Gå til hovedindhold

Intenso Memory Center - Harddisk - 4 TB - ekstern (stationær) - 3.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 32 MB - sort

IntensoComputer – tilbehørEAN: 4034303016860
Pris fra 1.111 krtil 1.299 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 188 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 968 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Intenso Memory Center - Harddisk - 4 TB - ekstern (stationær) - 3.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 32 MB - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1111 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intenso Harddisk Memory Center 4TB 3.5" USB 3.0 5400rpm
1.111 kr
Til butik
Intenso Harddisk Memory Center 4TB 3.5" USB 3.0 5400rpm billede

Produktinformation

Intenso Memory Center - Harddisk - 4 TB - ekstern (stationær) - 3.5" - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 32 MB - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Artikel nr.: 6031512
EAN: 4034303016860
Varenr.: 84604
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intenso Memory Center - Harddisk - 4 TB - ekstern (stationær) - 3.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 32 MB - sort
1.167 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Intenso Memory Center 3,5" 4TB USB3
1.203 kr
Til butik
Intenso Memory Center 3,5" 4TB USB3 billede

Produktinformation

3,5" Memory Center USB 3.0 Upp till 10 x snabbare än USB 2.0 Kapacitet: 4 TB Format: 3,5" (8,89 cm) Färg: svart Material: plast Strömförsörjning: via extern strömadapter (12V-2A) Max. överföringshastighet, läsning: 85,00 MB/ s (570 x) Max. överföringshastighet, skrivning: 75,00 MB/ s (503 x) Tillbehör: extern adapter (12 V-2A). USB 3.0-kabel (bakåtkompatibel), Specifikationer: Allmänt, Vikt 0.95 kg, Bredd 12.1 cm, Djup 19 cm, Höjd 3.5 cm, Formfaktor 3.5", Buffertstorlek 32 MB, Kapacitet 4 TB, Typ av enhet Hårddisk - extern (desktop), Egenskaper LED-strömindikator, Gränssnitt USB 3.0, Diverse, Medföljande kablar 1 x USB 3.0-kabel - USB typ A till B - extern, Färg Svart, Standarder som följs WEEE, Expansion och anslutningar, Gränssnitt 1 x USB 3.0, Kompatibelt fack 3.5", Miljöparametrar, Min temperatur vid drift 5 °C, Max temperatur vid drift 55 °C, Luftfuktighet vid drift 8 - 90%, Prestanda, Gränssnittets överföringshastighet 5.0 Gbps (USB 3.0), Spindelhastighet 5400 rpm, Max dataöverföringshastighet 85 MB/s, Dataöverföringshastigheter USB 3.0 (läs): 85 MB/s ¦ USB 3.0 (skriv): 75 MB/s, Programvara & Systemkrav, Operativsystem erfordras Apple MacOS X 10.x, Microsoft Windows Vista / XP / 7, Strömtillförsel, Nätspänning AC 120/230 V (50/60 Hz), Strömkälla Medföljande AC-adapter, Nätdel Strömadapter.

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Kategori: Eksterne harddiske
EAN: 4034303016860
Varenr.: C20161
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Intenso Memory Center 4 TB 3,5" USB 3.0 (5400 rpm)
-5%1.219 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Intenso Memory Center 4 TB 3,5" USB 3.0 (5400 rpm)
-5%1.239 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intenso Memory Center Black - 4TB - Ekstern Harddisk - Sort
1.291 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intenso Harddisk Memory Center 4TB 3.5 USB 3.0 5400rpm
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso Memory Center - Harddisk - 4 TB - ekstern (stationær) - 3.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 32 MB - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso Memory Center - Harddisk - 4 TB - ekstern (stationær) - 3.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 32 MB - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.111 kr1.111 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.167 kr1.167 krKøb
3Teknikproffset DK1.203 kr1.262 krKøb
4Boligcenter DK1.219 kr1.219 krKøb
5Vivas DK1.239 kr1.308 krKøb
6Proshop DK1.291 kr1.291 krKøb
7Ultrashop1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intenso Memory Center - Harddisk - 4 TB - ekstern (stationær) - 3.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 32 MB - sort

PriceData har fulgt prisen på Intenso Memory Center - Harddisk - 4 TB - ekstern (stationær) - 3.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 32 MB - sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 804 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.112 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 899 kr.

Den nuværende pris på 1.111 kr er 24% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Intenso Memory Center - Harddisk - 4 TB - ekstern (stationær) - 3.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 32 MB - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Intenso Memory Center - Harddisk - 4 TB - ekstern (stationær) - 3.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 32 MB - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.111 kr1 kr (0%)
19. maj 20261.110 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.111 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.110 kr39 kr (4%)
10. maj 20261.071 kr3 kr (0%)
9. maj 20261.074 kr18 kr (2%)
8. maj 20261.092 kr9 kr (1%)
7. maj 20261.101 kr9 kr (1%)
5. maj 20261.110 kr32 kr (3%)
4. maj 20261.078 kr40 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret