Gå til hovedindhold

Intel Core i5-10400F Comet Lake CPU - 6 kerner - 2.9 GHz - Intel LGA1200 - Intel Boxed (med køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5032037187077
Pris fra 1.102 krtil 1.399 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 297 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 691,36 kr 2. maj

Sammenlign priser på Intel Core i5-10400F Comet Lake CPU - 6 kerner - 2.9 GHz - Intel LGA1200 - Intel Boxed (med køler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1102 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel® Core™ i5-10400F - 2.9 GHz - 6 kerner - 12 tråde - 12 MB cache - LGA1200 Socket - Box
1.102 kr
Til butik
Intel® Core™ i5-10400F - 2.9 GHz - 6 kerner - 12 tråde - 12 MB cache - LGA1200 Socket - Box billede

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: Intel CPU
Farve: 3
Artikel nr.: BX8070110400F
EAN: 5032037187077
Varenr.: 6182151
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i5-10400F Comet Lake CPU - 6 kerner - 2.9 GHz - Intel LGA1200 - Intel Boxed (med køler)
1.102 kr
Til butik
Intel Core i5-10400F Comet Lake CPU - 6 kerner - 2.9 GHz - Intel LGA1200 - Intel Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 2.9 GHz (4.3 GHz Turbo), 6 kerner (hexa core), 12 tråde, 12 MB L2 cache, understøtter Dual Channel DDR4-2666 RAM, 16 PCI Express Gen 3.0 lanes, LGA1200 socket, 65 watt TDP, Box (inkl køler) - Intel Comet Lake

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX8070110400F
EAN: 5032037187077
Varenr.: 2835778
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel CPU Core I5-10400F 2.9GHz 6 kerner LGA1200 - GEEKD.dk
1.179 kr
Til butik
Intel CPU Core I5-10400F 2.9GHz 6 kerner LGA1200 - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til gaming-power uden at sprænge budgettet? Intel Core i5-10400F leverer seriøs 6-kernet performance til gamere, der ved hvad de vil have. Uden integreret grafik får du ren CPU-power til prisen - perfekt når du alligevel skal have et dedikeret graf...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5032037187077
Varenr.: 42480019636461
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i5-10400F 2,9 GHz, 12 MB Smart Cache (Box)
-1%1.379 kr
Før 1.389 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i5-10400F 2,9 GHz 6 kerner LGA 1200 PIB - m/køler
1.394 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i5-10400F 2,9 GHz, 12 MB Smart Cache (Box)
-1%1.399 kr
Før 1.409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i5-10400F Comet Lake CPU - 6 kerner - 2.9 GHz - Intel LGA1200 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i5-10400F Comet Lake CPU - 6 kerner - 2.9 GHz - Intel LGA1200 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.102 kr1.102 krKøb
2Proshop DK1.102 kr1.102 krKøb
3Geekd1.179 kr1.179 krKøb
4Boligcenter DK1.379 kr1.379 krKøb
5CompuMail DK1.394 kr1.394 krKøb
6Vivas DK1.399 kr1.478 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i5-10400F Comet Lake CPU - 6 kerner - 2.9 GHz - Intel LGA1200 - Intel Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i5-10400F Comet Lake CPU - 6 kerner - 2.9 GHz - Intel LGA1200 - Intel Boxed (med køler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 691,36 kr (registreret d. 2. maj 2026), højeste er 1.102 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 890 kr.

Den nuværende pris på 1.102 kr er 24% over normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for Intel Core i5-10400F Comet Lake CPU - 6 kerner - 2.9 GHz - Intel LGA1200 - Intel Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for Intel Core i5-10400F Comet Lake CPU - 6 kerner - 2.9 GHz - Intel LGA1200 - Intel Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.102 kr15 kr (1%)
22. maj 20261.087 kr64 kr (6%)
20. maj 20261.023 kr1 kr (0%)
19. maj 20261.022 kr55 kr (6%)
12. maj 2026967 kr19 kr (2%)
11. maj 2026986 kr17 kr (2%)
10. maj 20261.003 kr5 kr (1%)
9. maj 2026998 kr14 kr (1%)
8. maj 2026984 kr19 kr (2%)
7. maj 20261.003 kr33 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret