Gå til hovedindhold

Huawei Watch GT 5 Pro - 46 mm - titanium - smart ur med rem - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 97 g - titan

HuaweiArmbåndsureTitanium designFitness og sportEAN: 6942103132049

Huawei WATCH GT5 Pro 46mm med aerospace titanium og keramik. Golf, fridykning, løb, EKG, 2 ugers batteri. Premium design med professionelle sportsfunktioner. Læs mere

Pris fra 2.189 krtil 3.499 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.310 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Huawei Watch GT 5 Pro - 46 mm - titanium - smart ur med rem - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 97 g - titan og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2189 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Huawei Smartwatch Watch GT5 46mm - Black Huawei
2.189 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 5 Pro - 46 mm - titanium - smart ur med rem - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 97 g - titan
2.575 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Huawei Watch GT 5 Pro 46 mm Grå SmartWatch
2.576 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 5 Pro 46mm - Titanium
-35%2.599 kr
Før 3.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Smartwatch Huawei Watch GT 5 Pro 46 mm - titan, 1,43" AMOLED
-28%2.799 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Smartwatch Huawei Watch GT 5 Pro 46 mm - titan, 1,43" AMOLED
-28%2.819 kr
Før 3.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Huawei Watch GT 5 Pro 46 mm Grå SmartWatch
2.849 kr
Til butik
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT5 Pro 46mm (Vili-B29M), titanium
3.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch GT 5 Pro - 46 mm - titanium - smart ur med rem - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 97 g - titan koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch GT 5 Pro - 46 mm - titanium - smart ur med rem - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 97 g - titan koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK2.189 kr2.238 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.575 kr2.575 krKøb
3CompuMail DK2.576 kr2.576 krKøb
4Proshop DK2.599 kr2.599 krKøb
5Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
6Vivas DK2.819 kr2.888 krKøb
7Ultrashop2.849 kr2.849 krKøb
8Salgsbutikken.dk3.499 kr3.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Huawei WATCH GT5 Pro 46mm Titanium Smartwatch

Huawei

Huawei WATCH GT5 Pro 46mm med aerospace titanium og keramik. Golf, fridykning, løb, EKG, 2 ugers batteri. Premium design med professionelle sportsfunktioner.

• Fitness og sport
• Titanium design

Beskrivelse

Huawei WATCH GT5 Pro 46mm er et premium smartwatch fremstillet med aerospace-grade titanium legering og nano-krystal keramik. Med sin geometriske design og robuste konstruktion leverer det både stil og funktionalitet. Uret tilbyder professionelle sportsmålinger til golf, fridykning og trail running, samt omfattende sundhedsovervågning med EKG-analyse, søvnmonitorering og kvinders sundhed. Den 1,43" AMOLED farveskærm giver skarp visning, mens den imponerende batterilevetid på op til 2 uger sikrer konstant brug. HUAWEI TruSense systemet leverer præcise målinger af puls, ilt i blodet og stressniveau. Med Bluetooth-opkald, beskedvisning og tilpassede urskiver er det den perfekte følgesvend til både sport og hverdag.

Specifikationer

GPS:5 satellitsystemer (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS)
Vægt:Cirka 54g uden rem
Display:466 x 466 pixels
Sensorer:Pulsmåler, SpO2, temperatur, barometer, kompas, accelerometer
Materiale:Aerospace titanium legering + nano-krystal keramik
Hukommelse:32GB intern lagring
Vandsikring:5ATM + IP68
Konnektivitet:Bluetooth 5.2, WiFi
Batterilevetid:Op til 2 uger
Skærmstørrelse:1,43 tommer AMOLED

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder batteriet på WATCH GT5 Pro?

Batteriet holder op til 2 uger ved typisk brug, afhængigt af indstillinger og funktioner. Med intensiv brug af GPS og andre funktioner kan batterilevetiden være kortere.

Er uret egnet til svømning og fridykning?

Ja, WATCH GT5 Pro har 5ATM vandsikring og specialiseret fridykningstilstand til op til 40 meters dybde. Det er perfekt til svømning og professionel fridykning.

Hvilke sportsmålinger understøtter uret?

Uret understøtter over 100 sportstyper inklusiv golf med banekort, trail running med rutevejledning, fridykning, cykeltilstand og professionelle løbeanalyser med form-feedback.

Kan jeg modtage opkald på uret?

Ja, med Bluetooth-forbindelse til din telefon kan du både modtage og foretage opkald direkte fra uret samt modtage beskeder og notifikationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Huawei Watch GT 5 Pro - 46 mm - titanium - smart ur med rem - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 97 g - titan

PriceData har fulgt prisen på Huawei Watch GT 5 Pro - 46 mm - titanium - smart ur med rem - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 97 g - titan i 174 dage. Laveste pris i perioden er 2.189 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 3.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.615 kr.

Den nuværende pris på 2.189 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Huawei Watch GT 5 Pro - 46 mm - titanium - smart ur med rem - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 97 g - titan. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Huawei Watch GT 5 Pro - 46 mm - titanium - smart ur med rem - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 97 g - titan de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.189 kr1 kr (0%)
2. jun. 20262.190 kr1 kr (0%)
1. jun. 20262.191 kr1 kr (0%)
30. maj 20262.192 kr1 kr (0%)
29. maj 20262.193 kr127 kr (5%)
20. maj 20262.320 kr479 kr (17%)
17. maj 20262.799 kr176 kr (7%)
16. maj 20262.623 kr93 kr (4%)
15. maj 20262.530 kr12 kr (0%)
14. maj 20262.542 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret