Gå til hovedindhold

Jumbo Skydestige 2x9 trin - Max. stigelængde 4,6m, transportlængde 2,7m

JumboStiger og stilladserEN-131 godkendtProfessionelt højdearbejdeEAN: 5708375221741

Jumbo Super Proff skydestige med 2x9 trin og 4,6m maksimal højde. Kraftig aluminium konstruktion med ergonomiske trin og tophjul til nem udskydning. Læs mere

Pris fra 1.499 krtil 3.988,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 2.489,75 kr (62% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.479 kr 26. maj

Sammenlign priser på Jumbo Skydestige 2x9 trin - Max. stigelængde 4,6m, transportlængde 2,7m og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1499 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jumbo Super Proff skydestige 4,6 meter - 2x9 trin
-12%1.499 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo Super Proff skydestige 4,6 meter - 2x9 trin
1.499 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo Super Proff skydestige, 2 x 9 trin, 4,6 m
1.499 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo super proff skydestige 4,6 meter - 2x9 trin
1.579 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo super proff skydestige 2x9 trin - 4,6 meter
1.599 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Jumbo Skydestige 2x9 trin Max. stigelængde 4,6m, transport længde 2,7m
1.937 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo Skydestige 2x9 trin - Max. stigelængde 4,6m, transportlængde 2,7m
2.025 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
JUMBO Skydestige Super Proff 2x9 trin 4,6m.
2.150 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Jumbo Skydestige 2x9 trin Max. stigelængde 4,6m, transport længde 2,7m
3.988,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo Skydestige 2x9 trin - Max. stigelængde 4,6m, transportlængde 2,7m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo Skydestige 2x9 trin - Max. stigelængde 4,6m, transportlængde 2,7m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.499 kr1.499 krKøb
2LavprisVVS1.499 kr1.499 krKøb
3LavprisVærktøj1.499 kr1.499 krKøb
4BilligVVS DK1.579 kr1.579 krKøb
5Greenline1.599 kr1.599 krKøb
6Elvvs.dk1.937 kr1.937 krKøb
7CS MEGASTORE DK2.025 kr2.224 krKøb
8Homeshop DK2.150 kr2.150 krKøb
9vvsfittings.dk3.988,75 kr3.988,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Jumbo Super Proff skydestige 2x9 trin 4,6m

Jumbo

Jumbo Super Proff skydestige med 2x9 trin og 4,6m maksimal højde. Kraftig aluminium konstruktion med ergonomiske trin og tophjul til nem udskydning.

• skydestige
• udskydelig stige
• teleskoparmstige
• jumbo stige
• aluminium stige
• professionel stige
• arbejdsstige
• 2-delt stige
• Professionelt højdearbejde
• EN-131 godkendt

Beskrivelse

Jumbo Super Proff skydestige er den ideelle løsning til professionelt arbejde i højden. Denne robuste 2-delte skydestige er fremstillet i høj kvalitets 6005-T6 aluminium med elokseret overflade, der sikrer lang holdbarhed og forhindrer afsmitning på hænderne. Med sine 2x9 trin kan stigen udvides til en maksimal højde på 4,6 meter, mens transportmålet kun er 2,7 meter. De 38mm brede ergonomiske trin er vinklede og skridsikre for optimal sikkerhed. Det kraftige tophjul og selvlukkende kliklås gør udskydning nem og sikker. Godkendt efter EN-131 standarden med 150kg bæreevne. Perfekt til håndværkere, VVS-montører og andre professionelle der kræver pålidelig adgang til arbejde i højden.

Specifikationer

vægt:12,4 kg
bredde:51,5 cm
fødder:Skridsikre gummifødder
tophjul:Kraftigt tophjul
kliklås:Selvlukkende aluminium
standard:EN-131
bæreevne:150 kg
materiale:6005-T6 aluminium
overflade:Elokseret
trindybde:38 mm
antal_trin:2x9
arbejdshøjde:0,87 meter
stigehøjde_udskudt:4,6 meter
stigehøjde_sammenklappet:2,7 meter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er stigen godkendt til professionel brug?

Ja, Jumbo Super Proff skydestige er EN-131 godkendt og designet til daglig professionel brug med 150kg bæreevne.

Hvor højt kan jeg arbejde sikkert på stigen?

Arbejdstilsynet anbefaler at du maksimalt går op til 3. sidste trin. Med 2x9 trin giver det en sikker arbejdshøjde på cirka 3,5-4 meter.

Kan stigen skilles ad til to enkelte stiger?

Ja, de to stigedele kan skilles ad, så du kan bruge dem som to separate enkeltstiger hvis nødvendigt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jumbo Skydestige 2x9 trin - Max. stigelængde 4,6m, transportlængde 2,7m

PriceData har fulgt prisen på Jumbo Skydestige 2x9 trin - Max. stigelængde 4,6m, transportlængde 2,7m i 178 dage. Laveste pris i perioden er 1.440 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 1.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.488 kr.

Den nuværende pris på 1.499 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Jumbo Skydestige 2x9 trin - Max. stigelængde 4,6m, transportlængde 2,7m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Jumbo Skydestige 2x9 trin - Max. stigelængde 4,6m, transportlængde 2,7m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.499 kr20 kr (1%)
26. maj 20261.479 kr20 kr (1%)
24. maj 20261.499 kr20 kr (1%)
17. maj 20261.479 kr20 kr (1%)
16. maj 20261.499 kr20 kr (1%)
12. maj 20261.479 kr20 kr (1%)
11. maj 20261.499 kr14 kr (1%)
24. apr. 20261.485 kr4 kr (0%)
18. apr. 20261.489 kr10 kr (1%)
17. apr. 20261.499 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret