Gå til hovedindhold

Intel Core i5-12400F Alder Lake - Tray CPU - 6 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 0675901997188
Pris fra 1.157 krtil 1.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 462 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 905 kr 22. mar.

Sammenlign priser på Intel Core i5-12400F Alder Lake - Tray CPU - 6 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1157 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i5-12400F 6 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
1.157 kr
Til butik
Intel Core i5-12400F 6 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel Core i5 12400F - 2.5 GHz - 6-core - 12 tråde - 18 MB cache - LGA1700 Socket - OEM

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: CM8071504650609
EAN: 0675901997188
Varenr.: 1000277466
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i5-12400F Alder Lake - Tray CPU - 6 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)
1.203 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel CPU Core I5-12400F 2.5GHz 6 kerner (TRAY - u/køler) - GEEKD.dk
1.219 kr
Til butik
Intel CPU Core I5-12400F 2.5GHz 6 kerner (TRAY - u/køler) - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Intel Core i5-12400F er den perfekte 12. generation Alder Lake processor for budget-bevidste gamere og førstegangsbygere. Med 6 performance-kerner og 12 tråde leverer den stabil gaming-performance uden at sprænge budgettet. Denne TRAY-version kommer uden...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 0675901997188
Varenr.: 48651434721616
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i5-12400F 6 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
1.329 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i5-12400F 6 kerner LGA1700 TRAY uden køler
1.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i5-12400F 6 kerner LGA1700 TRAY uden køler
1.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i5-12400F Alder Lake - Tray CPU - 6 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i5-12400F Alder Lake - Tray CPU - 6 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.157 kr1.157 krKøb
2Proshop DK1.203 kr1.203 krKøb
3Geekd1.219 kr1.219 krKøb
4Ultrashop1.329 kr1.329 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i5-12400F Alder Lake - Tray CPU - 6 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i5-12400F Alder Lake - Tray CPU - 6 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 837 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 1.180 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.004 kr.

Den nuværende pris på 1.157 kr er 15% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for Intel Core i5-12400F Alder Lake - Tray CPU - 6 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for Intel Core i5-12400F Alder Lake - Tray CPU - 6 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.157 kr23 kr (2%)
30. maj 20261.180 kr97 kr (9%)
29. maj 20261.083 kr63 kr (5%)
27. maj 20261.146 kr17 kr (2%)
26. maj 20261.129 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.132 kr5 kr (0%)
23. maj 20261.127 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.124 kr26 kr (2%)
21. maj 20261.150 kr15 kr (1%)
20. maj 20261.165 kr17 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret