Gå til hovedindhold

Intel Core Ultra 7 265F Arrow Lake-S CPU - 20 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (med køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5032037282734
Pris fra 2.499 krtil 3.119 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 620 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.812 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Intel Core Ultra 7 265F Arrow Lake-S CPU - 20 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (med køler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2499 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core Ultra 7 265f Lga 1851 Processor
-9%2.499 kr
Før 2.748,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Intel Core Ultra 7 265f Lga 1851 Processor billede

Produktinformation

20-kernet hybriddesign, 8 performance- og 12 effektive kerner Op til 5,3 GHz boost accelererer enkelttrådede opgaver som kompilering 30 MB Smart Cache med DDR5-6400-understøttelse, håndter store datasæt Indbygget NPU med op til 13 TOPS, kør lokal AI-inferens Bokset pakke, kræver diskret GPU og LGA 1851-motherboard...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: 1851
Artikel nr.: BX80768265F
EAN: 5032037282734
Varenr.: 5020036013
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 7 265F Arrow Lake-S CPU - 20 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (med køler)
2.604 kr
Til butik
Intel Core Ultra 7 265F Arrow Lake-S CPU - 20 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 2.4 GHz (5.3 GHz - P-core Turbo / 4.6 GHz - E-Core Turbo), 20 kerner (icosa core) / 8 P-kerner / 12 E-kerner, 20 tråde, 36 MB L2 / 30 MB MB Smart cache, understøtter Dual Channel DDR5-6400 RAM, 24 PCI Express Gen 5.0 lanes, LGA1851 socket, 65 watt PBP / 182 watt PBP, Box med INTEL Laminar RM2 køler - Intel Arrow Lake-S...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX80768265F
EAN: 5032037282734
Varenr.: 3295789
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core Ultra 7 265F 20 kerner LGA 1851 PIB - m/køler
2.652 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 7 265F - 2.4 GHz - 20-core - 20 tråde - 30 MB cache - FCLGA1851 Socket - Box
2.708 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core Ultra 7 265F - 30 MB Smart Cache, boks
2.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core Ultra 7 265F - 30 MB Smart Cache, boks
3.019 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core Ultra 7 265F 20 kerner LGA 1851 PIB - m/køler
3.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 7 265F Arrow Lake-S CPU - 20 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 7 265F Arrow Lake-S CPU - 20 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK2.499 kr2.585,25 krKøb
2Proshop DK2.604 kr2.604 krKøb
3CompuMail DK2.652 kr2.652 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.708 kr2.708 krKøb
5Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
6Vivas DK3.019 kr3.098 krKøb
7Ultrashop3.119 kr3.119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core Ultra 7 265F Arrow Lake-S CPU - 20 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core Ultra 7 265F Arrow Lake-S CPU - 20 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (med køler) i 171 dage. Laveste pris i perioden er 1.812 kr (registreret d. 6. marts 2026), højeste er 2.622 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.512 kr.

Den nuværende pris på 2.499 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Intel Core Ultra 7 265F Arrow Lake-S CPU - 20 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Intel Core Ultra 7 265F Arrow Lake-S CPU - 20 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.499 kr106 kr (4%)
22. maj 20262.605 kr1 kr (0%)
29. apr. 20262.606 kr10 kr (0%)
28. apr. 20262.616 kr6 kr (0%)
22. apr. 20262.622 kr18 kr (1%)
21. apr. 20262.604 kr10 kr (0%)
20. apr. 20262.614 kr8 kr (0%)
19. apr. 20262.622 kr22 kr (1%)
18. apr. 20262.600 kr3 kr (0%)
17. apr. 20262.597 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret