Gå til hovedindhold

Kingston XS2000 - SSD - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse)

KingstonOptiske drevEAN: 0740617327328
Pris fra 4.437,84 krtil 6.630 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.192,16 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.916 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Kingston XS2000 - SSD - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4437.84 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston XS2000 - SSD - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse)
4.437,84 kr
Til butik
Kingston XS2000 - SSD - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 1
Artikel nr.: SXS2000/4000G
EAN: 0740617327328
Varenr.: 8404438
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD XS2000 4TB USB 3.2 Gen 2x2
4.565 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston XS2000 Portable SSD - 4TB - Ekstern SSD - USB-C
4.721 kr
Til butik
Kingston XS2000 Portable SSD - 4TB - Ekstern SSD - USB-C billede

Produktinformation

SSD (Solid state drive), 4 TB, ekstern ( bærbar ), USB 3.1 Type C, Hastigheder på op til 2.000 MB/s med USB 3.2 Gen 2x2 Kompakt formfaktor i lommestørrelse (69.54 x 32.58 x 13.5mm) IP55-klassificering med aftageligt gummihylster

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SXS2000/4000G
EAN: 0740617327328
Varenr.: 3078324
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston SSD XS2000 4TB USB 3.2 Gen 2x2
5.289 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Xs2000 Portable Ssd 4tb Usb-c Sort, Sølv
5.749 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 4000G PORTABLE SSD XS2000
6.630 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston XS2000 - SSD - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston XS2000 - SSD - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK4.437,84 kr4.437,84 krKøb
2CompuMail DK4.565 kr4.565 krKøb
3Proshop DK4.721 kr4.721 krKøb
4Ultrashop5.289 kr5.289 krKøb
5Dustin DK5.749 kr5.835,25 krKøb
6Teknikproffset DK6.630 kr6.679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston XS2000 - SSD - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse)

PriceData har fulgt prisen på Kingston XS2000 - SSD - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.849 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 4.660 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.404 kr.

Den nuværende pris på 4.437,84 kr er 30% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Kingston XS2000 - SSD - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Kingston XS2000 - SSD - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20264.437,84 kr127,16 kr (3%)
15. maj 20264.565 kr2 kr (0%)
8. maj 20264.567 kr626 kr (16%)
6. maj 20263.941 kr24 kr (1%)
4. maj 20263.965 kr9 kr (0%)
3. maj 20263.974 kr23 kr (1%)
1. maj 20263.951 kr12 kr (0%)
30. apr. 20263.963 kr6 kr (0%)
28. apr. 20263.969 kr13 kr (0%)
26. apr. 20263.956 kr40 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret