Gå til hovedindhold

JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 30 ml

Pris fra 418 krtil 595 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 177 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 30 ml og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 418 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Jean Paul Gaultier Divine Couture EDP 30 ml
-30%418 kr
Før 595 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Jean Paul Gaultier Divine Couture EDP 30 ml billede

Produktinformation

Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Couture EDP er en smuk og feminin parfume. I de pulserende atelierer hos Jean Paul Gaultier tager silhuetten af Gaultier Divine Couture form. En sensuel, frugtig amber Eau de Parfum med en haute couture-glød. Saftig hind...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Perfume & Cologne
EAN: 8435415114776
Varenr.: 125308
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Couture Eau De Parfum 30ml
-25%450 kr
Før 600 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 30 ml
484 kr
Til butik
JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 30 ml billede

Produktinformation

JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 30 ml En frugtig amberduft til kvinder, der ønsker at udtrykke deres indre styrke og elegance. Denne eau de parfum er skabt til at blive båret som et couture-smykke, der fremhæver din personlighed med en strålende og intens aura. Hur doftar den? Duften åbner med en frisk og indbydende sødme fra modne frugter, der hurtigt møder et hjerte af hvide blomster. Den unikke karakter opstår i mødet mellem det florale og en uventet snert af havsalt, som giver duften en moderne og luftig dybde. I bunden hviler kompositionen på en varm og sensuel base af amber og vanilje, der efterlader et vedvarende og sofistikeret indtryk på huden. Doftnoter Toppnoter: Frugtige noter, havsalt Hjärtnoter: Lilje, hvide blomster Basnoter: Amber, vanilje, marengs Passar til Alle årstider · Dag & aften · Festlige lejligheder · Gave Hvad gør den unik? En dristig fusion af frugtig sødme og salte havnoter, der skaber en moderne kontrast Intens Eau de Parfum-koncentration, der sikrer en langvarig duftoplevelse hele dagen Inspireret af Gaultiers ikoniske couture, hvilket afspejles i både duftens dybde og flakondesignet En varm base af amber og marengs giver en unik, cremet afslutning Ofte stillede spørgsmål Er Gaultier Divine Couture Eau de Parfum meget sød? Duften har en lækker sødme fra frugt og marengs, men den bliver aldrig tung. Kombinationen med havsalt og hvide blomster balancerer det søde og giver parfumun en frisk og strålende karakter. Hvornår på dagen passer Gaultier Divine Couture bedst? Den fungerer fantastisk som en signaturduft til dagtimerne, da den har en ren og blomstret energi. Samtidig har den nok dybde og intensitet fra amber-basen til også at føles sofistikeret og passende til en aften ude.

Produktspecifikationer

Kategori: Dameparfume
Størrelse: 30 ml
Artikel nr.: 196318
EAN: 8435415114776
Varenr.: 196318
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gaultier Divine Couture Eau de Parfum (30 ml)
595 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Jean Paul Gaultier Gaultier Divine Couture Eau de parfum natural
595 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk418 kr418 krKøb
2Cocopanda DK450 kr450 krKøb
3NordicFeel DK484 kr484 krKøb
4Bangerhead DK595 kr595 krKøb
5Lyko DK595 kr595 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 30 ml i 58 dage. Laveste pris i perioden er 418 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 595 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 492 kr.

Den nuværende pris på 418 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for JEAN PAUL GAULTIER Gaultier Divine Couture Eau de Parfum - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026418 kr32 kr (7%)
30. maj 2026450 kr32 kr (8%)
27. maj 2026418 kr32 kr (7%)
20. maj 2026450 kr32 kr (7%)
8. maj 2026482 kr44 kr (8%)
7. maj 2026526 kr50 kr (11%)
4. maj 2026476 kr50 kr (10%)
2. maj 2026526 kr69 kr (12%)
13. apr. 2026595 kr18 kr (3%)
6. apr. 2026577 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret