Gå til hovedindhold

Intel Core i5 13600KF / 3.5 GHz processor - OEM CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 8592978411220
Pris fra 1.807 krtil 2.519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 712 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.585 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Intel Core i5 13600KF / 3.5 GHz processor - OEM CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1807 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i5-13600KF 14 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
1.807 kr
Til butik
Intel Core i5-13600KF 14 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel Core i5 13600KF - 3.5 GHz - 14-core - 20 tråde - 24 MB cache - FCLGA1700 Socket - OEM

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: CM8071504821006
EAN: 8592978411220
Varenr.: 1000784822
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i5 13600KF / 3.5 GHz processor - OEM CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)
1.853 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i5-13600KF 14 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
2.069 kr
Til butik
Intel Core i5-13600KF 14 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel CPU Core I5-13600KF 3.5GHz 14-kerne FCLGA1700 (TRAY - u/køler) Oplev ydeevne i høj kvalitet med Intel CPU Core I5-13600KF, en avanceret processor designet til entusiaster og kreative professionelle. Med 14 kerner og en grundfrekvens på 3.5GHz, lever...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 8592978411220
Varenr.: 43183
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i5-13600KF 3,5 GHz 14 kerner FCLGA1700 (tray uden køler)
2.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i5-13600KF 3,5 GHz 14 kerner FCLGA1700 (tray uden køler)
2.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i5 13600KF / 3.5 GHz processor - OEM CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i5 13600KF / 3.5 GHz processor - OEM CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.807 kr1.807 krKøb
2Proshop DK1.853 kr1.853 krKøb
3Ultrashop2.069 kr2.069 krKøb
4Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
5Vivas DK2.519 kr2.588 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i5 13600KF / 3.5 GHz processor - OEM CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i5 13600KF / 3.5 GHz processor - OEM CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.453 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 2.069 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.610 kr.

Den nuværende pris på 1.807 kr er 12% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Intel Core i5 13600KF / 3.5 GHz processor - OEM CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Intel Core i5 13600KF / 3.5 GHz processor - OEM CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 20261.807 kr14 kr (1%)
6. maj 20261.821 kr248 kr (12%)
5. maj 20262.069 kr248 kr (14%)
4. maj 20261.821 kr21 kr (1%)
3. maj 20261.800 kr106 kr (6%)
30. apr. 20261.694 kr121 kr (7%)
29. apr. 20261.815 kr130 kr (8%)
28. apr. 20261.685 kr63 kr (4%)
23. apr. 20261.622 kr32 kr (2%)
22. apr. 20261.654 kr123 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret