Gå til hovedindhold

Intenso Memory Case - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort

IntensoComputer – tilbehørEAN: 4034303017478
Pris fra 727 krtil 939 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 212 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 650 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Intenso Memory Case - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 727 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intenso Harddisk Memory Case 2TB 2.5" USB 3.0 5400rpm
727 kr
Til butik
Intenso Harddisk Memory Case 2TB 2.5" USB 3.0 5400rpm billede

Produktinformation

Intenso Memory Case - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5" - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Artikel nr.: 6021580
EAN: 4034303017478
Varenr.: 85130
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intenso Memory Case - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort
756 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intenso Memory Case - 2TB - Ekstern Harddisk - Sort
819 kr
Til butik
Intenso Memory Case - 2TB - Ekstern Harddisk - Sort billede

Produktinformation

Ekstern harddisk med 2 TB kapacitet, USB 3.0-interface (op til 5,0 Gbps) og 5400 rpm-mekanik for bærbar, USB-busdrevet backup og medielagring. Intenso Memory Case er en kompakt 2,5" bærbar HDD, der leveres med et USB 3.0-kabel og LED-strømindikator, og som tilbyder op til 85 MB/s læse- og 75 MB/s skriveydelse. Kapacitet: 2 TB til fotos, musik, videoer og dokumenter Interface: USB 3.0 (maks. 5,0 Gbps) Ydelse: læs op til 85 MB/s, skriv op til 75 MB/s Mekanik: 5400 rpm med 8 MB buffer Busdrevet via USB - ingen ekstern strømforsyning nødvendig Kompatibel med Linux 2.4, macOS X 10.6 eller nyere og Windows Vista/XP/7/8 Finish: sort, 2,5" formfaktor for nem opbevaring Kompakt design og USB-busstrøm gør det enkelt at have adgang til og sikkerhedskopiere filer på farten.

Produktspecifikationer

Mærke: Intenso
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: 6021580
EAN: 4034303017478
Varenr.: 2423270
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Intenso Memory Case 2 TB 2,5" USB 3.0
839 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Intenso Memory Case 2 TB 2,5" USB 3.0
859 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Intenso MemoryCase 2,5" 2TB USB3
-6%877 kr
Før 929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intenso Harddisk Memory Case 2TB 2.5 USB 3.0 5400rpm
929 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Intenso Intenso Extern harddisk 2,5", USB 3.0 2 TB 4034303017478 Modsvarer: N/A
939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso Memory Case - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intenso Memory Case - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK727 kr727 krKøb
2CS MEGASTORE DK756 kr795 krKøb
3Proshop DK819 kr858 krKøb
4Boligcenter DK839 kr839 krKøb
5Vivas DK859 kr928 krKøb
6Teknikproffset DK877 kr926 krKøb
7Ultrashop929 kr929 krKøb
8InkClub DK939 kr939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intenso Memory Case - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort

PriceData har fulgt prisen på Intenso Memory Case - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 595 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 771 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 646 kr.

Den nuværende pris på 727 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Intenso Memory Case - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Intenso Memory Case - Harddisk - 2 TB - ekstern (bærbar) - 2.5 - USB 3.0 - 5400 rpm - buffer: 8 MB - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026727 kr6 kr (1%)
26. maj 2026733 kr6 kr (1%)
25. maj 2026739 kr6 kr (1%)
24. maj 2026745 kr7 kr (1%)
23. maj 2026752 kr6 kr (1%)
22. maj 2026758 kr31 kr (4%)
20. maj 2026727 kr44 kr (6%)
19. maj 2026771 kr44 kr (6%)
14. maj 2026727 kr18 kr (3%)
13. maj 2026709 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret