Gå til hovedindhold

Intel Core Ultra 7 265K Arrow Lake-S - Tray CPU - 20 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5054444630021
Pris fra 2.538 krtil 3.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 681 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.491 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Intel Core Ultra 7 265K Arrow Lake-S - Tray CPU - 20 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2538 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core Ultra 7 265K 20 kerner LGA 1851 TRAY - u/køler
2.538 kr
Til butik
Intel Core Ultra 7 265K 20 kerner LGA 1851 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel Core Ultra 7 265K - 3.9 GHz - 20-core - 20 tråde - 30 MB cache - FCLGA1851 Socket - OEM

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: AT8076806412
EAN: 5054444630021
Varenr.: 1002558437
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core Ultra 7 265K 20 kerner LGA 1851 TRAY - u/køler
2.549 kr
Til butik
Intel Core Ultra 7 265K 20 kerner LGA 1851 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel CPU Core Ultra 7 265K 3.9GHz 20-core FCLGA1851 Socket TRAY Opgrader din computers ydeevne med den kraftfulde Intel CPU Core Ultra 7 265K. Denne avancerede processor leverer en imponerende clock-hastighed på 3.9GHz og er udstyret med 20 kerner, hvilk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5054444630021
Varenr.: 74018
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 7 265K Arrow Lake-S - Tray CPU - 20 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler)
2.670 kr
Til butik
Intel Core Ultra 7 265K Arrow Lake-S - Tray CPU - 20 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.9 GHz (5.5 GHz - P-core Turbo / 4.6 GHz - E-Core Turbo), kan overclockes, 20 kerner (icosa core) / 8 P-kerner / 12 E-kerner, 20 tråde, 36 MB L2 / 30 MB MB Smart cache, understøtter Dual Channel DDR5-6400 RAM, 24 PCI Express Gen 5.0 lanes, LGA1851 socket, indbygget Intel Xe Graphics grafikkort 2000MHz, 125 watt PBP / 250 watt PBP, bulk (dvs uden køler) - Intel Arrow Lake-S...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: AT8076806412
EAN: 5054444630021
Varenr.: 3295807
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core Ultra 7 265K 3,9 GHz 20 kerner FCLGA1851 TRAY uden køler
-6%3.199 kr
Før 3.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core Ultra 7 265K 3,9 GHz 20 kerner FCLGA1851 TRAY uden køler
-6%3.219 kr
Før 3.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 7 265K Arrow Lake-S - Tray CPU - 20 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 7 265K Arrow Lake-S - Tray CPU - 20 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.538 kr2.538 krKøb
2Ultrashop2.549 kr2.549 krKøb
3Proshop DK2.670 kr2.670 krKøb
4Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
5Vivas DK3.219 kr3.288 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core Ultra 7 265K Arrow Lake-S - Tray CPU - 20 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core Ultra 7 265K Arrow Lake-S - Tray CPU - 20 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) i 184 dage. Laveste pris i perioden er 2.294 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 2.729 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.489 kr.

Den nuværende pris på 2.538 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Intel Core Ultra 7 265K Arrow Lake-S - Tray CPU - 20 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Intel Core Ultra 7 265K Arrow Lake-S - Tray CPU - 20 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 20262.538 kr50 kr (2%)
21. apr. 20262.588 kr111 kr (4%)
18. apr. 20262.699 kr30 kr (1%)
17. apr. 20262.729 kr11 kr (0%)
18. mar. 20262.718 kr227 kr (9%)
14. mar. 20262.491 kr227 kr (8%)
7. mar. 20262.718 kr11 kr (0%)
5. mar. 20262.729 kr11 kr (0%)
17. feb. 20262.718 kr141 kr (5%)
10. feb. 20262.577 kr86 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret