

Beskrivelse

LK FUGA afdækning er den professionelle løsning til udskiftning af defekte eller ødelagte afdækninger på lysdæmpere. Denne reservedel er kompatibel med MEK-S 300LR, MEK-S 300CR og LED-S 120 skydelysdæmpere fra Lauritz Knudsen. Den lysegrå farve matcher perfekt de klassiske FUGA-rammer og skaber et harmonisk udseende i moderne hjem og kontormiljøer. Fremstillet af holdbare materialer sikrer den lang levetid og pålidelig funktion. Som del af FUGA-serien kombinerer den tidløs dansk design med moderne funktionalitet, hvilket gør den til det foretrukne valg for professionelle elektrikere.

Specifikationer

Farve:Lysegrå
Serie:LK FUGA
Vægt:0.006 kg
Anvendelse:Indendørs
Kompatibilitet:MEK-S 300LR, 300CR og LED-S 120
Leverandør varenummer:530D5116

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke lysdæmpermodeller er denne afdækning kompatibel med?

Afdækningen passer til MEK-S 300LR, MEK-S 300CR og LED-S 120 skydelysdæmpere fra Lauritz Knudsen.

Kan jeg udskifte afdækningen selv?

Ja, afdækningen er designet som reservedel og kan nemt udskiftes. Tag strømmen fra før udskiftning.

Matcher den lysegrå farve andre FUGA-komponenter?

Ja, den lysegrå farve er standardfarve i FUGA-serien og matcher alle andre lysegrå FUGA-rammer og tangenter.

Er der garanti på produktet?

Produktet følger Schneider Electrics standardgaranti og er testet sammen med andre FUGA-komponenter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for LK FUGA - Tangent og afdkning til lysdmpere MEK-S 300LR, MEK-S 300CR og LED-S 120 VA, 1 modul, lysegr

PriceData har fulgt prisen på LK FUGA - Tangent og afdkning til lysdmpere MEK-S 300LR, MEK-S 300CR og LED-S 120 VA, 1 modul, lysegr i 153 dage. Laveste pris i perioden er 52 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 59 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 56 kr.

Den nuværende pris på 55 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for LK FUGA - Tangent og afdkning til lysdmpere MEK-S 300LR, MEK-S 300CR og LED-S 120 VA, 1 modul, lysegr. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for LK FUGA - Tangent og afdkning til lysdmpere MEK-S 300LR, MEK-S 300CR og LED-S 120 VA, 1 modul, lysegr de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202655 kr1 kr (2%)
31. maj 202656 kr2 kr (3%)
6. maj 202658 kr1 kr (2%)
2. maj 202659 kr1 kr (2%)
1. maj 202658 kr1 kr (2%)
13. apr. 202659 kr1 kr (2%)
11. apr. 202658 kr3 kr (5%)
9. apr. 202655 kr2 kr (4%)
20. jan. 202653 kr1 kr (2%)
2. jan. 202652 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret