Gå til hovedindhold

JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml

Pris fra 620 krtil 859 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 239 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 620 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Couture Eau De Parfum 50ml
-20%620 kr
Før 775 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Couture Eau De Parfum 50ml billede

Produktinformation

Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Couture Eau De Parfum er en parfume fra Jean Paul Gaultier, en sensuel og frugtig amberduft med couture-signatur.

Produktspecifikationer

Kategori: Parfume
Artikel nr.: 0065227949
EAN: 8435415114783
Varenr.: 3348787
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Jean Paul Gaultier Divine Couture EDP 50 ml
-25%644,25 kr
Før 859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Jean Paul Gaultier Divine Couture EDP 50 ml billede

Produktinformation

Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Couture EDP er en smuk og feminin parfume. I de pulserende atelierer hos Jean Paul Gaultier tager silhuetten af Gaultier Divine Couture form. En sensuel, frugtig amber Eau de Parfum med en haute couture-glød. Saftig hind...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Perfume & Cologne
EAN: 8435415114783
Varenr.: 125307
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml
698 kr
Til butik
JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml billede

Produktinformation

JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml En luksuriøs og dragende damedufte, der hylder moderne femininitet med en sofistikeret blanding af sødme og friskhed. Denne Eau de Parfum efterlader et uforglemmeligt indtryk og giver dig en følelse af styrke og selvsikkerhed hele dagen. Hur dufter den? Duften åbner med en unik og strålende friskhed, der hurtigt mødes af et blomstrende hjerte, som giver en feminin dybde. I bunden folder de varme ambernoter sig ud og skaber en sensuel og fyldig afslutning, der bliver siddende længe på huden. Kombinationen af de frugtige elementer og den dybe bærnsten skaber en perfekt balance mellem det lette og det intense. Doftnoter Toppnoter: Salt, rød frugt, bergamotte Hjärtnoter: Lilje, ylang-ylang, jasmin Basnoter: Marengs, musk, bærnsten (amber) Passar til Alle årstider · Dag & aften · Festlige lejligheder · Gave Hvad gør den unik? En dristig og innovativ duftkomposition, der forener salte noter med sød marengs Høj koncentration af duftolier sikrer en imponerende holdbarhed på huden Den ikoniske flakon i Couture-design fungerer som et lille kunstværk på badeværelset En moderne klassiker fra Jean Paul Gaultier, der udstråler både elegance og selvsikkerhed Ofte stillede spørgsmål Er Gaultier Divine Couture sød eller frisk? Denne duft er en spændende kombination af begge dele. Den starter friskt og let saltet, men udvikler sig til en varm og indbydende sødme takket være noter af marengs og amber, hvilket gør den meget velafbalanceret. Hvornår på dagen passer Gaultier Divine Couture bedst? Takket være sin dybde og elegance fungerer den fantastisk både som en sofistikeret dagsduft og som en intens duft til en aften ude. Den har karakter nok til at skille sig ud til fest, men er samtidig rund nok til daglig brug.

Produktspecifikationer

Kategori: Dameparfume
Størrelse: 50 ml
Artikel nr.: 196319
EAN: 8435415114783
Varenr.: 196319
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier - Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml
-8%795 kr
Før 860 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gaultier Divine Couture Eau de Parfum (50 ml)
859 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier DIVINE COUTURE Eau De Parfum 50 ml
859 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Couture Eau de parfum natural
859 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK620 kr620 krKøb
2NiceHair.dk644,25 kr644,25 krKøb
3NordicFeel DK698 kr698 krKøb
4BilligParfume.dk795 kr795 krKøb
5Bangerhead DK859 kr859 krKøb
6EauDeParfum.dk859 kr859 krKøb
7Lyko DK859 kr859 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml

PriceData har fulgt prisen på JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml i 61 dage. Laveste pris i perioden er 620 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 859 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 745 kr.

Den nuværende pris på 620 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026620 kr73 kr (11%)
14. maj 2026693 kr64 kr (8%)
7. maj 2026757 kr69,8 kr (10%)
4. maj 2026687,2 kr69,8 kr (9%)
25. apr. 2026757 kr38 kr (5%)
20. apr. 2026795 kr64 kr (7%)
19. apr. 2026859 kr64 kr (8%)
2. apr. 2026795 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret