Gå til hovedindhold

iiyama ProLite X2491H-B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz

IiyamaEAN: 4948570127832
Pris fra 727 krtil 1.289 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 562 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 723 kr 1. jun.

Sammenlign priser på iiyama ProLite X2491H-B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 727 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" iiyama ProLite X2491H-B1 - LED monitor - Full HD (1080p) - 24"
727 kr
Til butik
24" iiyama ProLite X2491H-B1 - LED monitor - Full HD (1080p) - 24" billede

Produktinformation

LED-skærm, 24" (23.8" til at se), 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz, IPS, 350 cd/m², 1500:1, 1 ms, HDMI, DisplayPort, sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: X2491H-B1
EAN: 4948570127832
Varenr.: 3457830
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite X2491H-B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz
759 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite X2491H-B1 23,8" Full HD IPS skærm - Sort
-1%1.269 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
iiyama ProLite X2491H-B1 23,8" Full HD IPS skærm - Sort billede

Produktinformation

Fordele ved 23,8" IPS kontorskærmiiyama ProLite X2491H-B1 er en elegant 23,8" skærm til kontor og hjemmearbejde. Med IPS-panel og Full HD 1920 × 1080 får du klare farver og brede betragtningsvinkler på 178° - perfekt til arbejde i dokumenter, regneark og web. Den matte overflade reducerer genskin, mens Low Blue Light og flimmerfri teknologi skåner øjnene gennem lange arbejdsdage.Designet til effektivitetDen slanke ramme giver et moderne look og gør den velegnet til opsætninger med flere skærme. Skærmen er flad, har en maksimal opdateringshastighed på 120 Hz og understøtter AMD FreeSync. OSD styres nemt via joystick på fronten. Tilslutning klares med HDMI og DisplayPort, og der er hovedtelefonudgang. Kabelhåndtering og VESA 100 × 100 mm gør opsætningen enkel.Skærmstørrelse: 23,8" / 60,5 cmOpløsning: 1920 × 1080 (16:9)Panel: IPS, mat overfladeLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.500:1Responstid (MPRT): 1 msMaks. opdateringshastighed: 120 HzSynsvinkler: 178°/178°Farver: 16,7 mio.; sRGB ca. 96 %, NTSC ca. 72 %Tilslutninger: 1 × HDMI, 1 × DisplayPort, hovedtelefonudgang, HDCPLyd/kamera: Ingen højttalere, intet kameraErgonomi: Hældning, VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsStrømforbrug: 12 W typisk; standby 0,4 W; slukket 0,3 WStrømforsyning: Intern, 100–240 V, 50/60 HzMål med fod: B 53,9 × H 38,7 × D 17,5 cmVægt med fod: 3,2 kgPakkens indhold: AC-kabel 1,5 m, HDMI-kabel 1,5 mEnergiklasse (SDR): C; 12 kWh pr. 1.000 timer...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4948570127832
Varenr.: 2121608
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite X2491H-B1 23,8" Full HD IPS skærm - Sort
-1%1.289 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite X2491H-B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite X2491H-B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK727 kr766 krKøb
2CompuMail DK759 kr759 krKøb
3Boligcenter DK1.269 kr1.269 krKøb
4Vivas DK1.289 kr2.488 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite X2491H-B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite X2491H-B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz i 72 dage. Laveste pris i perioden er 723 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 780 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 754 kr.

Den nuværende pris på 727 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for iiyama ProLite X2491H-B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for iiyama ProLite X2491H-B1 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026727 kr4 kr (1%)
1. jun. 2026723 kr4 kr (1%)
31. maj 2026727 kr4 kr (1%)
28. maj 2026723 kr44 kr (6%)
27. maj 2026767 kr6 kr (1%)
26. maj 2026761 kr13 kr (2%)
24. maj 2026748 kr19 kr (2%)
23. maj 2026767 kr1 kr (0%)
22. maj 2026768 kr1 kr (0%)
15. maj 2026767 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret