Gå til hovedindhold

Intel Core i5-14600KF Raptor Lake-S (Tray) CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5056489771301
Pris fra 1.931 krtil 2.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 688 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.601 kr 10. mar.

Sammenlign priser på Intel Core i5-14600KF Raptor Lake-S (Tray) CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1931 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i5-14600KF 14 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
1.931 kr
Til butik
Intel Core i5-14600KF 14 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel Core i5 i5-14600KF - 3.5 GHz - 14-core - 20 tråde - 24 MB cache - FCLGA1700 Socket - OEM

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: CM8071504821014
EAN: 5056489771301
Varenr.: 1001634929
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i5-14600KF Raptor Lake-S (Tray) CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)
1.998 kr
Til butik
Intel Core i5-14600KF Raptor Lake-S (Tray) CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.5 GHz (5.3 GHz Turbo), kan overclockes, 14 kerner (tetradeca core) / 6 P-kerner / 8 E-kerner, 20 tråde, 20 MB L2 / 24 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM / DDR5-5600 RAM, 20 PCI Express Gen 5.0 lanes, LGA1700 socket, 125 watt TDP / 181 watt PBP, bulk (dvs uden køler) - Intel Raptor Lake-S Understøttes af bundkort med Z790 / B760 chipset, eller Z690 / B660 chipset bundkort som dog kan kræve en BIOS opdatering...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: CM8071504821014
EAN: 5056489771301
Varenr.: 3296324
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel CPU Core i5 I5-14600KF 3.5GHz 14-kerne FCLGA1700 Socket (TRAY - u/køler) - GEEKD.dk
2.048 kr
Til butik
Intel CPU Core i5 I5-14600KF 3.5GHz 14-kerne FCLGA1700 Socket (TRAY - u/køler) - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere både competitive gaming og streaming samtidig? Med Intel Core i5-14600KF får du den perfekte kombination af brutal gaming-power og multitasking-styrke, der løfter dit setup til et helt nyt niveau. Denne 14. generations CPU fra Intels...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5056489771301
Varenr.: 49433584566608
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i5-14600KF 14 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
2.159 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i5-14600KF 3,5 GHz 14 kerner FCLGA1700 (tray uden køler)
-7%2.599 kr
Før 2.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i5-14600KF 3,5 GHz 14 kerner FCLGA1700 (tray uden køler)
-7%2.619 kr
Før 2.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i5-14600KF Raptor Lake-S (Tray) CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i5-14600KF Raptor Lake-S (Tray) CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.931 kr1.931 krKøb
2Proshop DK1.998 kr1.998 krKøb
3Geekd2.048 kr2.048 krKøb
4Ultrashop2.159 kr2.159 krKøb
5Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
6Vivas DK2.619 kr2.688 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i5-14600KF Raptor Lake-S (Tray) CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i5-14600KF Raptor Lake-S (Tray) CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.575 kr (registreret d. 23. december 2025), højeste er 1.987 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.722 kr.

Den nuværende pris på 1.931 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Intel Core i5-14600KF Raptor Lake-S (Tray) CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Intel Core i5-14600KF Raptor Lake-S (Tray) CPU - 14 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.931 kr18 kr (1%)
29. maj 20261.949 kr141 kr (8%)
28. maj 20261.808 kr61 kr (3%)
27. maj 20261.869 kr61 kr (3%)
24. maj 20261.808 kr8 kr (0%)
23. maj 20261.800 kr41 kr (2%)
20. maj 20261.759 kr37 kr (2%)
19. maj 20261.796 kr93 kr (5%)
18. maj 20261.889 kr13 kr (1%)
17. maj 20261.902 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret