Gå til hovedindhold

Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake CPU - 5.7GHz 24-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk

IntelComputer – processorerEAN: 5032037281928
Pris fra 4.333 krtil 6.319 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 1.986 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.239 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake CPU - 5.7GHz 24-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4333 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 9 285K - 3.7 GHz - 24-core - 24 tråde - 36 MB cache - FCLGA1851 Socket - Box
4.333 kr
Til butik
Intel Core Ultra 9 285K - 3.7 GHz - 24-core - 24 tråde - 36 MB cache - FCLGA1851 Socket - Box billede

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: Intel CPU
Farve: 1
Artikel nr.: BX80768285K
EAN: 5032037281928
Varenr.: 21584024
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 9 285K Arrow Lake-S CPU - 24 kerner - 3.7 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler)
4.333 kr
Til butik
Intel Core Ultra 9 285K Arrow Lake-S CPU - 24 kerner - 3.7 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.7 GHz (5.7 GHz - P-core Turbo / 4.6 GHz - E-Core Turbo), kan overclockes, 24 kerner (tetracosa core) / 8 P-kerner / 16 E-kerner, 24 tråde, 40 MB L2 / 36 MB MB Smart cache, understøtter Dual Channel DDR5-6400 RAM, 24 PCI Express Gen 5.0 lanes, LGA1851 socket, indbygget Intel Xe Graphics grafikkort 2000MHz, 125 watt PBP / 250 watt PBP, Box (dog uden køler) - Intel Arrow Lake-S...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX80768285K
EAN: 5032037281928
Varenr.: 3295794
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake CPU - 5.7GHz 24-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan
4.334 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 9 285K CPU
4.482 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Intel Core Ultra 9 285K-processor
4.763 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake CPU - 5.7GHz 24-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk
4.812 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core Ultra 9 285k Lga 1851 Processor
4.874 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake CPU - 5.7GHz 24-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan
5.019 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake - 24 kerner - op til 5,7 GHz - LGA1851 (uden køler)
-6%6.299 kr
Før 6.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake - 24 kerner - op til 5,7 GHz - LGA1851 (uden køler)
-6%6.319 kr
Før 6.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake CPU - 5.7GHz 24-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake CPU - 5.7GHz 24-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK4.333 kr4.333 krKøb
2Proshop DK4.333 kr4.333 krKøb
3CompuMail DK4.334 kr4.334 krKøb
4Komplett DK4.482 kr4.482 krKøb
5Teknikproffset DK4.763 kr4.812 krKøb
6Geekd4.812 kr4.812 krKøb
7Dustin DK4.874 kr4.960,25 krKøb
8Ultrashop5.019 kr5.019 krKøb
9Boligcenter DK6.299 kr6.299 krKøb
10Vivas DK6.319 kr6.388 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake CPU - 5.7GHz 24-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake CPU - 5.7GHz 24-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk i 183 dage. Laveste pris i perioden er 4.113 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 4.552 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.307 kr.

Den nuværende pris på 4.333 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake CPU - 5.7GHz 24-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Intel Core Ultra 9-285K Arrow Lake CPU - 5.7GHz 24-kerne - LGA1851 - Intel Boxed without heatsink/fan - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20264.333 kr65 kr (1%)
7. maj 20264.398 kr1 kr (0%)
6. maj 20264.397 kr1 kr (0%)
2. maj 20264.398 kr128 kr (3%)
21. apr. 20264.526 kr24 kr (1%)
19. apr. 20264.550 kr2 kr (0%)
18. apr. 20264.552 kr16 kr (0%)
17. apr. 20264.536 kr248 kr (6%)
16. apr. 20264.288 kr7 kr (0%)
3. apr. 20264.295 kr45 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret