Gå til hovedindhold

BenQ BL2486TC 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz

BenQComputerskærmeEAN: 4718755094149
Pris fra 1.312 krtil 1.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 407 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.095 kr 25. mar.

Sammenlign priser på BenQ BL2486TC 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1312 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
BenQ BL2486TC 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz
1.312 kr
Til butik
BenQ BL2486TC 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz billede

Produktinformation

BenQ BL2486TC - LED-skærm - 23.8" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1300:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Artikel nr.: 9H.LMMLB.QBE
EAN: 4718755094149
Varenr.: 1002371704
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" BenQ BL2486TC - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS
1.583 kr
Til butik
24" BenQ BL2486TC - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS billede

Produktinformation

BenQ BL2486TC monitor leverer præcise farver og alsidig ergonomi til produktivitet og multimedier, med IPS-panel for konsekvent billedkvalitet. Størrelse: 23.8" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: Flicker-Free; Low Blue Light Plus; Game mode; 99% sRGB; Højde/tilt/drejning/pivot justeringer; TUV Eye Comfort-certificering Ergonomiske justeringer, øjenvenlige teknologier og bred farvedækning understøtter længere arbejdsperioder og præcise billeder i både kontorbrug og underholdning.

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 9H.LMMLB.QBE
EAN: 4718755094149
Varenr.: 3349600
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
BenQ BL2486TC 23,8" Full HD IPS skærm - sort
1.699 kr
Til butik
BenQ BL2486TC 23,8" Full HD IPS skærm - sort billede

Produktinformation

Arbejdskomfort med Full HD kontorskærmBenQ BL2486TC er en 23,8" IPS kontorskærm, der leverer skarp Full HD (1920 × 1080) billedkvalitet med brede betragtningsvinkler på 178°. Den matte, antirefleks skærm og teknologier som Low Blue Light og flimmerfri visning hjælper med mere behagelig skærmtid i løbet af en lang arbejdsdag.Fleksibel tilpasning til dit skrivebordDen højdejusterbare fod (op til 13 cm), tilt, drej og pivot 0–90° gør det nemt at finde en ergonomisk position - perfekt til kontor, hjemmearbejde og studier. Indbyggede højttalere gør det let at følge møder og videoer uden ekstra udstyr.Moderne tilslutning og smarte tilstandeTilslut nemt via USB-C med DisplayPort Alt Mode og strømlevering op til 65 W, HDMI 1.4 eller DisplayPort 1.2. Smarttilstande som Standard, ePaper, Film, M-Book, Game og Eco tilpasser billedet til opgaven.Skærmstørrelse: 60,5 cm (23,8")Opløsning: 1920 × 1080 (Full HD), 16:9Panel: IPS, flad, antirefleksLysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 1300:1Responstid: 5 ms (GTG)Maks. opdateringsfrekvens: 100 HzFarver: 16,7 mio.; sRGB 99 %, 93 ppiBetragtningsvinkler: 178°/178°Højttalere: 2 × 2 WTilslutninger: USB-C (DP Alt Mode, PD op til 65 W), HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, 2 × USB-A (3.2 Gen 1), hovedtelefonudgangErgonomi: Højde, tilt (-5° til 20°), drej (-45° til 45°), pivot (0–90°)VESA: 100 × 100 mmStrømforbrug: 14,6 W typisk; 0,5 W standby; 115 W maks.; 100–240 VMål med fod: H × B × D: 50,14 × 54 × 18,49 cm; vægt 6,2 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: BenQ
Kategori: Skærme
Vægt: 7.2g
EAN: 4718755094149
Varenr.: 2076025
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
BenQ BL2486TC 23,8" Full HD IPS skærm - sort
1.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ BL2486TC 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BenQ BL2486TC 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.312 kr1.312 krKøb
2Proshop DK1.583 kr1.583 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BenQ BL2486TC 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz

PriceData har fulgt prisen på BenQ BL2486TC 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz i 177 dage. Laveste pris i perioden er 1.095 kr (registreret d. 25. marts 2026), højeste er 1.510 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.369 kr.

Den nuværende pris på 1.312 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 20 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for BenQ BL2486TC 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for BenQ BL2486TC 23.8" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. apr. 20261.312 kr66 kr (5%)
31. mar. 20261.246 kr1 kr (0%)
26. mar. 20261.247 kr152 kr (14%)
25. mar. 20261.095 kr110 kr (9%)
21. mar. 20261.205 kr8 kr (1%)
20. mar. 20261.197 kr8 kr (1%)
19. mar. 20261.205 kr30 kr (2%)
14. mar. 20261.235 kr10 kr (1%)
7. mar. 20261.245 kr1 kr (0%)
1. mar. 20261.244 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret