Gå til hovedindhold

Jumbo Skydestige 2x11 trin - Max. stigelængde 5,4m, transportlængde 3,2m

JumboStiger og stilladserEN-131 godkendtProfessionelt arbejde i højdenEAN: 5708375221758

Jumbo Super Proff skydestige med 2x11 trin og 5,4m højde. Kraftig aluminium konstruktion med ergonomiske trin til professionelt arbejde i højden. Læs mere

Pris fra 1.699 krtil 4.433,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 2.734,75 kr (62% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.599 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Jumbo Skydestige 2x11 trin - Max. stigelængde 5,4m, transportlængde 3,2m og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1699 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo Super Proff skydestige 5,4 meter - 2x11 trin
-7%1.699 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jumbo Super Proff skydestige 5,4 meter - 2x11 trin
1.699 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
JUMBO Skydestige Super Proff 2x11 trin 5,4m.
1.799 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo super proff skydestige 2x11 trin - 5,4 meter
1.799 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo Super Proff skydestige, 2 x 11 trin, 5,4 m
1.799 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo super proff skydestige 5,4 meter - 2x11 trin
1.835 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
JUMBO skydestige Super Proff, 2x11 trin/5,4 m
2.085,63 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Jumbo Skydestige 2x11 trin Max. stigelængde 5,4m, transport længde 3,2m
2.156 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo Skydestige 2x11 trin - Max. stigelængde 5,4m, transportlængde 3,2m
2.293 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Jumbo Skydestige 2x11 trin Max. stigelængde 5,4m, transport længde 3,2m
4.433,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo Skydestige 2x11 trin - Max. stigelængde 5,4m, transportlængde 3,2m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo Skydestige 2x11 trin - Max. stigelængde 5,4m, transportlængde 3,2m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.699 kr1.699 krKøb
2CompletVVS1.699 kr1.699 krKøb
3Homeshop DK1.799 kr1.799 krKøb
4Greenline1.799 kr1.799 krKøb
5LavprisVærktøj1.799 kr1.799 krKøb
6BilligVVS DK1.835 kr1.835 krKøb
7EL-GROSSISTEN2.085,63 kr2.085,63 krKøb
8Elvvs.dk2.156 kr2.156 krKøb
9CS MEGASTORE DK2.293 kr2.492 krKøb
10vvsfittings.dk4.433,75 kr4.433,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Jumbo Super Proff skydestige 2x11 trin

Jumbo

Jumbo Super Proff skydestige med 2x11 trin og 5,4m højde. Kraftig aluminium konstruktion med ergonomiske trin til professionelt arbejde i højden.

• stige
• skydestige
• aluminiumsstige
• arbejdsstige
• jumbo stige
• 2-delt stige
• professionel stige
• håndværkerstige
• Professionelt arbejde i højden
• EN-131 godkendt

Beskrivelse

Jumbo Super Proff skydestige er en kraftig og robust 2-delt skydestige fremstillet i elokseret aluminium. Med 2x11 trin og maksimal højde på 5,4 meter er den perfekt til professionelt arbejde og hjemmebyggeaktiviteter. Stigen har ergonomisk vinklede, skridsikre trin på 38 mm bredde, der giver optimal sikkerhed og komfort. Det kraftige tophjul gør udskydning let og hurtig, mens den selvlukkende kliklås sikrer stabil fastlåsning. Fremstillet i 6005-T6 aluminium kombinerer den styrke med let vægt på kun 14,8 kg. Bæreevnen er 150 kg og stigen er EN-131 godkendt. Transportmålet er 3,2 meter, hvilket gør den praktisk at håndtere. Perfekt til håndværkere, professionelle og private der kræver kvalitet og sikkerhed.

Specifikationer

trin:2 x 11
type:Skydestige
vægt:14,8 kg
bredde:51,5 cm
fødder:Skridsikre gummifødder
materiale:6005-T6 elokseret aluminium
trinbredde:38 mm
arbejdshøjde:1,03 meter
certificering:EN-131 godkendt
maksimal_højde:5,4 meter
sikkerhedsudstyr:Selvlukkende kliklås, kraftigt tophjul
transportlængde:3,2 meter
maksimal_belastning:150 kg

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor høj er stigen når den er kørt helt ud?

Jumbo Super Proff skydestige kan køres ud til en maksimal højde på 5,4 meter.

Hvad er den maksimale belastning?

Stigen har en maksimal belastning på 150 kg og er EN-131 godkendt for professionel brug.

Er stigen egnet til daglig professionel brug?

Ja, den er fremstillet i Super Proff kvalitet med elokseret 6005-T6 aluminium og anbefales til håndværkere og industribrug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jumbo Skydestige 2x11 trin - Max. stigelængde 5,4m, transportlængde 3,2m

PriceData har fulgt prisen på Jumbo Skydestige 2x11 trin - Max. stigelængde 5,4m, transportlængde 3,2m i 147 dage. Laveste pris i perioden er 1.599 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 1.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.729 kr.

Den nuværende pris på 1.699 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Jumbo Skydestige 2x11 trin - Max. stigelængde 5,4m, transportlængde 3,2m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Jumbo Skydestige 2x11 trin - Max. stigelængde 5,4m, transportlængde 3,2m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20261.699 kr100 kr (6%)
11. maj 20261.799 kr100 kr (6%)
9. apr. 20261.699 kr100 kr (6%)
26. mar. 20261.599 kr100 kr (6%)
12. mar. 20261.699 kr100 kr (6%)
11. mar. 20261.799 kr100 kr (6%)
2. mar. 20261.699 kr100 kr (6%)
1. mar. 20261.799 kr100 kr (6%)
25. feb. 20261.699 kr100 kr (6%)
7. jan. 20261.799 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret