Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570124992
Pris fra 1.619 krtil 2.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 900 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.482 kr 17. apr.

Sammenlign priser på iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1619 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz
1.619 kr
Til butik
iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - hvid, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XUB2797HSN-W2
EAN: 4948570124992
Varenr.: 1002585452
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 - 1920x1080 - 100Hz - IPS - 65W USB-C
1.843 kr
Til butik
27" iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 - 1920x1080 - 100Hz - IPS - 65W USB-C billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 er designet til produktivitet og multimedie med 65W USB-C Power Delivery support. Skærmstørrelse: 27" Opløsning: 1920x1080 Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Lysstyrke: 300 cd/m² Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C, Ethernet Særlige funktioner: USB 3.2 Gen 1 hub, justerbar stander, AMD Adaptive-SyncDenne skærm har en 27-tommer Full HD IPS-skærm med 100Hz opdateringshastighed, øjenvenlige Flicker-Free og Blue Light Reducer teknologier samt fleksible ergonomiske justeringer for øget komfort og effektivitet.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XUB2797HSN-W2
EAN: 4948570124992
Varenr.: 3322664
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" iiyama ProLite IPS, Full HD, USB‑C dock, hvid
2.499 kr
Til butik
Skærm 27" iiyama ProLite IPS, Full HD, USB‑C dock, hvid billede

Produktinformation

Arbejd smartere med en 27" IPS skærm med USB‑C dockiiyama ProLite gør det nemt at få styr på skrivebordet. Med den indbyggede USB‑C dock med op til 65 W kan du tilslutte bærbar computer med ét kabel til billede, data og strøm, mens RJ45 (LAN) giver stabil netværksforbindelse. IPS-panelet leverer bred betragtningsvinkel på 178°, naturtro farver og en behagelig, mat skærmoverflade i elegant hvid, perfekt til kontor og hjemmearbejdsplads.Komfort og ydeevne i hverdagenSkærmen byder på Full HD-opløsning, op til 100 Hz opdateringshastighed og 1 ms MPRT for flydende bevægelse. Øjenkomforten er i fokus med Flicker‑free og Low Blue Light. Den ergonomiske fod giver højdejustering (op til 15 cm), hældning, drej og pivot 0–90°, så du nemt finder en sund arbejdsstilling.Praktiske tilslutninger og lydDu får HDMI, DisplayPort, DisplayPort‑udgang, USB‑hub (3.2 Gen 1), høretelefonudgang samt to indbyggede højttalere. Skærmen understøtter AMD FreeSync og VESA Adaptive Sync til mere jævne billeder.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmPanel: IPS, mat, LEDOpløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Lysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (dynamisk 80.000.000:1)Opdateringshastighed: op til 100 HzResponstid: 1 ms MPRTFarvedækning: sRGB 99 %, NTSC 72 %Synsvinkel: 178°/178°Tilkoblinger: USB‑C (op til 65 W PD), RJ45 (LAN), HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, DisplayPort ud, USB‑hub 3.2 Gen 1, hovedtelefonudgangHøjttalere: 2 × 2 WErgonomi: Højdejustering 15 cm, tilt 5–23°, drej −60°/60°, pivot 0–90°, kabelhåndteringVESA: 100 × 100 mm, Kensington-låsStrømforbrug: 22 W typisk; standby 0,5 W; off 0,3 WMål med fod: B 61,15 × D 20,95 × H 55,05 cm; Vægt: 6 kgFarve: HvidEnergieffektivitet (SDR): Klasse E; 22 kWh pr. 1.000 t...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 4948570124992
Varenr.: 1919812
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" iiyama ProLite IPS, Full HD, USB‑C dock, hvid
2.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.619 kr1.619 krKøb
2Proshop DK1.843 kr1.843 krKøb
3Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
4Vivas DK2.519 kr3.718 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.352 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 1.628 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.536 kr.

Den nuværende pris på 1.619 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for iiyama ProLite XUB2797HSN-W2 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.619 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.620 kr3 kr (0%)
30. maj 20261.617 kr2 kr (0%)
25. maj 20261.615 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.614 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.612 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.610 kr3 kr (0%)
20. maj 20261.613 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.614 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.615 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret