Gå til hovedindhold

Intel Core i7 9700 / 3 GHz processor CPU - 8 kerner - 3 GHz - Intel LGA1151 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 0675901759618
Pris fra 2.529 krtil 3.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 590 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.387 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Intel Core i7 9700 / 3 GHz processor CPU - 8 kerner - 3 GHz - Intel LGA1151 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2529 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i7-9700 3 GHz 8 kerner LGA 1151 TRAY - u/køler
2.529 kr
Til butik
Intel Core i7-9700 3 GHz 8 kerner LGA 1151 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel Core i7 9700 - 3 GHz - 8-core - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1151 Socket - OEM

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: CM8068403874521
EAN: 0675901759618
Varenr.: 994803662
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i7 9700 / 3 GHz processor CPU - 8 kerner - 3 GHz - Intel LGA1151 - Bulk (ingen køler)
2.667 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i7-9700 3 GHz 8 kerner LGA 1151 TRAY - u/køler
2.979 kr
Til butik
Intel Core i7-9700 3 GHz 8 kerner LGA 1151 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel CPU Core i7-9700 3GHz 8 kerner LGA1151 TRAY Oplev den imponerende ydeevne med Intel CPU Core i7-9700! Designet til entusiastiske gamere og professionelle brugere, denne 8-kernede processor kører med en grundfrekvens på 3GHz, og tilbyder lynhurtig ha...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 0675901759618
Varenr.: 90847
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i7-9700 3,0 GHz (Box/Tray)
-3%3.099 kr
Før 3.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i7-9700 3,0 GHz (Box/Tray)
-3%3.119 kr
Før 3.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7 9700 / 3 GHz processor CPU - 8 kerner - 3 GHz - Intel LGA1151 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i7 9700 / 3 GHz processor CPU - 8 kerner - 3 GHz - Intel LGA1151 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.529 kr2.529 krKøb
2Proshop DK2.667 kr2.667 krKøb
3Ultrashop2.979 kr2.979 krKøb
4Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
5Vivas DK3.119 kr3.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i7 9700 / 3 GHz processor CPU - 8 kerner - 3 GHz - Intel LGA1151 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i7 9700 / 3 GHz processor CPU - 8 kerner - 3 GHz - Intel LGA1151 - Bulk (ingen køler) i 146 dage. Laveste pris i perioden er 2.283 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 3.019 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.584 kr.

Den nuværende pris på 2.529 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Intel Core i7 9700 / 3 GHz processor CPU - 8 kerner - 3 GHz - Intel LGA1151 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Intel Core i7 9700 / 3 GHz processor CPU - 8 kerner - 3 GHz - Intel LGA1151 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.529 kr11 kr (0%)
23. maj 20262.518 kr128 kr (5%)
22. maj 20262.390 kr94 kr (4%)
21. maj 20262.484 kr45 kr (2%)
6. maj 20262.529 kr10 kr (0%)
29. apr. 20262.539 kr10 kr (0%)
24. apr. 20262.529 kr11 kr (0%)
22. apr. 20262.518 kr131 kr (5%)
19. apr. 20262.387 kr97 kr (4%)
18. apr. 20262.484 kr183 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret