Gå til hovedindhold

Intenso Intenso Extern harddisk 2,5", USB 3.0 1 TB Sort 4034303014200 Modsvarer: N/A

IntensoComputer – tilbehørEAN: 4034303014200
Pris fra 563 krtil 739 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 176 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 545 kr 26. maj

Sammenlign priser på Intenso Intenso Extern harddisk 2,5", USB 3.0 1 TB Sort 4034303014200 Modsvarer: N/A og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 563 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intenso Harddisk Memory Case 1TB 2.5" USB 3.0 5400rpm
563 kr
Til butik
Intenso Harddisk Memory Case 1TB 2.5" USB 3.0 5400rpm billede

Produktinformation

Intenso Memory Case - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - 2.5" - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Artikel nr.: 6021560
EAN: 4034303014200
Varenr.: 84398
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Intenso Intenso Extern harddisk 2,5", USB 3.0 1 TB Sort 4034303014200 Modsvarer: N/A
629 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intenso Memory Case - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort
652 kr
Til butik
Intenso Memory Case - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort billede

Produktinformation

Ekstern harddisk med 1 TB kapacitet, USB 3.0 (5,0 Gbps) interface og et kompakt 2,5" bærbart design drevet direkte fra USB-bussen. Intenso Memory Case - 1 TB gemmer musik, fotos, videoer og dokumenter samtidig med at det tilbyder hurtige USB 3.0-overførselshastigheder og simpel plug-and-play-drift. 1 TB lager til medier og filer USB 3.0-interface med op til 5,0 Gbps overførselshastighed Bærbar 2,5" format; vejer 165 g 5400 rpm spindelhastighed med 8 MB buffer USB-busdrevet og inkluderer et USB 3.0-kabel Fås i sort Kompakt størrelse og lav vægt gør det nemt at bære og have dine backups med, når du rejser.

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: 6021560
EAN: 4034303014200
Varenr.: 2371552
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Intenso MemoryCase 2,5" 1TB USB3
658 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Intenso Memory Case 1 TB 2,5" USB 3.0
-1%689 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Intenso Memory Case 1 TB 2,5" USB 3.0
-1%709 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intenso Harddisk Memory Case 1TB 2.5 USB 3.0 5400rpm
739 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso Intenso Extern harddisk 2,5", USB 3.0 1 TB Sort 4034303014200 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso Intenso Extern harddisk 2,5", USB 3.0 1 TB Sort 4034303014200 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK563 kr563 krKøb
2InkClub DK629 kr629 krKøb
3Proshop DK652 kr691 krKøb
4Teknikproffset DK658 kr707 krKøb
5Boligcenter DK689 kr689 krKøb
6Vivas DK709 kr778 krKøb
7Ultrashop739 kr739 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intenso Intenso Extern harddisk 2,5", USB 3.0 1 TB Sort 4034303014200 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Intenso Intenso Extern harddisk 2,5", USB 3.0 1 TB Sort 4034303014200 Modsvarer: N/A i 179 dage. Laveste pris i perioden er 443 kr (registreret d. 30. december 2025), højeste er 608 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 490 kr.

Den nuværende pris på 563 kr er 15% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for Intenso Intenso Extern harddisk 2,5", USB 3.0 1 TB Sort 4034303014200 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for Intenso Intenso Extern harddisk 2,5", USB 3.0 1 TB Sort 4034303014200 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026563 kr10 kr (2%)
27. maj 2026573 kr28 kr (5%)
26. maj 2026545 kr3 kr (1%)
25. maj 2026548 kr3 kr (1%)
24. maj 2026551 kr3 kr (1%)
23. maj 2026554 kr3 kr (1%)
22. maj 2026557 kr3 kr (1%)
21. maj 2026560 kr3 kr (1%)
19. maj 2026563 kr10 kr (2%)
9. maj 2026573 kr10 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret