Gå til hovedindhold

iiyama ProLite T2438MSC-B2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz

IiyamaEAN: 4948570127276
Pris fra 4.077 krtil 5.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.242 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.984 kr 11. maj

Sammenlign priser på iiyama ProLite T2438MSC-B2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4077 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite T2438MSC-B2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz
4.077 kr
Til butik
iiyama ProLite T2438MSC-B2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite T2438MSC-B2 - LED-skærm - 24" (23.8" til at se) - touchscreen - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 600 cd/m² - 1300:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: T2438MSC-B2
EAN: 4948570127276
Varenr.: 1003949069
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" iiyama ProLite T2438MSC - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS
4.290 kr
Til butik
24" iiyama ProLite T2438MSC - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite T2438MSC-monitoren leverer responsiv 10-punkts touchstyring og klar IPS-billedkvalitet til interaktive arbejdsstationer, mødelokaler og receptionsmiljøer. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 120Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: 10-punkts multi-touch; Flicker-free; Blåt lys-reduktion; Kant-til-kant-glas Præcise betragtningsvinkler og smidig touchbetjening gør indhold let at læse og betjene, mens komfortfunktioner understøtter lange sessioner i travle, delte områder.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: T2438MSC-B2
EAN: 4948570127276
Varenr.: 3453982
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
iiyama ProLite T2438MSC-B2 23,8" Full HD LED touchskærm - Sort
5.299 kr
Til butik
iiyama ProLite T2438MSC-B2 23,8" Full HD LED touchskærm - Sort billede

Produktinformation

Interaktiv 23,8" touchskærm til professionel brugiiyama ProLite T2438MSC-B2 er en 23,8" Full HD touchskærm med IPS-panel, der giver klare farver og brede betragtningsvinkler på 178°. Den projicerede kapacitive multi-touch registrerer op til 10 samtidige berøringer - ideel til informationskiosker, undervisning, POS og krævende arbejdsstationer. Lysstyrken på op til 600 cd/m² og antirefleks-belægning (AG) sikrer høj læsbarhed i lyse miljøer.Bygget til daglig driftSkærmen har metalhus, 3,6 mm glas med hårdhed 7H og industriel positionering. Flicker-free og Low Blue Light reducerer belastning af øjnene ved mange timers brug. Indbyggede højttalere (2 × 2 W) giver enkel lydafspilning, og den indbyggede USB‑hub (USB 3.2 Gen 1) gør tilslutning af tilbehør let.Nem tilslutning og styringTilkobl via HDMI eller DisplayPort og brug USB touch-porten for berøring. Skærmen understøtter DDC/CI, OSD på 10 sprog og VESA-montering 100 × 100 mm for fleksibel opsætning.Skærmstørrelse: 60,5 cm (23,8")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, flad, 8-bit, 16,7 mio. farverLysstyrke: 600 cd/m² (typ.)Kontrast: 1.300:1Opdateringshastighed: 120 HzResponstid: 5 ms GTGTouch: projiceret kapacitiv, 10 touchpunkterBerøringsmetoder: finger, handske (latex), kapacitiv stylusTilslutninger: 1× HDMI, 1× DisplayPort, lydudgang, USB touch, indbygget USB‑hub (2 nedstrøms, USB 3.2 Gen 1)Højttalere: 2 × 2 WMateriale: metalhus; glas: 3,6 mm, hårdhed 7HStrømforbrug: 22 W (typ.), 0,7 W (standby), 0,3 W (off)Energieffektivitet (SDR): Klasse E; 18 kWh pr. 1.000 tVESA-montering: 100 × 100 mmMål med fod: B × H × D: 56,2 × 36,6 × 24,0 cm; vægt: 8 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4948570127276
Varenr.: 2121331
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
iiyama ProLite T2438MSC-B2 23,8" Full HD LED touchskærm - Sort
5.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite T2438MSC-B2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite T2438MSC-B2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.077 kr4.077 krKøb
2Proshop DK4.290 kr4.290 krKøb
3Boligcenter DK5.299 kr5.299 krKøb
4Vivas DK5.319 kr6.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite T2438MSC-B2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite T2438MSC-B2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz i 79 dage. Laveste pris i perioden er 3.984 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 4.124 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.040 kr.

Den nuværende pris på 4.077 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for iiyama ProLite T2438MSC-B2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for iiyama ProLite T2438MSC-B2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 120Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20264.077 kr74 kr (2%)
22. maj 20264.003 kr23 kr (1%)
21. maj 20264.026 kr4 kr (0%)
19. maj 20264.030 kr47 kr (1%)
18. maj 20264.077 kr23 kr (1%)
17. maj 20264.054 kr69 kr (2%)
16. maj 20263.985 kr69 kr (2%)
15. maj 20264.054 kr69 kr (2%)
14. maj 20263.985 kr45 kr (1%)
12. maj 20264.030 kr46 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret