Gå til hovedindhold

Kingston XS1000 Portable SSD - 1TB - Ekstern SSD - Rød - USB 3.2 Gen 2

KingstonOptiske drevEAN: 0740617343748
Pris fra 1.154 krtil 1.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 265 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.090 kr 5. maj

Sammenlign priser på Kingston XS1000 Portable SSD - 1TB - Ekstern SSD - Rød - USB 3.2 Gen 2 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1154 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD XS1000 1TB USB 3.2 Gen 2
1.154 kr
Til butik
Kingston SSD XS1000 1TB USB 3.2 Gen 2 billede

Produktinformation

Kingston XS1000 - SSD - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) - rød

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SXS1000R/1000G
EAN: 0740617343748
Varenr.: 1002350426
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston XS1000 Portable SSD - 1TB - Ekstern SSD - Rød - USB 3.2 Gen 2
1.264 kr
Til butik
Kingston XS1000 Portable SSD - 1TB - Ekstern SSD - Rød - USB 3.2 Gen 2 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 1050 MB/s (læs) / 1000 MB/s (skriv), USB 3.2 Gen 2 tilslutning USB Type C -> A strømkilde, farve: rød -Kingston's XS1000 external SSD is an incredibly convenient file backup solution. Its sleek, compact form factor is designed to fit seamlessly into your lifestyle, allowing you to carry it anywhere with ease. Don't let its size fool you - this tiny powerhouse boasts speeds of up to 1,050MB/s and high capacities of up to 2TB...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SXS1000R/1000G
EAN: 0740617343748
Varenr.: 3284685
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Xs1000 1tb Portable Ssd Usb-c Rød
-0%1.311 kr
Før 1.311,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kingston Xs1000 1tb Portable Ssd Usb-c Rød billede

Produktinformation

Hurtige overførsler med 1050 MB/s læsning og 1000 MB/s skrivning USB-C med USB 3.2 Gen 2-kompatibilitet, inkluderer USB-C til USB-A-kabel Kabinet i metal og plast beskytter data under rejser Kompatibel med Windows, macOS, Linux, iOS, iPadOS og Android Let og lommevenlig med en vægt på 44,8 g, passer til mobile arbejdsgange...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: Bærbare harddiske
Artikel nr.: SXS1000R/1000G
EAN: 0740617343748
Varenr.: 5020020066
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston SSD XS1000 1TB USB 3.2 Gen 2
1.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston XS1000 Portable SSD - 1TB - Ekstern SSD - Rød - USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston XS1000 Portable SSD - 1TB - Ekstern SSD - Rød - USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.154 kr1.154 krKøb
2Proshop DK1.264 kr1.264 krKøb
3Dustin DK1.311 kr1.397,25 krKøb
4Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston XS1000 Portable SSD - 1TB - Ekstern SSD - Rød - USB 3.2 Gen 2

PriceData har fulgt prisen på Kingston XS1000 Portable SSD - 1TB - Ekstern SSD - Rød - USB 3.2 Gen 2 i 180 dage. Laveste pris i perioden er 809 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.105 kr.

Den nuværende pris på 1.154 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Kingston XS1000 Portable SSD - 1TB - Ekstern SSD - Rød - USB 3.2 Gen 2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Kingston XS1000 Portable SSD - 1TB - Ekstern SSD - Rød - USB 3.2 Gen 2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.154 kr4 kr (0%)
29. maj 20261.158 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.159 kr6 kr (1%)
25. maj 20261.153 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.150 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.153 kr38 kr (3%)
21. maj 20261.115 kr25 kr (2%)
5. maj 20261.090 kr281 kr (35%)
5. dec. 2025809 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret