Gå til hovedindhold

Intel® Core™ i5-12400 (Alder Lake) - 6-core - 2.5 GHz (4.4 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box

IntelComputer – processorerEAN: 5032037237741
Pris fra 1.419 krtil 1.750 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 331 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.336 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Intel® Core™ i5-12400 (Alder Lake) - 6-core - 2.5 GHz (4.4 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1419 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Cpu Core i5-12400, box
1.419 kr
Til butik
Intel Cpu Core i5-12400, box billede

Produktinformation

Intel CPU Core i5-12400 Box Opgrader din computeroplevelse med Intel CPU Core i5-12400 Box, en kraftfuld processor designet til både gaming og produktivitet. Med 6 kerner og 12 tråde leverer denne CPU exceptionel ydelse, hvilket gør den ideel til multitas...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5032037237741
Varenr.: 91538
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core I5 12400 Lga 1700 Processor
1.483 kr
Til butik
Intel Core I5 12400 Lga 1700 Processor billede

Produktinformation

12. Gen Core-processor med socket 1700 Velegnet til bundkort i 600-serien med socket 1700 Understøttelse af DDR4-hukommelse med 3200MHz eller DDR5-hukommelse med 4800MHz (se aktuel understøttelse pr. bundkort) Intel giver 3 års garanti

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: 1700
Artikel nr.: BX8071512400
EAN: 5032037237741
Varenr.: 5011267862
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel® Core™ i5-12400 (Alder Lake) - 6-core - 2.5 GHz (4.4 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box
1.749 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i5-12400 Alder Lake CPU - 6 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)
1.749 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel Core i5 12400 2.5 GHz,18MB, Socket 1700 CPU - GEEKD.dk
1.750 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® Core™ i5-12400 (Alder Lake) - 6-core - 2.5 GHz (4.4 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® Core™ i5-12400 (Alder Lake) - 6-core - 2.5 GHz (4.4 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb
2Dustin DK1.483 kr1.569,25 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.749 kr1.749 krKøb
4Proshop DK1.749 kr1.749 krKøb
5Geekd1.750 kr1.750 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel® Core™ i5-12400 (Alder Lake) - 6-core - 2.5 GHz (4.4 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box

PriceData har fulgt prisen på Intel® Core™ i5-12400 (Alder Lake) - 6-core - 2.5 GHz (4.4 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.186 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 1.473 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.355 kr.

Den nuværende pris på 1.419 kr er 5% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Intel® Core™ i5-12400 (Alder Lake) - 6-core - 2.5 GHz (4.4 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Intel® Core™ i5-12400 (Alder Lake) - 6-core - 2.5 GHz (4.4 GHz Intel® Turbo Boost 2.0) - LGA1700 socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.419 kr51 kr (3%)
24. maj 20261.470 kr51 kr (4%)
20. maj 20261.419 kr54 kr (4%)
19. maj 20261.473 kr17 kr (1%)
18. maj 20261.456 kr37 kr (3%)
16. maj 20261.419 kr37 kr (3%)
15. maj 20261.456 kr37 kr (3%)
28. apr. 20261.419 kr42 kr (3%)
27. apr. 20261.461 kr42 kr (3%)
24. apr. 20261.419 kr47 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret