Gå til hovedindhold

Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - blå - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titanblå

HuaweiArmbåndsureEAN: 6942103155055
Pris fra 1.569 krtil 1.990 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 421 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.103 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - blå - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titanblå og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1569 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - blå - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titanblå
1.569 kr
Til butik
Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - blå - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titanblå billede

Produktspecifikationer

Mærke: Huawei
Kategori: Smartwatches
Farve: 1
Artikel nr.: 55020EYJ
EAN: 6942103155055
Varenr.: 24348548
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Huawei Watch Fit 4 Pro Blå SmartWatch
1.589 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Huawei Smartwatch Watch Fit 4 Pro - Blue Huawei
1.835 kr
Til butik
Huawei Smartwatch Watch Fit 4 Pro - Blue Huawei billede

Produktinformation

Smartwatch Huawei Watch Fit 4 Pro - Blue, Huawei Watch Fit 4 Pro har en robust konstruktion i safirglas och titan, allt i en ultra-slim design på 9,3 mm och en vikt på endast 30 gram. Utrustad med avancerade sportlägen som golf och upp till 40 m fridykning, omfattande hälsomätningsfunktioner och upp till 10 dagars batteritid. Med smarta notifikationer och sömlös kompatibilitet med både iOS och Android, är den den perfekta följeslagaren för en aktiv livsstil. Avancerade Sportfunktioner, Huawei Watch Fit 4 Pro erbjuder över 100 avancerade sport- och träningslägen, inklusive golf, terränglöpning och 40 m fridykning. Med över 15 000 golfbane-kartor globalt, dual-band GPS och en djupmätar-sensor får du noggrann mätning för alla aktiviteter. Klockan stödjer också offline kartor i fullfärg, konturkartor och optimering av kartimport, vilket gör upplevelsen smidig och enkel. Golfbane-kartor på din handled, Hitta din bana i vår databas med över 15 000 banor och njut av 3D-vyer över fairway och detaljerad information om greener och bunkrar. Nya Djupmätaren, Dyk med självförtroende inom dina gränser med en klockbaserad sensor som mäter dyk ner till 40 m och har en vattentålighetscertifiering som är anpassad för dykning. Träningsmätning, Klockan kan mäta en mängd professionella träningsdata, såsom varaktighet, distans, tempo, kadens, steglängd, hjärtfrekvenszoner, aerob träning, anaerob träning, VO2Max och återhämtningstid för att möjliggöra avancerad träningsmätning. Träningspass, Röststyrda fitnessanimationer på klockan hjälper dig att värma upp och stretcha före och efter träning. Det innebär att du inte behöver ta med dig telefonen varje gång du tränar. Offlinekartor, Klockan visar en karta med träningsrutt under utomhusaktiviteter som terränglöpning, bergsbestigning, vandring, löpning utomhus och utomhuscykling. Avancerade Hälsofunktioner, Huawei Watch FIT 4 Pro inkluderar avancerad hälsomätning, med funktioner som EKG och mätning artärstelhet. TruSense-systemet ger realtidsinsikter om din hälsa, medan sömnandningsmedvetenhet hjälper dig att mäta din sömnkvalitet. Håll dig informerad om din hälsa och optimera ditt välmående med avancerad data och personliga rekommendationer. Hjärtfrekvens och SpO2 Mätning, Bär klockan korrekt på handleden och du kan ta mätningar av hjärtfrekvens och SpO2 när som helst. Du kan även aktivera kontinuerlig mätning för dessa två indikatorer via Huawei Hälsaappen för att hålla koll på din hälsa. EKG, EKG funktionen kan mäta sinusrytm, förmaksflimmer (A-fib) och förtida hjärtslag, vilket ger värdefulla insikter om din hjärthälsa. Håll bara ditt finger vid elektrodplattan vid sidan av klockan i 30 sekunder för att få realtidsdata som kan hjälpa dig att upptäcka vanliga hjärtproblem tidigt. Sömnmätning, Klockans sömnmonitoreringsteknik mäter olika sömnstadier, inklusive lätt sömn, djup sömn, REM-sömn och vakenhet. Den ger insikter i din sömnkvalitet och erbjuder personliga rekommendationer för att hjälpa dig att förbättra den. Dessutom kan du mäta återhämtning från trötthet och stress med nya insikter från den avancerade genomsnittliga HRV-mätningen för sömn och varningar för onormala andningsmönster. Material och Design, En ultra-thin design på 9,3 mm i kombination med premiummaterial som safirglas och titan ger en sofistikerad och hållbar konstruktion. Med en maximal ljusstyrka på 3000 nits får du bra synlighet även i starkt solljus. Upp till 10 dagars batteritid säkerställer att du har tillräckligt med batteri hela dagen. Sensor for hudtemperatur: Ja, Snabbinstallationsguide: Ja, Import skärmtyp: Digital, Narfaltskommunikation nfc: Nej, Drifttid for batteri: 240 h, Skarm diagonal: 4,62 cm (1.82"), Laddningstid: 1 h, Mobil natverksanslutning: Nej, Skyddsfunktioner: Vattentät, Garantisedel: Ja, Form: Rektangulär, Minimilangd for barrem: 13 cm, Vikt: 30,4 g, Batterikapacitet: 400 mAh, Forpackningens bredd: 120 mm, Laddningsenhet: Ja, Bandfärg : Blå, Ljussensor: Ja, Vikt inkl forpackning: 277 g, Bandmaterial : Fluoroelastomer, Batteriteknik: Litium Polymer (LiPo), Hojd: 120 mm, Diverse fargkategori: Blå, Produktstorlek bxdxh: 40 x 9,3 x 44,5 mm, Bluetooth: Ja, Import skärmstorlek: 1.82, Avtagbar rem : Ja, Positionering pa marknaden: Smartwatch, Batterityp: Inbyggt batteri, Boettfarg: Blå, Usbport: Nej, Accelerometer: Ja, Vattentalig upp till: 5 ATM, Import skärmupplösning(px): 408 x 480, Inbyggda hogtalare: Ja, Boettens storlek: 40 mm, Blodtrycksmatare: Ja, Laddjup: 65 mm, Upplosning: 480 x 480, Maxlangd for barrem: 21 cm, Import Vikt: 0.12, Skarmtyp: Digital, Horlursanslutning: Bluetooth, Import wi-fi: Nej, Pulsmatare: Ja.

Produktspecifikationer

Mærke: Huawei
Kategori: Smartwatches
EAN: 6942103155055
Varenr.: D44326
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Huawei Watch Fit 4 Pro Str. ONE SIZE Blå Unisex
-0%1.890 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch FIT 4 Pro - Blå
1.899 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Huawei Watch Fit 4 Pro Blå SmartWatch
1.949 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Huawei Watch Fit 4 Pro 44,5 mm (blå)
1.990 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - blå - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titanblå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - blå - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titanblå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.569 kr1.569 krKøb
2CompuMail DK1.589 kr1.589 krKøb
3Teknikproffset DK1.835 kr1.884 krKøb
4Løbeshop DK1.890 kr1.890 krKøb
5Proshop DK1.899 kr1.899 krKøb
6Ultrashop1.949 kr1.949 krKøb
7Komplett DK1.990 kr1.990 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - blå - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titanblå

PriceData har fulgt prisen på Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - blå - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titanblå i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.103 kr (registreret d. 31. marts 2026), højeste er 1.589 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.371 kr.

Den nuværende pris på 1.569 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 20% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - blå - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titanblå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for Huawei Watch Fit 4 Pro - Aluminiumslegering - smart ur med rem - fluoroelastomer - blå - håndledsstørrelse: 130-210 mm - display 1.82 - Bluetooth - 30.4 g - titanblå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.569 kr19 kr (1%)
1. jun. 20261.588 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.589 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.588 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.587 kr62 kr (4%)
28. maj 20261.525 kr9 kr (1%)
27. maj 20261.534 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.543 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.544 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.553 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret