Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570124954
Pris fra 1.529 krtil 1.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 190 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.239 kr 26. mar.

Sammenlign priser på iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1529 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz
1.529 kr
Til butik
iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 - LED-skærm - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - hvid, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XUB2497HSN-W2
EAN: 4948570124954
Varenr.: 1002523216
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 - 1920x1080 - 100Hz - IPS - 65W USB-C
1.665 kr
Til butik
24" iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 - 1920x1080 - 100Hz - IPS - 65W USB-C billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 er designet til produktivitet og multimediebrug med 65W USB-C Power Delivery. Skærmstørrelse: 24" Opløsning: 1920x1080 Opdateringshastighed: 100Hz Paneltype: IPS Lysstyrke: 300 cd/m² Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: USB 3.2 Gen 1 hub, Ethernet-understøttelseDenne Full HD-skærm tilbyder flydende 100Hz opdatering og 1 ms responstid for klar bevægelse. Justerbar ergonomi og indbygget KVM-switch understøtter alsidige skrivebordsopsætninger. 65W PD USB-C øger strøm og tilslutningsmuligheder.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XUB2497HSN-W2
EAN: 4948570124954
Varenr.: 3322655
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" iiyama ProLite XUB2497HSN IPS, hvid, USB-C dock og LAN
-15%1.699 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 24" iiyama ProLite XUB2497HSN IPS, hvid, USB-C dock og LAN billede

Produktinformation

Funktionel 24" kontorskærm med IPS og USB-Ciiyama ProLite XUB2497HSN er en hvid 24" skærm til dig, der vil have en enkel arbejdsplads med færre kabler og stærke farver. Med IPS-panel og Full HD får du brede betragtningsvinkler og ensartet billedkvalitet, mens den indbyggede USB‑C dock med op til 65 W kan strømforsyne din bærbar og sende video/data via ét kabel. RJ45 giver kablet netværk direkte fra skærmen.Komfort og ydeevne i hverdagenSkærmen leverer op til 100 Hz opdateringshastighed og 1 ms MPRT for glidende bevægelser. Øjnene skånes af Low Blue Light og flimmerfri teknologi. Den ergonomiske fod kan højdejusteres, vippes, drejes og roteres 90° (pivot), så du hurtigt finder en behagelig arbejdsposition.Indbygget lyd og nem tilslutningTilslut via HDMI eller DisplayPort - og brug DisplayPort-udgang til at kæde endnu en skærm. Det indbyggede USB‑hub (USB 3.2 Gen 1) og hovedtelefonudgang gør det let at forbinde tilbehør. De indbyggede højttalere på 2 × 2 W gør den klar til møder og video.Skærmstørrelse: 60,5 cm (23,8")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, mat overfladeLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast (typisk): 1.300:1Opdateringshastighed: op til 100 HzResponstid (MPRT): 1 msBetragningsvinkler: 178°/178°Farver: 16,7 mio.; sRGB dækning: 99 %Tilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort, 1× DisplayPort ud 1.2, 1× USB‑C (op til 65 W), RJ45, hovedtelefonudgangUSB‑hub: USB 3.2 Gen 1Lyd: Indbyggede højttalere, 4 W RMSErgonomi: Højdejustering 15 cm, pivot 0–90°, drejning −60–60°, vip 5–23°Montering: VESA 100 × 100 mm; kabelhåndtering og Kensington-låsStrømforbrug: 20 W (typisk), 0,5 W (standby), 0,3 W (off)Energieffektivitet (SDR): Klasse E; 18 kWh pr. 1.000 tMål med fod: H × B × D: 50,0 × 53,85 × 20,95 cm; vægt: 5,3 kgFar...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 6.95g
EAN: 4948570124954
Varenr.: 1921112
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" iiyama ProLite XUB2497HSN IPS, hvid, USB-C dock og LAN
-15%1.719 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.529 kr1.529 krKøb
2Proshop DK1.665 kr1.665 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.239 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 1.632 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.427 kr.

Den nuværende pris på 1.529 kr er 7% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for iiyama ProLite XUB2497HSN-W2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.529 kr23 kr (1%)
25. maj 20261.552 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.550 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.548 kr74 kr (5%)
22. maj 20261.622 kr75 kr (5%)
20. maj 20261.547 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.548 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.549 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.547 kr5 kr (0%)
13. maj 20261.552 kr59 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret