Gå til hovedindhold

Laufen PRO-N håndvask 56 x 42 cm med central hanehul. Monteres på enten 240/260 mm bæring eller boltemontering.

LaufenSanitetSchweizisk kvalitetModerne badeværelserEAN: 4014804799615

LAUFEN PRO-N håndvask med elegante linjer og schweizisk præcision. 56x42 cm med centralt hanehul og fleksible monteringsmuligheder for enhver badeværelse. Læs mere

Pris fra 524 krtil 1.051 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 527 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Laufen PRO-N håndvask 56 x 42 cm med central hanehul. Monteres på enten 240/260 mm bæring eller boltemontering. og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 524 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Laufen Pro N håndvask, 56x42 cm, hvid
524 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Laufen Pro N håndvask, 56x42 cm, hvid
-10%554 kr
Før 615 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Laufen Pro N vask 56 x 42 cm
574,75 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Pro-N Håndvask 56 X 42 Cm
593,14 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pro-n håndvask 56 x 42 cm
612,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Laufen pro-n vask 560x420 mm t/bæringer & bolt, hvid
702,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
1.051 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen PRO-N håndvask 56 x 42 cm med central hanehul. Monteres på enten 240/260 mm bæring eller boltemontering. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Laufen PRO-N håndvask 56 x 42 cm med central hanehul. Monteres på enten 240/260 mm bæring eller boltemontering. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS524 kr524 krKøb
2BilligVVS DK554 kr554 krKøb
3VVS.dk574,75 kr574,75 krKøb
4Billigelogvvs.dk593,14 kr593,14 krKøb
5MaintainIt612,5 kr612,5 krKøb
6vvsfittings.dk702,5 kr702,5 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.051 kr1.250 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Laufen PRO-N Håndvask 56x42 cm

Laufen

LAUFEN PRO-N håndvask med elegante linjer og schweizisk præcision. 56x42 cm med centralt hanehul og fleksible monteringsmuligheder for enhver badeværelse.

• håndvask
• vask
• badeværelsesvask
• laufen vask
• pro-n
• keramik vask
• schweizisk vask
• Moderne badeværelser
• Schweizisk kvalitet

Beskrivelse

LAUFEN PRO-N håndvask kombinerer schweizisk præcision med funktionel skandinavisk design. Håndvasken måler 56x42 cm og er designet med et centralt hanehul for optimal funktionalitet. Den kan monteres på både 240mm og 260mm bæringsystemer eller med boltemontering, hvilket giver maksimal fleksibilitet ved installation. Som del af LAUFEN's PRO-N serie leverer denne håndvask holdbar keramisk kvalitet og tidløs æstetik, der passer perfekt til moderne danske badeværelser. Fremstillet af højkvalitets sanitetskeramik med en glat, letrengjort overflade.

Specifikationer

dybde:42 cm
serie:PRO-N
bredde:56 cm
hanehul:Centralt placeret
materiale:Sanitetskeramik
montering:240/260 mm bæring eller boltemontering
oprindelse:Schweiz
artikelnummer:h8109550001041
overfladebehandling:Glaseret keramik

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke monteringsmuligheder har denne håndvask?

LAUFEN PRO-N håndvask kan monteres på både 240mm og 260mm bæringsystemer eller med boltemontering direkte på væggen.

Er håndvasken egnet til danske standarder?

Ja, håndvasken overholder alle europæiske standarder og er perfekt egnet til danske badeværelser og VVS-installationer.

Hvor nemt er det at rengøre overfladen?

Den glaserede keramikoverflade er meget letrengjort og kan nemt rengøres med almindelige badeværelsesrengøringsmidler.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Laufen PRO-N håndvask 56 x 42 cm med central hanehul. Monteres på enten 240/260 mm bæring eller boltemontering.

PriceData har fulgt prisen på Laufen PRO-N håndvask 56 x 42 cm med central hanehul. Monteres på enten 240/260 mm bæring eller boltemontering. i 182 dage. Laveste pris i perioden er 492 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 564,34 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 535 kr.

Den nuværende pris på 524 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Laufen PRO-N håndvask 56 x 42 cm med central hanehul. Monteres på enten 240/260 mm bæring eller boltemontering.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Laufen PRO-N håndvask 56 x 42 cm med central hanehul. Monteres på enten 240/260 mm bæring eller boltemontering. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026524 kr2 kr (0%)
2. jun. 2026526 kr33 kr (6%)
1. jun. 2026559 kr33 kr (6%)
31. maj 2026526 kr1 kr (0%)
30. maj 2026527 kr14 kr (3%)
26. maj 2026541 kr23,34 kr (4%)
24. maj 2026564,34 kr23,34 kr (4%)
17. maj 2026541 kr23,34 kr (4%)
16. maj 2026564,34 kr23,34 kr (4%)
12. maj 2026541 kr23,34 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret