Gå til hovedindhold

Huawei Watch GT 5 - 46 mm - rustfrit stål - smart ur med vævet rem - fluoroelastomer, nylon - blå - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 74 g

HuaweiArmbåndsure14 dages batteritidFitness og sundhedsovervågningEAN: 6942103132025

Huawei Watch GT5 46mm smartwatch med 1,43" AMOLED-skærm, GPS, pulsmåling og over 100 træningstilstande. Elegant design i blå/sølv med 14 dages batteritid. Læs mere

Pris fra 1.299 krtil 2.519 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.220 kr (48% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.048 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Huawei Watch GT 5 - 46 mm - rustfrit stål - smart ur med vævet rem - fluoroelastomer, nylon - blå - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 74 g og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1299 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 5 46mm - Blue
-48%1.299 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT 5 - 46 mm - rustfrit stål - smart ur med vævet rem - fluoroelastomer, nylon - blå - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 74 g
1.427 kr
Til butik
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT5 46mm (Vili-B19W), blue
1.899 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Huawei Watch GT 5 46 mm Blå Sølv SmartWatch
2.319 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Huawei Watch GT 5 46 mm - AMOLED smartwatch med GPS - Blå
-4%2.499 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Huawei Watch GT 5 46 mm - AMOLED smartwatch med GPS - Blå
-4%2.519 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch GT 5 - 46 mm - rustfrit stål - smart ur med vævet rem - fluoroelastomer, nylon - blå - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 74 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch GT 5 - 46 mm - rustfrit stål - smart ur med vævet rem - fluoroelastomer, nylon - blå - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 74 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.299 kr1.299 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.427 kr1.427 krKøb
3Salgsbutikken.dk1.899 kr1.899 krKøb
4Ultrashop2.319 kr2.319 krKøb
5Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
6Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Huawei Watch GT5 46mm Smart ur

Huawei

Huawei Watch GT5 46mm smartwatch med 1,43" AMOLED-skærm, GPS, pulsmåling og over 100 træningstilstande. Elegant design i blå/sølv med 14 dages batteritid.

• Fitness og sundhedsovervågning
• 14 dages batteritid

Beskrivelse

Huawei Watch GT5 46mm er et elegant smartwatch der kombinerer premium design med avancerede sundhedsfunktioner. Med sin 1,43 tommer AMOLED-skærm får du krystalklare farver og perfekt aflæsbarhed i alle lysforhold. Uret tilbyder over 100 træningstilstande, præcis GPS-sporing og omfattende sundhedsovervågning inklusiv pulsmåling, søvnanalyse og stressniveauer. Den rustfri stålkasse og vævede fluoroelastomer-rem sikrer komfort og holdbarhed, mens den imponerende batteritid på op til 14 dage betyder færre afbrydelser. Perfekt til både sportsentusiaster og dem der ønsker stilfuld teknologi på håndleddet.

Specifikationer

gps:GPS/GLONASS/Galileo/BeiDou/QZSS
vægt:74g (med rem)
skærm:1,43" AMOLED, 466x466 pixels, 326 ppi
sensorer:Accelerometer, gyroskop, magnetometer, optisk hjertesensor, barometer
materiale:Rustfrit stål etui, fluoroelastomer/nylon rem
batteritid:Op til 14 dage (normal brug 9 dage)
vandtæthed:5 ATM (50m vandmodstand)
konnektivitet:Bluetooth 5.2, NFC

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder batteriet på Watch GT5?

Op til 14 dage ved maksimal brug, omkring 9 dage ved almindelig brug og op til 5 dage med altid tændt-display aktiveret.

Kan jeg besvare opkald direkte fra uret?

Ja, Watch GT5 har indbygget mikrofon og højttaler, så du kan besvare og foretage opkald direkte fra håndleddet.

Er uret vandtæt til svømning?

Ja, uret har 5 ATM vandtæthed (50m vandmodstand) og er egnet til svømning og vandsport.

Hvilke smartphones er kompatible med Watch GT5?

Uret understøtter Android 9.0 eller nyere og iOS 13.0 eller nyere via Bluetooth-forbindelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Huawei Watch GT 5 - 46 mm - rustfrit stål - smart ur med vævet rem - fluoroelastomer, nylon - blå - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 74 g

PriceData har fulgt prisen på Huawei Watch GT 5 - 46 mm - rustfrit stål - smart ur med vævet rem - fluoroelastomer, nylon - blå - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 74 g i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.048 kr (registreret d. 5. marts 2026), højeste er 2.498 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.456 kr.

Den nuværende pris på 1.299 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for Huawei Watch GT 5 - 46 mm - rustfrit stål - smart ur med vævet rem - fluoroelastomer, nylon - blå - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 74 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for Huawei Watch GT 5 - 46 mm - rustfrit stål - smart ur med vævet rem - fluoroelastomer, nylon - blå - håndledsstørrelse: 140-210 mm - display 1.43 - NFC, Bluetooth - 74 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.299 kr219 kr (14%)
22. maj 20261.518 kr801 kr (35%)
20. maj 20262.319 kr179 kr (7%)
19. maj 20262.498 kr980 kr (65%)
4. maj 20261.518 kr391 kr (20%)
2. maj 20261.909 kr391 kr (26%)
1. maj 20261.518 kr391 kr (20%)
30. apr. 20261.909 kr391 kr (26%)
29. apr. 20261.518 kr391 kr (20%)
26. apr. 20261.909 kr391 kr (26%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret