Gå til hovedindhold

Jean Paul Gaultier Divine Edp Spray crate @ 1 bottle x 100 ml

Pris fra 719 krtil 1.280 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 561 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 711 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Jean Paul Gaultier Divine Edp Spray crate @ 1 bottle x 100 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 719 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Divine EDP 100 ml
719 kr
Til butik
Jean Paul Gaultier Divine EDP 100 ml billede

Produktinformation

Vi introducerer Jean Paul Gaultier Ladies Divine EDP Spray, en 3,4 oz (100 ml) duft, der er indbegrebet af elegance og charme. Denne duft blev lanceret i 2023 og er en fantastisk tilføjelse til en verden af ​​luksusparfumer. Udformet af det berømte franske designhus Jean Paul Gaultier, kendt for sine enestående bidrag til mode, lover denne duft at løfte dine sanser. Den guddommelige duft tilhører Amber Floral-duftfamilien, der tilbyder en harmonisk blanding af fængslende noter. Topnoterne af Calypsone, røde bær og bergamot giver en forfriskende og forfriskende start. Mens duften udfolder sig, skaber hjertenoterne af lilje, jasmin og ylang-ylang en blomstersymfoni, der udstråler femininitet og ynde. Til sidst tilføjer basisnoterne af marengs, moskus og patchouli en varm og varig finish, der efterlader et mindeværdigt indtryk.

Produktspecifikationer

Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 8435415076838
EAN: 8435415076838
Varenr.: 3312516
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Jean Paul Gaultier Divine EDP 100 ml
735 kr
Til butik
Jean Paul Gaultier Divine EDP 100 ml billede

Produktinformation

⭐ Saltet-gourmand blomsterduft · Langtidsholdbar EDP · Ikonisk gylden flakon En moderne, selvsikker og sensuel signaturduft, der forener friskhed med delikat sødme. Jean Paul Gaultier Divine Eau de Parfum hylder kontrasterne: en sprød, saltet åbning møder et strålende hjerte af hvide blomster, afrundet af en blød, cremet gourmand-facette. Resultatet er feminint, dragende og bemærkelsesværdigt let at bære – både til hverdag og særlige anledninger. Duftprofil Top: En luftig, saltet akkord, der giver en solkysset, frisk introduktion. Hjerte: Et lyst buket-hjerte med især lilje, jasmin og ylang-ylang for strålende, kvindelig elegance. Base: Bløde, cremede gourmand-noter med et strejf af meringue og rene muskstoner, der giver komfort og varme. Fordele Eau de Parfum-koncentration for langvarig duftoplevelse gennem dagen. Balancerer frisk, saltet nuancer med blomstrende og cremede noter – hverken for tung eller for let. Udtryksfuld, men raffineret sillage, der opleves indbydende uden at virke dominerende. Sådan bruger du den Spray 1–3 gange på pulspunkter som hals, håndled og ved hjerteregionen. Lad duften tørre på huden – undgå at gnide håndleddene mod hinanden. For ekstra holdbarhed: Påfør på let fugtet hud eller over en neutral bodylotion. Ønskes en mere diskret aura, spray i luften og gå gennem duftskyen. Anledning og stemning Dagtimer: Frisk-saltet åbning giver et elegant, rent udtryk til arbejde og aftaler i dagslys. Aften: Den cremede base folder sig ud og tilfører varme og sensualitet til middag og fest. Årstid: Særligt smuk i forår og sommer, men den bløde gourmand-facette gør den også velegnet i efterår. Flakon og design Den ikoniske buste-flakon er klædt i gyldent couture-look, der forener styrke og glamour. Et stilobjekt på hylden, der matcher duftens lysende, feminine karakter. Tip til lag-på-lag Kombinér med en uscentet eller let blomstrende bodylotion for at fremhæve hjertenoterne. Et enkelt puff på tøj eller tørklæde kan forlænge duftens spor – hold dog afstand og undgå sarte materialer.

Produktspecifikationer

Mærke: Jean Paul
Kategori: Parfume
Størrelse: 100.00ml
Artikel nr.: 8435415076838
EAN: 8435415076838
Varenr.: 8435415076838
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Jean Paul Gaultier Divine Edp Spray crate @ 1 bottle x 100 ml
754 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Eau De Parfum 100ml
-30%798 kr
Før 1.140 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Jean Paul Gaultier Gaultier Divine EdP (100 ml)
-34%844 kr
Før 1.280 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Jean Paul Gaultier - Gaultier Divine Edp 100 Ml
929,95 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier - Divine - 100 ml - Edp
-23%985 kr
Før 1.280 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Eau de Parfum 100 ml
1.279 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Divine Eau De Parfum 100 ml
1.280 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier Divine Edp Spray crate @ 1 bottle x 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier Divine Edp Spray crate @ 1 bottle x 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK719 kr758 krKøb
2Beautycos DK735 kr735 krKøb
3Teknikproffset DK754 kr803 krKøb
4Cocopanda DK798 kr798 krKøb
5Bangerhead DK844 kr844 krKøb
6Gucca.dk929,95 kr929,95 krKøb
7BilligParfume.dk985 kr985 krKøb
8Lyko DK1.279 kr1.279 krKøb
9EauDeParfum.dk1.280 kr1.280 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jean Paul Gaultier Divine Edp Spray crate @ 1 bottle x 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Jean Paul Gaultier Divine Edp Spray crate @ 1 bottle x 100 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 711 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 830 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 758 kr.

Den nuværende pris på 719 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 23 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Jean Paul Gaultier Divine Edp Spray crate @ 1 bottle x 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Jean Paul Gaultier Divine Edp Spray crate @ 1 bottle x 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. apr. 2026719 kr4 kr (1%)
15. apr. 2026715 kr4 kr (1%)
14. apr. 2026719 kr7 kr (1%)
6. apr. 2026712 kr1 kr (0%)
3. apr. 2026711 kr1 kr (0%)
22. mar. 2026712 kr2 kr (0%)
14. mar. 2026714 kr1 kr (0%)
7. mar. 2026715 kr4 kr (1%)
4. mar. 2026719 kr10 kr (1%)
14. feb. 2026729 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret