Gå til hovedindhold

Intel Core Ultra 7 270K Plus Arrow Lake-S Refresh CPU - 24 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler)

IntelEAN: 5032037284837
Pris fra 2.222 krtil 2.919 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 697 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Intel Core Ultra 7 270K Plus Arrow Lake-S Refresh CPU - 24 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2222 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 7 270K Plus Arrow Lake-S Refresh CPU - 24 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler)
-11%2.222 kr
Før 2.490 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Intel Core Ultra 7 270K Plus Arrow Lake-S Refresh CPU - 24 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.2 GHz (5.5 GHz - P-core Turbo / 4.7 GHz - E-Core Turbo), kan overclockes, 24 kerner (tetracosa core) / 8 P-kerner / 16 E-kerner, 24 tråde, 36 MB L2 / 40 MB MB Smart cache, understøtter Dual Channel DDR5-7200 RAM, 24 PCI Express Gen 5.0 lanes, LGA1851 socket, indbygget Intel Xe Graphics grafikkort 2000MHz, 125 watt PBP / 250 watt PBP, Box (dog uden køler) - Intel Arrow Lake-S Refresh - Intel Core Ultra 7 Processor 270K Plus. Med understøttelse af PCIe 5.0 & 4.0 samt DDR5 er Intel Core Ultra 7 Processor 270K Plus optimeret til entusiast-gamere og content creators og leverer høj ydeevne. Kompatibel med bundkort baseret på Intel 800-seriens chipset. 125W Processor Base Power.

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX80768270K
EAN: 5032037284837
Varenr.: 3445972
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core Ultra 7 270K Plus 24 kerner FCLGA1851
2.422 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 7 270K Plus 3.7GHz processor
2.480 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core Ultra 7 270k Plus Lga 1851 Processor
2.624 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core Ultra 7 270K Plus 24 kerner FCLGA1851
2.849 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core Ultra 7 270K Plus - 3.7 GHz - 24-core - 24 tråde - 36 MB cache - FCLGA1851 Socket - Box
2.887 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Intel Core Ultra 7 270K Plus - 24‑kerners processor (LGA1851)
-12%2.899 kr
Før 3.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core Ultra 7 270K Plus - 24‑kerners processor (LGA1851)
-12%2.919 kr
Før 3.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 7 270K Plus Arrow Lake-S Refresh CPU - 24 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core Ultra 7 270K Plus Arrow Lake-S Refresh CPU - 24 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.222 kr2.222 krKøb
2CompuMail DK2.422 kr2.422 krKøb
3Komplett DK2.480 kr2.480 krKøb
4Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb
5Ultrashop2.849 kr2.849 krKøb
6CS MEGASTORE DK2.887 kr2.887 krKøb
7Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
8Vivas DK2.919 kr2.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core Ultra 7 270K Plus Arrow Lake-S Refresh CPU - 24 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core Ultra 7 270K Plus Arrow Lake-S Refresh CPU - 24 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler) i 67 dage. Laveste pris i perioden er 2.222 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 2.490 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.437 kr.

Den nuværende pris på 2.222 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Intel Core Ultra 7 270K Plus Arrow Lake-S Refresh CPU - 24 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Intel Core Ultra 7 270K Plus Arrow Lake-S Refresh CPU - 24 kerner - 3.9 GHz - Intel LGA1851 - Intel Boxed (uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20262.222 kr200 kr (8%)
22. maj 20262.422 kr58 kr (2%)
21. maj 20262.480 kr11 kr (0%)
6. maj 20262.469 kr10 kr (0%)
1. maj 20262.479 kr11 kr (0%)
29. apr. 20262.490 kr44 kr (2%)
26. apr. 20262.446 kr44 kr (2%)
27. mar. 20262.490 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret